Halík má strach z totality. Já také. Z totality, kterou lidé jako on chtějí nastolit.

news img Stejně jako si připomínáme výročí komunistického puče, tak si připomínáme i výročí umučení kněze Josefa Toufara komunistickým režimem.

Je nutné si tyto dvě události připomínat. Kdo nezná minulost, ať si jí zopakuje.

Páter Halík byl letos vyzván, aby sloužil Mši za umučeného kněze v Zahrádkách na Vysočině, kde otec Toufar působil osm let. Dnes je to sedmdesát let, kdy komunisté znásilnili tuto zemi, šedesát osm let kdy komunisté umučili Josefa Toufara. Páter Halík varuje a já s ním souhlasím, před možnosti návratu komunistické totality, zvláště, když se komunisté dnes opět stávají rozhodující silou v parlamentu. Slova, která řekl pan Tomáš Halík by ovšem zněla jinak z jiných, než jeho úst, bez ohledu na to, zda byla myšlena upřímně anebo šlo jen o to, kopnout si do prezidenta Zemana a nepřímo i do Dominika kardinála Duky.

Je paradoxem, že profesor Halík na jednu stranu varuje před komunisty a na druhou stranu obdivuje papeže Františka, u kterého není jasné, zda je ještě představitelem Katolické církve anebo představitelem Světového komunistického hnutí. Zvláště, když náklonost papeže ke komunistickým diktátorům jižní Ameriky převažuje nad církevní naukou. Dokážete si například představit, že by se Jan Pavel II. objímal s Brežněvem? Že by se Jan Pavel II. snažil o normalizaci vztahů se zeměmi Varšavské smlouvy a při tom hodil katolické disidenty přes palubu, jako to udělal Vatikán pod vedením Františka s křesťany v Číně?

Páter Halík se rád staví do pozice člověka, který nejenže všemu rozumí, ale který ví všechno lépe než ostatní. Do pozice člověka, který je vlastně nedoceněn pro svojí genialitu a proto neustále musí připomínat, kolik vydal knih, kolik dostal ocenění a kam všude je zván. Rád mluví o tom, že by měli vládnout elity, stěžuje si na to, že lidé nejsou schopni elity docenit. Neříká tak, neříká onak. Není pro cenzuru, ale určitá regulace by měla být. Například regulace těch, kteří nechtějí islám? Podle profesora Halíka jsou to lidé, kteří si nezaslouží přijmout Krista. Pro dotyčného bylo asi štěstí, že si tento kněz pozdě všiml placky „Stop islám“. Uvědomil si pan profesor, že nemá právo odepřít Svátost jen proto, že dotyčný odmítá nekřesťanské a protikřesťanské náboženství? A naopak kněz by neměl Svátost podat těm, kteří podporují potraty, když už jsme u toho? Těm, kteří podporují stejnopohlavní svazky? Jenže to by se pan profesor asi musel vzdát svých přátel jako například Karla Schwarzenberga a nemohl by souznít s jemu blízkou TOP 09.

Pan profesor všude vidí přízraky nacismu, fašismu a rudého nebezpečí. Vidí je v odmítání uprchlíků, odmítání islámu, vidí je katolické nauce Tomáše Akvinského a přitom se ohání Druhým vatikánským koncilem. Možná by panu profesorovi někdo měl říci, že dokumenty Koncilu znějí jinak než to co on si představuje. Dokument o jiných náboženstvích Nostra Aetate, nehovoří o tom, že muslimové věří ve stejného Boha jako my. Tento dokument je ryze pastorační a proto je v něm psáno....“Máme také úctu k islámu, kdy muslimové stejně jako my, věří v jednoho boha“, kdyby pan Halík byl trochu církevně vzdělán, tak by věděl, že z tohoto dokumentu byla vypuštěna, vzhledem k pastoračnímu charakteru, jedna věta....“Který však není totožný s Bohem, v kterého věříme“. Obdobně stejně jasně mluví i deklarace o Liturgii, kde je dáván prostor latinskému jazyku při Liturgii a Gregoriánskému chorálu. Takže odvolávání se pana Halíka na dokumenty DVK co se týče vztahu k islámu je falešné a veřejnost matoucí.

A to je přesně nebezpečí, které vidím u pana Halíka a lidí založených stejně jako on. Povrchnost, neznalost. Více než skutečnost je zajímá jejich idea budoucnosti. Totalita nepřichází náhle. Ostatně krutost Francouzské revoluce také nebyla patrná při dobytí Bastily. Totalita začíná nenápadně. Třeba tím, že místo slova cenzura dáme regulace, odpůrce islámu nazveme rasisty, bez ohledu na to, že islám není rasa. Že obviníme tajemníka kardinála Dominika otce Badala, že nerozlišuje islám a islamismus. Že nazveme ty, kteří chtějí být Němci v Německu, Francouzi ve Francii, Češi v Česku neonacisty. Vše v rámci demokracie a lidských práv. Pomalu budeme ukrajovat kolečka salámu, až bude tisíce koleček. Nebo vařit žábu. Ta spokojeně přijímá zvyšování teploty, až jednoho dne už ani nepozná, že umřela.

A pak nastane mír.

Zdroj: https://martinkavka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=651000

 

Fotogalerie

 
 
Vloženo: 01. 03. 2018       Kategorie: Vaše články   Autor: Macháček

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • Je to vidět

  za 3 dny 3 pisatelé, co se děje?Sám Dirga a nic pořádného na čtení!

  reagovatELIŠKA2018-03-07 07:21:05

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Proč je tady mrtvo?

  Jak jistě víte, tak kolem estébáckého udavače Babiše - Bureše to začíná vřít, na Slovensku to vře a tady nic. Už začínám chápat proč jsou ve vitrině KANistů s předstihem terče s vyobrazením proruského virotika Zemana a estébáckého konfidenta Babiše. Ano, od těchto neřádů pochází zlo a tomu je nutno čelit. Tuším, že bude mazec.

  reagovatPřerovan.2018-03-06 20:13:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • More vimaš pico ten obrazik nemůžu dívat na ten plesity čert fuj phuuj jaaj pavlicek more taki sami dylyna

  reagovatDirga2018-03-06 08:04:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:

  prosím levicového voliče a smradlavého Dirgu, ať zkusí web VH. Když to tady sleduju, tak během 14 dní úpadek 80%.

  reagovath2018-03-02 23:56:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • More Halík vypadas ak ten čert so pohadki andil pane taki dva curaki ty vyrostly na hlavi

  reagovatDirga2018-03-02 21:25:58

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Před asi 5 rokama dostal v Praze Halík ocenění Torzo naděje. Je to socha od Olbrama Zoubka, která má dnes po jeho smrti velkou cenu. Na celé věci mne zaujalo, že Halík to ocenění dostal společně s našim nechvalně známým přerovským válečným veteránem 3 odboje Hučínem. Ono už jen tato skutečnost o nečem svedčí. Na jedné straně se ten farář ohání lidskými právy a to že ocenění dostal s ním i terorista Hučín tak to mu nevadí.

  reagovatLevicový volič2018-03-02 18:26:03

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jen kdyby to té církvi furt někdo nekazil. Jak se všem krásně bohabojně žilo na placaté zemi, než přišli Giordano, Galileo a jim podobní, dnes by se řeklo kavárníci. Chytrolíni, kdo se je prosil o názor?

  reagovatjj2018-03-02 15:27:14

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoNázor pana generála na "ochránce" demokracie.

publikováno 07. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 38

Generálmajor v záloze Hynek Blaško, jenž je krajským zastupitelem za Stranu práv občanů ve Středočeském kraji, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k dění ve Sněmovně, které se odehrálo kolem komunistického poslance Zdeňka Ondráčka.

Dotaz na město Přerov....odpoví mi někdo???

publikováno 04. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 32
Přišla mi v pátek odpoledne informace do mobilu na smogovou situaci z infokanálu Přerov: Množství prachu v ovzduší výrazně překračuje stanovený limit.

Soud zamítl žalobu aktivistů ohledně stavby D1 u Přerova

publikováno 04. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 4

2.

Děti země Prohrály

publikováno 02. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 37
Soud žalobu Zamítl.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy