Chtěli jsme na ně „po mikulášsku“ vlítnout a voni vlítli na nás!

Rok se s rokem sešel a první prosincovou středou nastal pro mnohé z nás večer, ve kterém se sečetly naše hříchy – večer, kdy ulice zaplnili Mikulášové, andělé a zejména čerti.

A protože já to tam nahoře mám domluvené, rozhodla jsem se zpestřit a potěšit v tento tajemný večer i osazenstvo Domova pro seniory v Přerově.

Již v loňském roce jsem, při návštěvě svého dědečka, zavítala k ostatním seniorům, a jako „anděl“ s nimi prohodila pár vět, pokusila se jim ozvláštnit monotónní dny jejich pobytu. Vždyť za velkým množstvím z nich nechodí návštěvy pravidelně, a tak jsou večer co večer odkázáni pouze na poslech televize či rádia. Loňský „andělský“ výlet byl pouhou improvizací. Vzhledem k tomu, jak velký úspěch však sklidil, jsem se rozhodla letos tento večer pojmout připraveněji, jako plně vyzbrojená mikulášská jednotka.

S laskavou a nezištnou dopomocí svých blízkých (tímto velice děkuji oběma „maminkám“ za fantastickou přípravu dárečků pro seniory) a úžasnými „sparing partnery“ – Mikulášem a čertem, jsme se po setmění vypravili do Domova pro seniory Přerov. V plánu bylo navštívit mého dědečka a také ostatní seniory, kteří se v pavilonu nacházejí, posedět s nimi, předat jim malý dáreček, který jsme pro ně připravili a zpříjemnit jim tak středeční podvečer. Ostatně, v minulém roce se o návštěvě „anděla“ mluvilo ještě dlouho po Vánocích!


Návštěva Mikuláše, čerta a anděla 2018 v Domově pro seniory Přerov u dědečka (zdroj: soukromé album D. Jasová)

Návštěva „v mikulášském“ byla v domově konzultována, a přijata personálem vesměs pozitivně, na plánu potěšit seniory jsem neviděla nic špatného. Oficiální žádost o povolení návštěvy jsem však nepodala paní ředitelce Domova. Měla jsem za to, že každá návštěva v Domově pro seniory je hlášená na recepci Domova a rovněž, v případě potřeby či kontroly, by personál Domova šel s námi a dohlížel, aby „nadpozemská“ návštěva probíhala tak, jak má. Toto jsem považovala za dostatečný administrativní akt. Bohužel, chybami se člověk učí a neznalost evidentně neomlouvá.

Přítomností Mikuláše, čerta a anděla jsme zvládli potěšit pouze malinkou hrstku seniorů. Hned vzápětí jsme totiž narazili na nepřekonatelný problém – slušnou, avšak důraznou žádost o opuštění Domova, neboť naše návštěva není odsouhlasena paní ředitelkou. V diskuzi jsme se pak rovněž dozvěděli, že návštěva Mikuláše a jeho pomocníků je infantilní záležitostí, která není určena pro seniory, nýbrž pouze pro děti, a že od takovýchto akcí Domov upustil. Jelikož situace nesměřovala k uspokojivému kompromisu – např. k doprovodu sestřiček či jiného personálu k seniorům, dárky pro seniory jsme předali paní pečovatelce s úpěnlivou prosbou, jestli by mohla alespoň dodatečně seniorům dárečky skutečně doručit. Byly vyráběny pro ně a nechtěli jsme si je odnést domů, když jsme tomu věnovali velký kus práce, času a úsilí.

Asi nikdy mě nepřestane překvapovat, jak zdravý úsudek a lidská přirozenost někomu pomoci ustupuje striktním směrnicím či požadavkům „shora“. Tři mladí lidé, kteří se o svůj volný čas chtějí podělit s cizími lidmi, kteří v zařízeních tohoto typu často trpí samotou a nudou, chtějí jim předat trošku toho lidského tepla, ukázat jim, že nejsou společnosti lhostejní a zajímají ji, jsou odkázáni do patřičných mezí, protože manažerské rozhodnutí je tou pomyslnou barikádou, kterou nejde obejít ani nijak překonat. Rovněž jsme nezaznamenali ani snahu tento problém nějak vyřešit a najít uspokojivé řešení s ohledem na potěšení seniorů v domově, byť je jasné, že část tohoto problému jsem způsobila i já, tím, že jsem námi plánovanou návštěvu oficiálně paní ředitelce nenahlásila. Znovu však dodávám, že cílem návštěvy bylo potěšit seniory a dopřát jim nějaký pozitivní zážitek, vytrhnout je z rutiny všedních, často osamocených dní. I přerovský domov ve svém úvodním mottu hlásá: „Osud chtěl, abychom se setkali a společné chvíle důstojně prožili…“a ve svém desateru uvádí jako stěžejní body 1) lidskost, 2) zájem, 3) důstojnost, 4) kvalitu, 5) pomoc, podporu a péči, 6) individuální přístup, 7) spolupráci, 8) transparentnost, 9) odbornost, 10) loajálnost (viz Hlavní vize Domova pro seniory). Nevím však, do jaké míry slovní cíle Domova korespondují s reálnými podmínkami, které Domov pro své klienty utváří.

Na letošního Mikuláše se nás tak všichni senioři nedočkali. Avšak radost v očích a vděk těch, které jsme svou návštěvou zvládli poctít, je alespoň malou náplastí na „sociální bolístku“, kterou jsme utrpěli.

Na závěr pak nutno dodat, že při naší návštěvě nikdo k újmě nepřišel, náš čert si z Domova žádnou babičku ani dědečka neodnesl a personál zůstal rovněž v plném počtu. (Paní ředitelka ani manažerské vedení Domova pro seniory se toho času v domově nenacházeli, ti tudíž v čertovském pytli také neskončili. Mikuláš však jejich počiny bude i příští rok hlídat!). Věřím tomu, že v nadcházejícím roce uvolníme byrokratické mantinely a po předchozím nahlášení návštěvy Mikuláše, čerta a anděla nám bude vstup paní ředitelkou umožněn, neboť Mikuláš přece není svátkem jen pro děti, kterým dáme ovoce, chutnou čokoládu a těm zlobivým pár brambor, které nám od oběda zůstaly! Podstata Vánoc (a Mikuláš je taktéž adventním počinem) je jinde – strávit čas se svými blízkými, pomoci těm, kteří pomoc potřebují, ukázat, že lidské dobro a láska je stále v této hektické době v nás. Senioři jsou často opomíjenou skupinou – z vlastní zkušenosti vím, že pocit, který ve vás zanechá jejich vděk a radost, je pocitem nepopsatelně hezkým a nesrovnatelným s radostí z jakékoliv materiální věci či úspěchu.

Mysleme na to, že dobrý život prožijeme jen tehdy, nebude-li nám lhostejný okolní svět a budeme se snažit pomáhat jeden druhému…

 

Vloženo: 18. 12. 2018       Kategorie: Vaše články   Autor: Klientka

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:Dotaz kolik stojí měsíčně domov důchodců

  Až tě, Alefante, srazí auto a zůstaneš na vozejku, budeme dotovat i tebe. Tomu se říká stát.

  reagovatzatím dotující2019-01-10 08:32:05

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:RE:Dotaz kolik stojí měsíčně domov důchodců

  zeptejte se na rozpočet města kolik je dotace na domov pro seniory

  reagovatmadam2019-01-09 05:25:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:Dotaz kolik stojí měsíčně domov důchodců

  Dobry den, poplatky v domovech pro seniory si hradi samotni klienti, popr. jejich rodinni prislusnici. Nemusite se tedy bat, "nedotujete je":-)

  reagovatDaniela Jasova2019-01-08 20:59:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:Dotaz kolik stojí měsíčně domov důchodců

  Ato si platí sami,nebo je dotujeme,jako socky?

  reagovatAlefant2019-01-08 20:23:25

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Dotaz kolik stojí měsíčně domov důchodců

  13200,- příspěvek na péči + 9746,- strava a ubytování + úhrada léků a hygienických potřeb ....

  reagovatNespokojený občan2019-01-08 05:51:01

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Dotaz kolik stojí měsíčně domov důchodců

  prosíme o sdělení, kolik stojí měsíčně domov důchodců. Vždyť to není žádné tajemství, tak nevím proč není na dodaz odpovězeno!! Odvolat ředitelku už tady toho bylo napsáno hodně, nadřízení prosíme Vás zabývejte se už konečně s tím!!

  reagovatJuliána a spol.2019-01-07 14:57:42

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:Bohužel byla chyba

  Já bych tam na postrašení poslal zubatou s kosou.

  reagovatTAK TÁK2019-01-03 03:56:37

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:Bohužel byla chyba

  A nejsi ty náhodou ředitelka ... ? :)

  reagovatNespokojený občan2019-01-02 19:10:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • A čerta by to chtělo,aby jim stoupl tep.

  Vdomově důchů v Kabelíkově ul. prý duši bužírují 5x denně a ještě neví ,co by si měli vybrat.Já bych jim kydal jídlo do ešusů,a když to nechtějí,tak držet dietu a neremcat.

  reagovatLucifer2019-01-02 16:38:22

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Bohužel byla chyba

  Vsadím se, že většinu příspěvků píše jeden a ten samý zakomplexovaný blbeček, který má problém sám se sebou....že by neopětovaná láska? A protože záminkou pro jeho nářky je znemožnění návštěvy staroušků Mikulášem, tak řekni, jak to mělo proběhnout? Personále všeho nech a běž zjistit, kdo ještě nespí, kdo se nepřevléká, kdo nesedí na záchodě, kdo není pobryndaný a kdo z nich má náladu na nezvanou návštěvu?

  reagovattaky anonym2019-01-02 10:40:15

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE: bohužel byla chyba vedení jmenovat na post ředitelky p.Žouželkovou

  myslím,že pí.ředitelka by měla sama odstoupit, a mít trochu soudnosti, že tak se chovat nemůže, i když na kabelovce byla samý úsměv,ale zdání klame !!!!!!

  reagovatValinka2019-01-02 04:35:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:odvolání řed. Žouželkové pro já

  nikdo zde z diskutujících nemá zájem , aby nežila pí,ředitelka, ať si klidně žije, ale atˇse chová patřičně jak k perzonálu,tak ke klientům, atd. Stížnost na zastupitelstvu na její chování již podal pán, ale bohužel se tím nikdo nezaobíral. Každopádně by měla být za své chování odvolána tečka!!!!!

  reagovatDrahuška2019-01-02 04:27:27

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • At žije ředitelka Žouželková::::

  reagovat2018-12-31 15:16:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:Bohužel byla chyba

  Jardo , zřejmě nemate rodiče ... Prominte , ale jste opravdu idiot !

  reagovatNespokojený občan2018-12-30 20:13:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Bohužel byla chyba

  Jací staroušci? Do holobytů s nimi!

  reagovatJARDA2018-12-30 06:06:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:dobrý úmysl nestačí pro nespokojeného občana

  už tady bylo napsáno hodně na chování řed.p.Žouželkové, jen můžeme doufat, že s tím něco město udělá a prošetří,kde je pravda, a budou se s tímzabývat a řešit stav, který nastal v dom.seniorů.špatně se pracuje i personálu, bylo by dobré se podívat jak se věci mají!! a ihned řešit, nenechat to vyšumět!!!

  reagovatŽofie2018-12-30 03:11:14

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Bohužel byla chyba

  Prosíme tímto všechny zastupitele v koalici a opozici, věnujte větší pozornost diskutujících a odvolejte p. řed. Žouželkovou,nehleďte na hvězdičky!! Buďte nápomocni na kabelovce byla samý úsměv,ale zdání klame!!! pomůžete tak personálu i těm starouškům.Myslím, že máte na MÚ kvalitnější pracovnice pro výkon ředitelky domova pro seniory. Jistě se najde někdo lepší a oddechnou si všichni!!

  reagovatMagdalena2018-12-30 03:00:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:

  Dobrý dědečku hříbečku.

  reagovatŘeditelka2018-12-29 17:45:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Dobrý den paní ředitelko.

  reagovatdědeček2018-12-29 15:41:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Já bych jim nedělil uhlí.

  reagovat2018-12-29 14:22:14

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Běžte už do prd... s těmi dědouškami a babičkami.

  reagovatNASR...2018-12-29 12:56:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Paní ředitelku nikdy neodvolají...

  ...ta má díky své vagíně neotřesitelnou pozici.

  reagovatdědeček2018-12-28 20:07:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pani Zouzelkova je pani Jadova ?

  Nejste si jisti - zeptejte se obcana Navarika. To je ten kecalek co se vzdy predvadel na zastupitelstvu. V Prosinci mu sice nejak vyschlo v krku ale prace s obzalovanym clenem ODS ho jiste obohatila o nove zkusenosti a znalosti o ktere se rad podeli.

  reagovat?2018-12-26 21:59:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Bohužel byla chyba,že ředitelkou se stala p. Žouželková

  Prosím všechny zastupitele v koalici i v opozici, buďte nápomocni k odvolání p. Žouželkové i když se jí jedná o získání hvězdiček.Je potřeba spokojenost dědoušků a babiček, udělejte tam přepadovku. Sláva p.řed.stoupá do hlavy-už aby byla pryč než bude pozdě!!

  reagovatbabička2018-12-24 13:13:16

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Pomožte prosím a odvolejte p. Žouželkovou

  Pokud vím , tak zřizovatelem je město a proto je potřeba se se stížnostmi obracet na něj. To jediné vám muže pomoci. Kde není žalobce , není soudce.... Tady se nic nevyřeší .

  reagovatNespokojený občan2018-12-21 07:15:16

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Pomožte prosím a odvolejte p. Žouželkovou

  už je nejvyšší čas na odvolání paní ředitelky! Prosíme všechny o pomoc o její odvolání. na post by byl jmenována osoba, která není arogantní a bude si více všeho vážit a uvědomit si, že může být nahrazena osobou, které nejde o počet získaných hvězdiček!!! Jistě jsou důležitější věci-přístup k podřízeným,atd. atd. atd.

  reagovatˇšťouralé2018-12-20 23:30:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:pro Danielu Jasovou-Dobrý úmysl nestačí

  Danielko děkuji vám za tak rychlou odpověď, která mě, ale vůbec nepřekvapila, že se jedná o p.Žouželkovou. Nevím zda se někomu podaří jí z funkce odvolat,zbývá všem jjen a jen doufat,že se tak co nejdříve-brzy stane!!!!!Než bude pozdě!!

  reagovatseniorka z Přerova2018-12-20 18:28:49

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pomožte prosím a odvolejte p. Žouželkovou

  Ulevíte celému personálu i těm babičkám a dědečkům. Ozval se mladý pán na ZM a žádná náprava se nestala.Blíží se nový rok pomožte prosím a proveďte nápravu!! udělejteodvolejte z postu

  reagovatseniorka z Přerova2018-12-20 14:34:30

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • doplnění

  Slyšela jsem samé stížnosti na chování pí.ředitelky, je celkem mladá a měla by si vážit postu, který získala a ne naopak.Sedávala jsem na náměstí a od pro mě neznámých lidí žádnou chválu na ní nepěli. Někdo by s tím už měl něco udělat!Sláva ji stoupla do hlavy

  reagovatseniorka z Přerova2018-12-20 14:29:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • ppp

  lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/

  reagovatPavlina2018-12-20 08:19:44

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:pro Danielu Jasovou-Dobrý úmysl nestačí

  Dobrý den paní "seniorko z Přerova", navštívili jsme přerovský domov seniorů, kde je na postu ředitelky paní Žouželková. Na stránkách sociálních služeb města je i emailový a telefonický kontakt na Domov seniorů, pokud byste se s nimi chtěla spojit - nemyslím přirozeně zrovna v této věci, ale např. podat podnět ke zlepšení úrovně poskytovaných služeb, či měla jakýkoliv dotaz. Pěkné prožití vánočních svátků.

  reagovatDaniela Jasová2018-12-20 06:52:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • maskovani

  Doporucuji priste bramboru na nose a pod pazou becku koralky. nikdo nebude protestovat. Zlozvyky svetem vladnou.

  reagovatH2018-12-20 00:55:06

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE: pro oxford-chce to změnu ředitelky v domě seniorů

  Jestli je opravdu pravda, co zde uvádí diskutující o aroganci ředitelky, není to žádná chvála, proto buďte nápomocni,pokud máte s pí.ředitelkou špatné zkušenosti, ať se provede výměna, ať na post je jmenovaná jiná osoba, která se nebude chovat arogantně i k personálu. Buďte prosím nápomocni ke změně, pokud je to tak jak se uvádí.. Ať jsou staroušci spokojeni!!!

  reagovatseniorka z Přerova2018-12-19 23:59:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:pro Danielu Jasovou-Dobrý úmysl nestačí

  Paní Jasová,prosím Vás sdělte, ve kterém domově pro seniory se toto událo - stalo a a uveďte prosím jméno ředitelky. Já si vzpomínám, že mladý pán vystoupil se stížností na vedení a chování a jednání na ZM a nic se tenkrát nedělo. Možná si i vzpomenete, že to tak nějak bylo- jeho příspěvek byl až alarmující!!, kdy uváděl jaké jsou tam poměry., byl dosti nazlobený. Děkuji za odpověď.

  reagovatseniorka z Přerova2018-12-19 23:43:40

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:dobrý úmysl nestačí

  Dobrý večer, máte samozřejmě pravdu, proto jsme si říkali, že doprovod z řad personálu by i na tento faktor mohl dohlédnout. Nicméně minulý rok jsem se nesetkala s žádnou odmítavou reakcí z jejich strany, naopak, senioři byli rádi do jednoho. Ale jak píšete, bylo to cenné poučení pro příště. Nicméně nemáte pravdu, necítím se dotčená, "jen a pouze" je mi jich lidsky líto, to je celé...

  reagovatDaniela Jasová2018-12-19 21:13:12

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • kazdy dobry skutek je po zasluze potrestan

  je to tak

  reagovatbohuzel2018-12-19 17:46:05

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:dobrý úmysl nestačí

  Takže je asi vlastně lepší nic nedělat ... Ředitelka na klienty kašle , personální z ni má vítr, s lidmi jedná arogantně a jediné co ji zajímá je kolik má domov hvězdiček . No co dodat ...

  reagovatNespokojený obcan2018-12-19 16:27:11

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • dobrý úmysl nestačí

  Nepochybuji o tom, že to paní Jasová myslela dobře a teď se cítí "po právu" dotčená. Ale navštívit ve večerních hodinách klienty domova bez předchozího varování může být velmi netaktní. Někteří spí, někteří se převlékají, někteří jsou na toaletě, někteří pouze o návštěvu nestojí..... kdyby jen jeden z deseti byl návštěvou Mikuláše rozladěn, nestálo by to zato. Poučení pro příště...….

  reagovatrodinný příslušník klienta2018-12-19 12:43:47

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Před 7 lety zdechlo prase,které nás zradilo.

  reagovatfuj2018-12-19 10:50:15

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Sernioří by se měli radší učit desatero,např. nepokradeš,nepomluvíš......a naučit se skromnosti. Kdysi to uměli,ale to ještě nebyly kauflandy a rozhazovačná vláda v čele s agentem Burešem,který čeká na vězení.

  reagovatTAK TÁK2018-12-19 10:36:31

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Kolik stojí měsíčně domov důchodců?

  reagovat2018-12-19 01:02:00

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Přeji posrané poscané stáří někde pod mostem. Takovyho debila nic jiného nečeká, protože tvoji fracci budou po tobě a cizí se na tebe vyserou. To že si myslíš že máš prachy a vše si zaplatíš je jen tvůj vlhký sen. O tmajetek až tě postihne demence rychle přijdeš. A netěš se že zrovna ty se dožiješ smrti v plné síle a zdraví. Tak to nefunguje.

  reagovatBojovníku2018-12-18 20:15:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Dobrý den paní autorko textu, příště by bylo možná dobré uvést, že je text převzatý z mých stránek, nebo alespoň umazat větu "Návštěva Mikuláše, čerta a anděla 2018 v Domově pro seniory Přerov u dědečka (zdroj: soukromé album D. Jasová)" Děkuji.

  reagovatDaniela Jasová2018-12-18 18:58:48

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Takový

  čert není,aby si odnesl zadluženou ježibabu z domova. Na co by mu byla?

  reagovatKUA2018-12-18 16:31:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Běž do pi..e s osazenstvem nenažranéko domova posraných soudr-senior

  reagovatBojovník2018-12-18 16:27:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Bohužel byla chyba

  Prosím Vás sdělte nám, o který Domov se jednal a o kterou ředitelku, již se vyskytly stížnosti i na zastupitelstvu, ale zahrálo se to do autu. Děkuji.

  reagovattaky seniorka2018-12-18 15:13:44

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • je to

  baba na zabití ne na unesení čertem, to by bylo pro ní ještě hezké!

  reagovatasi tak2018-12-18 13:15:40

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • čert vem paní ředitelku,přeji jí ,aby ve stáří zůstala osamocena se svými černými myšlenkami.

  reagovatškolník2018-12-18 10:57:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Bohužel byla chyba

  že jste neunesli arogantní ředitelku domova......

  reagovatoxford2018-12-18 10:54:35

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, Přerovsko


 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy