Fakta mluví za vše. Někteří se budou divit.

news img Podle statistiky OECD dala v roce 2016 EU a její členské státy na rozvojovou pomoc 75,5 miliardy eur (1,88 bilionu Kč).

Pro srovnání státní rozpočet ČR měl ve stejném roce výdaje ve výši 1,25 bilionu Kč. V přepočtu činily výdaje EU a jejích členských států 0,51 % HND.

Česká republika v roce 2016 vynaložila na rozvojovou pomoc 6,4 miliardy Kč. Z této částky šlo 4,6 miliardy na projekty realizované společně v rámci EU a agentur OSN. Na dvoustranné projekty realizované přímo v rozvojových zemích ČR v roce 2016 vynaložila 1,7 miliardy Kč. Bez zajímavosti není ani údaj, který na svých stránkách zveřejnilo ministerstvo zahraničních věcí, podle něhož v rámci ODA proteklo přes nevládní neziskové organizace ze státního rozpočtu více než 259 milionů Kč.

 

Fotogalerie

 
 
Vloženo: 28. 05. 2018       Kategorie: Vaše články   Autor: redakce

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:RE:ach,ach ,ach to ti tady řeklo mnoho respondentů že jsi piča na ntou.

  Jo to tenkrát byl pořádek a ten náš národní hrdina co je dnes válečný veterán 3 odboje byl za katrem !!!

  reagovatLevicový volič2018-06-03 15:45:06

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Drahá paní ach.Dlouho tady sleduji váš boj s pisateli kteří vás asi nemají rádi.

  Je fakt to jsem si všiml podle času kdy píšete,že buď máte volné zaměstnání nebo jste na sociálce a nebo vás živí nějaký muž. Já toho času moc nemám ,ale jste velice zajímavý človíček.Nemám zájem dál strácet čas s politickým diletantem .tak se mějte a bojujte.Zatím prohráváte tak se snažte a kápněte Božskou.Bude to tady na netu veselejší.

  reagovatPišta2018-06-01 15:27:46

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Vsechno zde sleduje

  a a pripravuje se do zastupitelstva Konsky chrup z ANO. Ten si vas da zjistit a pudete. Bacha...

  reagovatPozor pani ach2018-06-01 14:27:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • primitive xyxy,

  vy opravdu nemusíte mít obavy, že byste mě urazil. Na pracáku nejsem a vaše úvaha, že zde píší pouze důchodci, nebo nezaměstnaní... bez komentáře. Třeba sem píše potrefený Aňák, kterého si platíme z daní...….

  reagovatach2018-06-01 14:19:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:hulváte xyxy, Nikdo tě nechce urazit ,ale ty jsi na pracáku nějak moc dlouho nezdá se ti?

  Já jsem v klidném důchodu akorát sem tam mě zdvihne hloupá bába jako jsi ty.Pokud tedy jsi ženského pohlaví.Tak ach to je všechno a nad tebou můžu jen napsat ach to je katastrofa se potkat i když písemně s takovým člověkem jako jsi ty.

  reagovatPoslouchej ach ty jsi na pracáku? Nebo tě živí chudák chlap.2018-06-01 12:58:35

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:Dnes na PRIMA

  Tak zdar, vyhrnout si rukávy a pod heslem Proletáři všech zemí spojte se začni budovat s předstihem zdi a zátarasy. To bude zdar alespoň nějaká Tvoje smysluplná činnost. Tady jsi se svými bezobsažnými výkřiky mimo.

  reagovat...2018-06-01 11:54:21

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • hulváte xyxy,

  ANO je v komunálkách n e v o l i t e l n é ! Nevolitelnost bezpečně zajišťuje Měřínský - Navrátil - Milánek - útěkář Vrána... Klidně si prskejte svoje hlubokomyšlenkové výtvory dál. Chudáček mužíček mě urazit nemůže. ANO - ne!

  reagovatach2018-06-01 11:47:58

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:hulváte xyxy, Já nejsem hulvát jen trošku Zemanovsky jsem tě ohodnotil.

  A myslím si ,že právem.Tak se měj "ach" a raději se uč vařit to ti možná půjde lépe než ty tvoje bliance.

  reagovatALE ach ty máš tajemného ctiteleš ,že bojuje za tebe jako drak?2018-06-01 09:25:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • říkali ejl : "nechoď na sluníčko, nechoď na sluníčko, nebo se z toho zblázníš"

  a už je to tu. Sluníčkář se nám zbláznil. STOP "ejl" a odvoz do blázince!!!

  reagovatuž je to tady2018-05-31 22:05:39

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:Dnes na PRIMA

  Zdare, ty nejseš pro vystoupení? Tos mě teda překvapil. A to víš, že v rámci ACDC protekly řádově desítky miliard? Co ty na to? Stop migraci!

  reagovatejl2018-05-31 20:59:44

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Zdare, tys to poznal? Bravo! Zasmál ses sám sobě, to je velká vzácnost. Co záleží na nějakých údajích? Chodí tvoje děcko do lidušky? Tak to je jedna z těch pijavic, a ty to podporuješ? Neziskovka! Tak co narode cesky. Nechas se nadale verejne okradat. Euro je škodlivé, to ví přece každý. Prý tam na flétnu vyučují ilumináti! Merkelová prý na schůzce v Bamberku oznámila výstavbu 4 nových mešit, prý se na to použijí peníze z českých povinných příspěvků do EU, které činí 36,8 miliardy. Stop migraci! Stop Drahošovi! Tato země je naše!

  reagovatejl2018-05-31 20:48:18

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • kua

  Včera jsem viděl opici z Afriky u nádraží. A potom,že tu nejsou.

  reagovatKulička2018-05-31 09:57:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Ještě dodám jsi tak blbý nebo jen si děláš srandu z lidí. Ty asi chodíš kanálem. Ve středu Belgie a dvě zabité policistky a jeden civilista 22let. 4 policajti raněni. a všechno ve jménu Alláh Agbar. Co se děje dnes v Německu a to se dovíme opravdu jen zlomky bordelu co se tam děje. Ano Tato republika je naše a kdo nechce akceptovat naše zákony a kulturní zvyky, tak tu nemá co dělt. HLUPÁKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  reagovatzdar2018-05-31 07:22:52

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Dnes na PRIMA

  Hejle, ty jsi takový osel, ve čtyřech větách, vždy jiné údaje. Tak kolik je těch neziskovek (pijavic) 180 tisíc nebo 120 tisíc. No ty brýle bez dioptrií nosil tvůj velký myslitel a vítač Drahoš. Ty človíčku nešťastný, zkus nějaký humoristický časopis. Celkem jsem se zasmál po ránu. Tobě tu palici vypláchli soudruzi z EU dobře.

  reagovatzdar2018-05-31 07:14:57

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Dnes na PRIMA

  STOP MIGRACI - ale jak? Sypej nápady z rukávu.

  reagovathejle2018-05-31 05:52:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Dnes na PRIMA

  Proč neuvěřitelné? Když si dáš 1,5 minuty práce a zjistíš si, co že se za pojmem "nezisková organizace" skrývá např. nejrůznější charity, sociální služby, zájmové spolky, o.p.esky, ale i příspěvkové organizace, zřízené obcemi za účelem nějaké veřejné služby, která negeneruje zisk. Pak se div, že má jeden strach z referenda o vystoupení z EU. O tom, jestli naše děti a vnuci půjdou žebrotou a naši rodiče a prarodiče skončí v chudobincích, rozhodnou právě takoví jako jsi ty, neziskovky, když na primě uslyší 180 000 neziskovek, narode cesky. A k tomu bryle bez dioprií. Stop migraci! Stop Drahošovi! Tato země je naše! V prezidentských na obrácení z kursu 1,6 na Drahoše na 1,6 na Zemana stačilo 12 dní intenzivní masáže - ilumináti, biskupská konference, vítač, Stop Migraci! Ty mě, sakra, ty sluníčko, magore, neslyšíš? STOP MIGRACI! Chceš, aby ti uprchlík znásilnil , nebo jsi pro vystoupení z EU? Chceš aby tu uprchlíci najížděli autama do davu, nebo jsi pro vystoupení? Chceš platit řecké dluhy, nebo jsi pro vystoupení? Afrika nás stála 75,5 miliard! STOP MIGRACI! Euro je škodlivé, to ví přece každý! Brýle bez dioptrií! 120 000 neziskovek! Migranty platíme z našich daní! STOP MIGRACI! Hele, neziskovky, tebe by asi ani moc masírovat nemuseli, nemám pravdu?

  reagovatejl2018-05-30 17:52:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:ach,ach ,ach to ti tady řeklo mnoho respondentů že jsi piča na ntou.

  xyxy? To je ten, co měl ještě po listopadové revoluci v oknech rudé vlaječky se srpem a kladivem? Ten, co držel v osmašedesátém Bilakovi a dalším gaunerům, co nás tehdy zaprodali Rusům, pěsti? A vítal mávátkem každý sjezd KSČ ve víře v světlejší zítřky? Čeho se musíme ještě v téhle re(s)publice dožít :-(

  reagovatco to je za anomálii2018-05-30 15:51:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Volby do senatu se blizi

  Nabizim se kterekoliv strane ci hnuti ze bych za ne sel kandidovat do senatu. Volit tu bandu blekotu, vycuranku kteri tam jako akademik chteji representovat pouze sebe a hornich 5% obcanu me uz nebavi. Hledam stranu ci hnuti ktere me da na svou kandidatku do senatu a podpori muj plan : 1) kazdy den v senatu bojovat za zruseni senatu 2) Senatorsky plat budu davat na zvlastni konto "OBCANUM republiky" a obcane rozhodnou v referendu co tyto penize budou podporovat. 3) Kazdy den budu v senatu zadat vsechny ostatni senatory/torky aby i oni pracovali az do uzavreni senatu take zdarma a penize venovaly na uvedene konto. Ono se brzy ukaze kterym senatorum jde opravdu o praci pro lid cesky a kterym o neco jineho. Cekam na stranicke nabidky, V pripade vice nabidek jsem ochoten zastupovat vsechny politicke strany ktere maji zajem o me sluzby a o plneni meho planu = pracovat pro obcany tohoto statu.

  reagovatsenator2018-05-30 13:47:29

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • hulváte xyxy,

  nevolila jsem ODS, nejsem ani jejich hlásná trouba. Američanům jsem nemávala už při prvním průjezdu, kdy vy jste možná vítačem byl. A protože jste evidentně "Aňák", tak vás ujišťuji, že ANO jsem nevolila, volit nebudu. V komunálkách při sestavě která je, je ANO nevolitelné! A to ještě nevíme, CO se tam nasáčkuje.

  reagovatach2018-05-30 10:43:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Nejlépe se mají kuřáci. Popíjí si pěkně pod slunečníkem a já se musím potit uvnitř v hospodě.

  reagovatPepíček2018-05-30 08:28:35

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:ach,ach ,ach to ti tady řeklo mnoho respondentů že jsi piča na ntou.

  Tvoje ODS příspěvky si nechej na příští volby. Nevím v které kavárně je píšeš.Jsi jen ubohá filcka nic víc.Nezapomeˇmávat projíždějícím mírovým američanům !!!!!!!!!

  reagovatxyxy2018-05-30 07:19:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Dnes na PRIMA

  v Ceske republice mame 120 000 neziskovek ktere loni dostaly 18 miliard kc. Neuveritelne. Tak co narode cesky. Nechas se nadale verejne okradat.

  reagovatneziskovky2018-05-29 23:54:04

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:nastal cas vydat uplny zakaz koureni

  NA ZASTÁVKÁCH ČURÁCI KOUŘÍ STÁLE. TAK RÁD BYCH JIM DAL KOPAČKU DO TOHO SMRADLAVÉHO RYPÁKU.

  reagovatPetr2018-05-29 23:18:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • nastal cas vydat uplny zakaz koureni

  ten smrad kdyz jdete po ulici za nejakym smradochem je nedychatelny.

  reagovatAsi2018-05-29 23:06:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Maturita od Cermatu je málo. Měli by mít z češtiny doktorát a ovládat sanskrt slovem i písmem.

  reagovatto kldr2018-05-29 19:17:01

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE: pro, jak je to- ty, sílo

  Já tomu nerozumím.Devastace přírodního bohatství Afriky je příčinou migrace? Snad ne důsledkem? Nebo je migrace důsledkem devastace přírodního bohatství Afriky? Snad ne příčinou. Na to mi hlava fakt nestačí, přiznám se. Oni, ti kolonizátoři, jim tam vytěžili všecky diamanty a to je příčinou migrace. Co je důsledkem?

  reagovatPlha2018-05-29 19:08:42

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Ono jde hlavn o to kdo a proč tu migraci do Evropy platí, na toho bych se zamřil. Osobně si myslím, že vtšina těch migrantů donedávna netušila,že nějaká Evropa existuje natož kde leží. Apokud musíme nějaké migranty přijímat, tak jen ty co mají vzdělání a a jako ověření tohoto složit naši státní maturitu od Cermatu

  reagovatkdr2018-05-29 13:40:28

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE: pro, jak je to- ty, sílo

  Ty magore , tak ať to platí Anglie, Francie, Holandsko, Španělsko. Kdyby tyto státy nedevastovaly nerostné bohatství Afriky, možná by žádná migrace neexistovala. Dnes se tam cpou peníze a stejně se rozkradou a migrace jen vzkvétá. Ty inteligente dovedeš pochopit příčiny a důsledky. Asi ne, na to tvoje hlava nestačí.

  reagovatto je2018-05-29 12:19:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Pokud je známo... ty neanonnyme :-)) Nedělko,

  to je zajímavé, rodilý Slovák, se svojí estébáckou a komunistickou minulostí nevadí. Slovák, který velmi podivným způsobem získal mnoho podniků. Slovák, který byl velmi úzce napojen na politiky a "motivoval" je v prospěch svého podnikání. To on musí přece vědět nejlíp, že politici kradou, podvádějí, jsou zkorumpovaní. Byl jejich součástí. Slovák, který dnes lidem lže, něco jiného hlásá a něco jiného dělá. Slovák, který ve jménu svého prospěchu neváhá poškozovat zájmy Česka. Marakkéšská deklarace je toho důkazem. Ale ono přece o nic nejde, je to nezávazné a Metnar vlastně nic nepodepsal. Jen odsouhlasil... další bouda na lidi. Ale "nedělkovic" budou svého velkého guru oslavovat, že nám postupně rozebírá republiku pod zadkem nevadí. Nedělko, člověk s vašim zastřeným uvažováním pro mě nemá žádnou váhu ve vyjadřování k SPD. Jsou to jen nenávistné hysterické plivance. Sám Faltýnek řekl, že protiokamurovská mašinerie se rozjela v momentě po volbách, kdy byl jasný vysoký volební výsledek. Já dodám - je potřeba Okamuru zastavit a odstavit, protože mnozí jiní straníci plní jiné zájmy. Ale určitě ne naše.

  reagovatach2018-05-29 12:09:31

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE: pro, jak je to

  Kde jste na to přišel, že jde o reparace za kolonizaci? To psaly PL? Jde přece o peníze, které mají zastavit příliv utečenců do Evropy. To jsou investice, aby zůstali, kde jsou.

  reagovatty, sílo2018-05-29 11:49:06

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Pokud je známo... ty neanonnyme :-)) Nedělko,

  Okamura je opravdu Přerovák. Ono totiž barevní z Bystřice jsou v Přerově ,SPP nám je tu nas*ala v době,když na Zlínsku začali lovit černou..

  reagovatArtaban2018-05-29 11:27:15

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Pokud je známo... ty neanonnyme :-)) Nedělko,

  to už je patologická posedlost co tu předvádíte. Okamura se narodil v Tokiu, ovšem jeho matka a její předci pochází z Bystřice. On sám prožil celkově 10 let v Japonsku. Je mu 45 let, drtivou většinu včetně škol prožil v Čechách, matka Češka, otec Japonec. Správně vám to napsal Jiří. Jste rasista, xenofob. Posedlý nenávistí.

  reagovattak2018-05-29 11:04:29

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE: pro, jak je to

  Vaše stanovisko jen těžko dovedu pochopit. Proč má náš daňový poplatník přispívat na rozvoj Afriky? Máte pocit, že Česká republika měla nějaké kolonie a devastovala nerostné bohatství Afriky? To snad nemůžete myslet vážně.

  reagovatto je síla2018-05-29 10:48:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Pokud je známo... ty neanonnyme :-))

  Jsem taky jeden z daňových poplatníků, a tudíž se mě nelíbí, jak poslanci zachází se svým mandátem od voličů a co nás kompenzace stranám za jejich mandáty stojí. Chce to změnit zákon, příspěvky stranám za jejich mandáty stáhnout na minimum, a ukázalo by se, která z parlamentních a krajských stran tuto dietu vydrží a zůstane dělat to, proč byla zvolena - hlavně pro lidi, ne pro sebe.

  reagovathm2018-05-29 09:48:52

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Zajímalo by mě, jestli je v té částce 75,5 mld € započtené, co dostává z EU především Turecko a Lybie za to, že udrží miliony lidí v uprchlických táborech. Asi ne, to bude jen pro Afriku, 2 biliony Kč je jak když plivne do moře. Mimochodem, zhruba tolik vynaložila ČNB na intervence pro udržení koruny.

  reagovatjak je to s těmi fakty2018-05-29 08:54:21

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Pokud je známo... ty neanonnyme :-))

  Nedělko to, že jsi vůl všichni víme. Srovnávat miliardy pro rozvojové státy a nějakou poslaneckou kancelář dokáže jen mentálně narušený člověk. Na závěr je naprosto jedno jestli se Okamura narodil v Japonsku, nebudeš daleko větší nácek a xenofob, jak celé SPD ? Nebudeš ty ten bílý nácek.

  reagovatJiří2018-05-29 06:46:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Pokud je známo..Nedělko magore (Kohoute).

  Nedělko chce to trochu slušnosti. To, že máš nevymáchanou hubu nemusíš denně dokazovat. Svoji kritiku spíš zaměřuj na svého guru Babiše a jeho Čapí hnízdo. To tvůj guru si dělá z lidí 50x větší srandu. Takových zaručených zpráv od tebe tu bylo už mraky. Starej se o ANO a nestrkej svůj rypák do věcí, po kterých je ti nic.

  reagovatzdar2018-05-29 06:16:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pokud je známo... ty neanonnyme :-))

  Okamura se nenarodil na území ČR. Narodil se v Tokiu. Nebo to už také popíráte? Prej Bystřičák :-))) mám takovej pocit, že už velikostí překonal Cimrmana :-)) A jinak... jakto, že poslanec Rozner nereaguje na veřejnost a není v kanceláři v Budějovicích- ta kancelář na tý adrese ani není- bere 70 000 měsíčně náhrady na asistenty .. kancelář atd???? Plus plat poslance... to vám nevadí? Si z vás všech dělají píču, a nik9mu to nevadí :-))))

  reagovatPetr Nedělka2018-05-29 05:33:11

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Ty nevzdělaný anonyme. Okamura pochází z Bystřice pod Hostýnem. Máš možnost , ze svého posílat celou výplatu. Tak do toho rodilý hlupáku.

  reagovatzdar rodilý2018-05-28 13:07:41

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Volte SPD. Už ani koruna na pomoc rozvojovým zemím!!!!

  reagovatTomihaki Ogasaka, rodilý přerovák2018-05-28 12:43:48

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Doufám,že jsme jim kromě nábojů poslali i prezervativy.

  reagovatb2018-05-28 11:48:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Aby nedošlo k nějaké dezinformaci. Jedná se o Africké rozvojové státy.

  reagovatredakce2018-05-28 11:12:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoDejte si otestovat zrak.

publikováno 30. 05. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 6
Odborníci otestují přerovským řidičům a cyklistům zrak.

TSMP Přerov - Ničit a Bourat

publikováno 28. 05. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 13
Tak jsme v Předmostí ul.

"Demokratické"nechtějí, aby azylová politika zůstala v kompetenci ČR.

publikováno 26. 05. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 96
Komentář k výsledkům hlasování Poslanecké sněmovny o návrhu, aby migrační a azylová politika zůstala v kompetenci ČR .

III. krajské sportovní hry seniorů

publikováno 25. 05. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 25

Ve čtvrtek 17.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy