Chraňte se ochranářů.

news img

Chraňte se ochranářů.


Tím pochopitelně nemyslím šmahem všechny ochránce přírody, ale jen ty, kterým členství v ČSOP dodává pocit důležitosti a domnívají se, že i právo k bezdůvodnému šikanování spoluobčanů. Mezi ně jsem musel, po osobním setkání v sobotu 16.6., bohužel zařadit, i známého přerovského ochránce přírody, o kterém jsem věděl z doslechu, jen to, že se mnohokrát chvályhodně a záslužně postavil na ochranu zeleně a obranu zbytečně kácených stromů.

 

Jak jsem dodatečně zjistil tento aktivní ochránce se ve svých ochranářských aktivitách dost zaměřuje na oblast přerovských Lagun a zvláště si oblíbil místo u Malé laguny, kde je zastavení naučné stezky Přerovským luhem, jejíž součástí je vyhlídka pro pozorování živočištva. Toto místo se nachází v chráněné oblasti se statutem Přírodní památka, kam je povoleno volně vstupovat, ale nesmí se ohrozit předmět ochrany – tedy příroda.

Toto místo si výše zmíněný ochranář tak trošku zprivatizoval, vybudoval tam totiž celou soustavu různých krmítek, kam, podle svých vlastních slov, chodí pravidelně krmit kačenky, ptáčky a veverky. Já jsem dlouholetý vedoucí Turistického oddílu mládeže Lišáci, který pořádá každoročně na Laguně v Přerově od roku 1987 Orizaro – pohádkovým lesem, což je akce pro děti s rodiči, kteří obcházejí pohádková stanoviště a plní na nich různé úkoly.

A na rozdíl od mega akcí typu Dračí lodě, kdy Laguna praská pod náporem návštěvníků a otřásá se rykem reprodukované hudby, je to akce komorní, která nikdy nikomu nevadila, a za ta dlouhá desetiletí si na ni nikdo nestěžoval. Posláním Pohádkového lesa je vylákat od počítačů do přírody co nejvíce dětí, nabídnout jim i jejich rodičům pohyb, zábavu, poučení a přivést je i do míst kam by třeba sami nezašli. Proto jsme jedno z pohádkových zastavení udělali na výše zmíněném místě naučné stezky u Malé Laguny. A nepoškodil jsme při tom vůbec nic, větévku nezlomili, stébélko nezkřivili, lístečkem nepohnuli. Děti v doprovodu rodičů tam postupně přicházely, aby pomohly unavené Popelce místo holubů vytřídit luštěniny. A třídily tak tiše, že si jich ptáčci na blízkém krmítku vůbec nevšímali a krmili se dál, dokonce i veverka si přišla pro svůj díl.

Kdo si jich, ale všímal velice vehementně byl zmíněný ochranář, který se dostavil se svými přáteli k pravidelnému krmení. Žádal okamžité opuštění prostoru, a když byl odmítnut, volal na policii, aby podal trestní oznámení na pachatele, kteří ruší ptáčky při krmení a žádal okamžitou přítomnost policejní hlídky. Ta se opravdu s rozsvícenými světly do pohádkového prostoru dostavila a rozpačitě začala řešit trestní oznámení. Její povinností je totiž reagovat na sebeukvapenější bizardní udání od kohokoliv. A že výše zmíněný ochranář velmi ukvapeně přestřelil se nám vyjeví, když si odpovíme na dvě otázky.


1. Proč si tento ochranář, pokud chtěl nerušeně krmit ptáčky, nevybudoval svá krmítka na nějakém odlehlém místě Malé Laguny, kam se jen občas zatoulá nějaký rybář, a zřídil je právě na zastavení naučné stezky, které je určeno k tomu, aby tam lidé chodili, a měli by chodit v počtu co největším. Mohl ho tam přece při krmení vyrušit i příchod učitelky s třídou rozjívených deváťáků.


2. Jak je možné, že dlouholetý aktivní člen ochránců přírody neví, že odborníci vážně varují před přikrmováním ptactva v letním období, které je škodlivým zásahem do přirozeného fungování přírody? Jak to, že neví, že přikrmování důrazně doporučují pouze v zimě, a to jen při silných mrazech a při vyšší sněhové pokrývce?
Když celou tuto trapnou kauzu shrneme, musíme dojít k paradoxnímu závěru, že ochranář podal trestní oznámení vlastně na to, že mu někdo bránil v poškozování přírody.


Vedoucí TOM Lišáci Přerov Ladislav Župka

 

Fotogalerie

Foto 2

Foto 2

Foto 3

Foto 3
 
 
Vloženo: 26. 06. 2018       Kategorie: Vaše články   Autor: Ladislav Župka

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • RE:

  Masturbace je moooc zdravá!

  reagovatObčan2018-07-02 18:46:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Občane, nepoužívej můj nick!!!!!

  reagovatObčan2018-07-02 18:45:15

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • a z ktere strany jses ty slavny anonyme "b"

  at si o tobe ty udavaci udelame prehled. Mas chut na chlebicky - tak si je kup a necpi se do zastupitelstva

  reagovatno2018-06-27 23:55:58

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Adine,že ti není hanba!! V tvém věku dělat takové čuňačiny!! Už nikdy nepůjdu s vnoučaty na lagunu. Fuj styď se adine ty starý prasáku!!

  reagovatObčan2018-06-27 17:01:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Slyšel jsem že byl adin načapán u krmítek při onanii. Byl tak zabrán do masturbace že nezaregistroval skupinky kolemjdoucích a při vyvrcholení byl tak hlučný že vyděsil svým nelidským funěním a skřeky krmící se ptáčky a kačenky.....

  reagovatRourke2018-06-27 07:25:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Denně jezdím do Přerova užívat si atmosféru exotiky.I,když mě občas oberou,ušetřím za dovolenou.

  reagovatPetr2018-06-26 21:53:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Vážená/ý "a", přečti si ještě jednou, o čem je tento článek. Je to o udávání jedním člověkem z SpP. Tento člověk udal, zavolal Městskou policii, která dokonce PŘIJELA i když už všichni Adina znají a vědí, že jeho udání jsou účelová proti každému, kdo mu zkříží cestu. Kdyby nebyl z SpP, tak by MP prostě nepřijela. Ale Adin je kamarád Puchalského a ten je jako primátor vrchní velitel Městské policie.

  reagovatb2018-06-26 20:49:40

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • zase tu hned vyskoci nejaky magor se svou politickou uvahou.

  Tady nejde o SpP ktere ti asi vyfouklo korytko ale o prirodu. No a pokud tobe jde o ty chlebicky na kazde schuzi tak nam pomoz panbuch jaci chudaci nam tu vladnou.

  reagovata2018-06-26 20:29:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Adine, problém je ten, že ty a ten tvůj spolek pro Přerov v čele s Netopilovou a Kohoutem si myslíte, že vám patří Přerov, že jste ho vyhráli ve volbách a ostatní jsou tu vámi jen trpěni. Městkou polici využíváte ke svým hrátkám, na cizí majetek si čmáráte bez povolení, děti vyháníte z Laguny, protože si VY myslíte, že je vaše. Počkej do říjnových voleb, Adine. Ty, jako člen Společně pro Přerov, zapláčeš se svými kamarády, neboť budete řádně "oceněni" za své chování a udávání druhých.

  reagovatpro Adina2018-06-26 17:35:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Toto misto se nachazi v chranene oblasti se statutem PRIRODNI PAMATKA.....

  Vazeny "vedouci turistickeho oddilu mladeze"...... Sam to ve svem prispevku pisete ze jde o PRIRODNI PAMATKU a tak nam vysvetlete proc jste se vy rozhodl organizovat dalsi akci ktera teto oblasti neprispiva. Mega akce draci lode jak rikate jsou ta spicka hnusneho chovani lidi k prirode....prece tim ze na to budeme vsichni navazovat nasemi prihlouplymi akcemi tak posledni zbytky prirody kolem sebe treba i nevedomky zlikvidujeme. Verim ze jste tam bordel neudelali ale uvedomte si ze po vasem vzoru tam vyrazi dalsi spolky na jejich akce ktere jiz nebudou muset byt tak klidne jako mozna ta vase. Vasemu detskemu turistickemu oddilu bych spise doporucoval nejake vychovne prochazky s vykladem o prirode kolem nas zamerene na ochranu prirody. Maly dodaz....vzal jste svuj oddil take na akci "JARNI UKLID bordelu v prirode kolem Becvy atd. ? A proc ne ? Deti by se tam mohli mnohemu priucit jinak vam i ti vasi clenove taky jednou dorostou do veku dracich lodi, chlastu a bordelu v prirode. Preji hodne uspechu.

  reagovatabc2018-06-26 16:48:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Atak at táhmou

  Já chápu,že chrání ohrožené druhy,ale pletou si slovo přemnožený s utiskovaným.

  reagovatGoro2018-06-26 16:41:14

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Ochranář.

  Já si myslím ,že nebude dlouho trvat a některý nasraný rybář hodí brzo Vyhlídku do vody. Není to dlouho,co začal krmit kačeny na laguně,blízko rybářů kteří tam měli nahozeno a kačeny se sletěly snad s celého Přerova a bylo po chytání. Napřed bylo napomenutí,potom hádka a vyhrožování vykoupáním a taky zavolal policajty,ale byli korektní,protože věděli co je to za blázna a nevyjížděli k vůli němu poprvé.

  reagovatxy2018-06-26 14:12:48

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • No buďme konkrétní o koho se jedná. Adim automatická pračka, zelený ochránce všeho a hlavně velký kamarád Puchalského, Netopilové, Kohouta. Není to tak dávno kdy Netopilová pomalovala fasádu baráku bez toho, aby celou akci oznámila majiteli. To byl Adim velký obhájce. Já jsem byl s vnukem na vaší akci a mohu jen za nás rodiče a děti poděkovat.

  reagovatrodič2018-06-26 10:45:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • nebyl to náhodou Adin?

  reagovatXXL2018-06-26 10:35:38

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoPrázdniny jsou tady. Jak si léto opravdu užít?

publikováno 30. 06. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 10
Čert to vem, jestli současná „pokusná“ vláda získá důvěru anebo ne.

Každé ráno zdobí ulice.

publikováno 29. 06. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 24
Máme u městské policie pěkné urostlé chlapy, černé šerify.

Prumyslové zony Olomouce na úkor Přerova

publikováno 27. 06. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 51
Zajímalo by mě, kteří členové ANO ,ODS,ČSSD KDU atd.

Miroslav Poche, jako eso ČSSD na ministerstvo?

publikováno 25. 06. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 15
Miroslav Poche, jako eso ČSSD na ministerstvo?

Povolební sebereflexe ČSSD žádná a ještě se nám její politici cpou do médií, kde naše hnutí SPD poučují a nálepkují? A co jejich hlavní předvolební programový bod „Antibabiš“? Za příslib ministerských koryt bod Antibabiš skončil v propadlišti dějin.

40. zasedání Zastupitelstva města Přerova

publikováno 21. 06. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 75
40.

Přerovští socani nechtějí Jiřího Lajtocha.

publikováno 21. 06. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 38
Přerovský exprimátor Lajtoch sní o návratu na radnici, ČSSD ho ale odmítla.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy