Hrozí Majdan! Pozor, už jedou. Vážné slovo k Česku i Slovensku

news img 7.

3. 2018 11:35

Ekonomka Hana Lipovská patří k těm, kteří se neváhají vyjádřit i k tématům, která s ekonomií tak úplně nesouvisí. Její nejnovější příspěvek se týká zasahování EU do záležitostí členských států, které začíná mít povahu srovnatelnou s povoláváním sovětských poradců v padesátých letech.

V nedávné minulosti na sebe ekonomka Lipovská upozornila ostrým rozhovorem odhalujícím zlé záměry autorů dopisu papeži Františkovi, žalujícího na kardinála Dominika Duku. A nebo z pozice ekonoma rozebrala vývody politologa Jiřího Pehe, prokazujícího méněcennost českého národa a těšícího se na společenskou změnu spočívající ve vymření dnešních obyvatel země.

Nyní reagovala na události po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. K textu ji přiměl článek na německém webu WirtschaftsWoche, nadepsaný vše vypovídajícím titulkem: Po vraždě žurnalisty vysílá EU na Slovensko delegaci. Článek upřesňuje, že se jedná o osmičlennou delegaci Evropského parlamentu. Mimo jiné článek zdůrazňuje, že Evropskou unii o pomoc požádal šéfredaktor Kuciakova webu aktuality.sk, který vyzval EU, aby „chránila demokratické instituce na Slovensku“ a „podrobně sledovala tamní dění“. Reakce na sebe tedy nenechala dlouho čekat a poradci z Bruselu už jedou.
A právě to ekonomku Lipovskou začíná děsit.
„Připomíná to návštěvy sovětských poradců před 70 lety. Sebevětší problémy si musí každá země řešit sama. Bez jakéhokoli druhu vměšování cizích mocností,“ píše ekonomka.

Hana Lipovská
Proč mám právě dnes strach z jakýchkoli evropských majdanů, i když se třeba konají z dobrého důvodu
(a že my ty zatraceně dobré důvody máme minimálně dva, ne-li více, to není nutné zdůrazňovat):
Na Slovensko má teď vzhledem k politické situaci přijet osmičlenná delegace Evropského parlamentu.

"Připomíná to návštěvy sovětských poradců před 70 lety."

Netýká se to podle ní jenom Slovenska, ale taky nás. Měli bychom si prý přiznat, že žijeme v době, kdy Evropská unie hledá jakoukoliv příležitost k umravnění zemí Visegrádské skupiny. Zločin „nedostatečné demokratické konvergence“ je dnes v očích Bruselu zločinem hrdelním, ať si pod tímto termínem představíme cokoliv. A o to je to horší – záminkou k intervenci totiž může být cokoliv.

Touto optikou je dnes podle Lipovské třeba pohlížet na jakékoliv demonstrace a další projevy, i když nám jejich důvody, nebo lidé, kteří je svolávají, mohou být sympatičtí a můžeme s nimi souhlasit. „Situace je příliš vážná na to, abychom mohli špásovat. Fakt nechci, aby nás zase jednou chránily sbratřené tanky takzvaně před námi samotnými,“ píše.
Ona sama si myslí, že u nás je mnoho důvodů k protestům. A jak dodává, nevolila ANO a nechtěla Babiše za premiéra (ale respektuje, že se jako jednoznačný vítěz voleb předsedou vlády stal), nevolila KSČM a nominace Zdeňka Ondráčka do čela komise kontrolující GIBS se jí nelíbila.

Proto probíhá taková štvanice a mediální kampaň, které podléhají zejména mladí a naivní lidé, kteří se nedokáží poučit z minulosti. Demonstrace proti Ondráčkovi i události na Slovensku jsou nástrojem k vnitřnímu rozvratu demokratických států a jejich bezpodmínečnému podřízení vládám cizích finančních elit a naplnění jejich cílů.

Jenže, bohužel, je dnes velké riziko, že se tyto upřímně míněné protesty zvrhnou v obdobu ukrajinského Majdanu, ve kterém vstoupí do hry úplně jiné síly a úplně jiné zájmy. „Každá taková akce zbytečně přitahuje pozornost Bruselu k naší zemi. Až nám na vrata zabuší delegáti z EP, bude už pozdě,“ uzavírá ekonomka.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hrozi-Majdan-Pozor-uz-jedou-Vazne-slovo-k-Cesku-i-Slovensku-527094

 

Fotogalerie

Foto 2

Foto 2
 
 
Vloženo: 07. 03. 2018       Kategorie: Vaše články   Autor: Hapala

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:RE: Nechej si konečně poradit

  Taky si vzpomínám, jak jsem cítil kousek hrdosti, že se jim někdo dokáže postavit a že se to stalo právě v našem městě.

  reagovatDík za to připomenutí.2018-03-13 18:37:57

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE: Nechej si konečně poradit

  Jsem o víc jak 10 let mladší než Hučín a dokonce mám k jisté jeho akci ze 70.let výhrady. Ovšem stále si dobře vzpomínám na doby, kdy jsem o něm slýchával z rozhlasových stanic Svobodná Evropa a Hlas Ameriky, ale to ty jsi svazákoval a spolu s dalšími jsi byl posraný z vedoucí úlohy KSČ. Já byl tenkrát hrdý na to, že v komunistickém Přerově se našel někdo odvážný.

  reagovatPřerovan.2018-03-12 18:28:42

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE: Nechej si konečně poradit

  Starej se o svoje zločinecké organizace a nenavážej se do lidí. Mohl by jsi fakt dostat do čenichu. Že jsi Hučín to ví každý .Tak se na to vyser a bude na tomto webu klid.Máš snad svoje stránky a my nejsme na tvoje politické zvratky zvědaví.Tady by se měly řešit přerovské problémy a diskutovat o nich a ne se zajímat o nějakého darebáka se statutem nějakého třetího odboje.Přerovane je ti to konečně jasné ,že nemáme zájem?

  reagovatstaralence usrané Přerovan2018-03-12 17:35:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:(z projevu V.Hučína ze dne 17.listopadu 2018 na Náměstí T.G.M. v Přerově)

  Oprava na 17.listopadu 2017 !

  reagovatPřerovan.2018-03-10 10:13:13

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:(z projevu V.Hučína ze dne 17.listopadu 2018 na Náměstí T.G.M. v Přerově)

  To má VH už nachystané?

  reagovatSkřivánek2018-03-08 18:29:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Poslichej more . maejdan budě kazdí tyděn tostat more sočyalny dafli ufidiš potom majdan jak dežo budě kvyčat kvíí kvíí kviii až mu budu dat sfuj klobas ti rit kar dylina atrabantos fimrdam jaro je mrdam mrdam to chundela smrtlafá chalaves

  reagovatDirga2018-03-08 09:52:27

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • majdan

  nebojte se , tady žádný majdan nebude. bude tady zeman a babiš. bude tady bodrel, cigáni, smrad , smradlavý zanedbaní bílí ( smradlavé oblečení smradlavé nohy smradlavé řitě smradlavé a neupravené vlasy - -ano, majoritní většina která na civilizovaný západ nepatří ani vizáží, ani mentálně , ale které vadí arabi, cigáni, západ, židé vlastenci si budou nadále chodit kupovat smradlavé staré auta do odporného německa paní Makrely nebo jak jí nazýváte do odporných tureckých arabských bazarů vrakovišť vy a vaše deti budou nadále chodit do EU čistit hajzly za euro škoda , že nemáte účty v rublech a nechodíte brigádovat a hrdlačit do Ruska - aby jste bránili vnitřnímu rozvratu demokratických států a jejich bezpodmínečnému podřízení vládám cizích finančních elit a naplnění jejich cílů tak tak, podívejte se kolem sebe, kde žijete , jak vypadáte, co máte. To je náš největší trest . ČR, SR, polsko , maďarsko - nikdy nebudou patřit na západ , největší trest je realita v daných krajinách majdan máte doma v záchodě

  reagovatkošík2018-03-08 08:58:01

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Nějak to nechápu

  Profesionálně provedená vražda člověkem, kterého nikdo nikdy nenajde a nechytne, se stává důvodem k politickým změnám ???

  reagovatSATAN2018-03-08 08:18:41

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:

  Ano, bolševické pochody! A dnes ti, kteří se těchto a podobných bolševických pochodů účastnili, svoji páteř ochotně ohýbali nejen v SSM, SČSP, ale i v KSČ, LM a i ve službách StB, jsou dnes velice aktivními kritiky současného dění a hledají každou příležitost jak zakalit vodu (z projevu V.Hučína ze dne 17.listopadu 2018 na Náměstí T.G.M. v Přerově)

  reagovatPřerovan.2018-03-08 08:01:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Bolševické pochody na prvního máje nevadily, to byla jen taková legrace. Ale když se na nás valí průser v podobě kýblů lží typu fake news Parlamentních listů a nástupu nácků všeho druhu, kdy tomu ještě komunisté tleskají, tak to je růžové a voňavé. Divná doba, plná nenávisti, lží a strachu ( nebo spíše nebezpečného strašení).

  reagovatmagoři2018-03-08 07:06:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jaaj more us bojim majtam bengi ontracek vrazy pentrek to pepik prtele jaaj pepik bude staztny

  reagovatDirga2018-03-08 06:42:07

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  zítra máme přehlídku, přijďte se podívat

  reagovatJarda Fochr2018-03-07 20:39:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Tak spřáteleným demokratům ze západu jsme trnem v oku? Těm, kteří nám vždy "pomohli"? Ještě, že máme silnou na neohroženou armádu.

  reagovatLjulka2018-03-07 18:08:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, Přerovsko



Jaro je tady a Tibetománie může začít

publikováno 11. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 43
Na řadě radnic dnes starostové vyvěšují tibetské vlajky a údajně bojují za svobodu Tibetu.

Co tě čeká Přerove?

publikováno 09. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 24
Kde jsou hranice, kam až bude naše město stagnovat.

Kdo stojí za organizaci demonstraci.

publikováno 09. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 56
Milion chvilek nebo Milionový chlívek? Demonstrace proti Zdeňku Ondráčkovi a Andreji Babišovi organizuje narychlo založená neziskovka, kterou sponzoruje člen šlechtické rodiny Lobkowiczů a lidé napojení na TOP09, ODS, neziskovku AIESEC a Drahošovskou akademickou obec! Babiš se lekl a vyděsil z toho, co se děje Ficovi na Slovensku, a proto podrazil KSČM!

V pondělí večer proběhly v České republice podivně organizované demonstrace v mnoha městech proti Andreji Babišovi.

Konečně to někomu došlo

publikováno 08. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 1
Křižovatka Palackého - Komenského dozná změny
(https://prerovsky.

zneuziti pravni moci OSPOD

publikováno 07. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 6
Dobry den pokud budete mit zajem o muj clanek tak vam zhruba napisi o co se jedna jde o jedineli pripad v cele ceske republice nerikam to ja ale muj advokat takze v roce 2015 jsem dostala do pestounske pece dite 6 mesicu ( spolu s manzelem s kterym jsem jiz 15 let je italskehopuvodu ale zijeme v ceskuu) po celou dobu bylo o dite velmi dobre postarano pak se stala hrozna vec byla jsem s ditetem na detske oslave na ceste domu me zastavila policie kde podle nich jsem nadychala 2,7 promile alkoholu coz je nemozny protoze v takovem stavu bych byla v komatu a nebyla bych schopna niceho ne ridit ne se postarat o dite telefonovat atd.

Názor pana generála na "ochránce" demokracie.

publikováno 07. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 38

Generálmajor v záloze Hynek Blaško, jenž je krajským zastupitelem za Stranu práv občanů ve Středočeském kraji, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k dění ve Sněmovně, které se odehrálo kolem komunistického poslance Zdeňka Ondráčka.

Dotaz na město Přerov....odpoví mi někdo???

publikováno 04. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 32
Přišla mi v pátek odpoledne informace do mobilu na smogovou situaci z infokanálu Přerov: Množství prachu v ovzduší výrazně překračuje stanovený limit.

Soud zamítl žalobu aktivistů ohledně stavby D1 u Přerova

publikováno 04. 03. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 4

2.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy