Muzeum Mašínům v Lošanech: Gauner nebo hrdina, všechno jedna kavárna

news img 5.

4. 2017
Včera jem sledoval na ČT, jak ředitel odboru pro vojenské veterány MO ČR plk.PhDr. Eduard Stehlík obhajoval vybudování muzea a památníku "odboje" na rodinném statku Mašínů v Lošanech. Bude prý také připomínat "odbojáře" proti komunismu, Ctirada a Josefa Mašíny. Podívejme se tedy na některé příklady jejich "nezjištného hrdinství a statečného jednání" :


1. Účetní firmy KOVOLIS Rošický vyrazil pro peníze do banky, aby mohl rozdat dělníkům v Kovolisu výplaty. Mašínové znali trasu jízdy dodávky s penězi, zalehli proto do příkopu a čekali. Když dodávka přijela , zastřelili účetního , který svěřené výplaty dělníků bránil a s uloupenými penězi utekli. Za tyto peníze si později pořídili motorky a jejich kumpán Švéda si z tohoto lupu nechal zavést vodovod do bytu. Zatímco se Mašínové nadšeně proháněli na motorkách , tak zavražděný účetní už "hnil" v hrobě.

2. Na Moravě se Mašínové zase rozhodli "poškodit socialismus" tak , že zemědělcům zapalovali stohy slámy na polích. Místní dobrovolní hasiči pak toto dílo pyromanů Mašínů jezdili hasit. Od požáru ujížděli proto Mašínové na kolech. Jednou ovšem spadl Mašínovi na kole řetěz a byl tak dobrovolným hasičem dostižen. Mašín vytáhl pistoli a prostřelil hasiči hlavu. Ten přišel o oko a jen zázrakem přežil. Byl pak ovšem invalida.

3. Mašínové ukradli sanitku a bílé lékařské oblečení. Dojeli před místní policejní stanici , kde ohlásili nedalekou dopravní nehodu. Strážníci jim chtěli ochotně pomoci , byli však napadeni, spoutáni a omámeni chloroformem. Spoutanému a bezmocnému strážníkovi Honzátkovi uřízl potom Mašín hlavu.

Suma sumárum : Jedno loupežné přepadení spojené s vraždou účetního , pokus o vraždu dobrovolného hasiče , dvě vraždy strážníků z venkovských služeben = pochůzkářů. Několik zapálených stohů a poškozených lokomotiv.

P.S. V mládí za časů socialismu jsem žil na vesnici , kde jsem zažil případ "pyromana hasiče", tento člověk zapaloval právě stohy slámy . Jako první byl u požáru a hrdinně hasil. Požaduji pro tohoto "neznámého pyromana" také zřídit muzeum a vyrobit bronzovou pamětní desku na jeho počest !! Vždyťˇon silně poškozoval socialistickou ekonomiku !! Také hromadná vražedkyně Hepnarová, která najela s naklád´ákem do lidí na nástupním ostrůvku by měla být vyznamenána - "In memoriam" !! A to za statečnost !! ,neboť sebrala během jediného okamžiku socialistické ekonomice několik pracovních sil !! Hůře se potom plnil plán výroby !!, když bylo málo lidí. Rovněž všem dobře známý - "Spartakiádní vrah" - "skoro dokázal socialismus srazit na kolena", vyřadil totiž svými odpornými činy - "několik perspektivních pracovníků z výroby".

Počítám, že pan plk.PhDr. Eduard Stehlík z Ministrstva Obrany by dnes přivítal třeba vraždu pošťačky, která roznáší penze důchodcům v čínské Šanghaji !! Podříznout ji přímo na chodníku a oloupit ji ! Bezpochyby i pošťačka musí podporovat komunistický režim v Pekingu. A co takhle zapalovat tam rýžoviště !! To by byl hrdinný odboj ne na jedno muzeum, ale rovnou na dvě !!

Střelba do hasičů a účetních , zapalování stohů slámy = "to jsou opravdu činy národních hrdinů, které dávají za příklad našim dětem ve školách".


http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/masinovi20080318.html?reakce=link&id=46182

http://hassan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=205767

Poznámka red. I. Davida: Pan Rošický byl rodinným přítelem mého dědy, který byl "závodním" v Kovolisu Hedvíkov, a babičky. Nebyl politicky organizován a firmě, majitelům a zaměstnancům sloužil stejně věrně a obětavě před znárodněním, jako po něm.
Mašínové jistě nebyli "pyromani", netrpěli duševní poruchou "pyromanie" dg. F63.1, tedy nutkamým impulzivním zakládáním požárů, šlo jim nepochybně o "poškození či zničení cizí věci".

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2017/04/muzeum-masinum-v-losanech-gauner-nebo.html

 

Fotogalerie

Foto 2

Foto 2

Foto 3

Foto 3

Foto 4

Foto 4
 
 
Vloženo: 05. 04. 2017       Kategorie: Vaše články   Autor: Janekr

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • Nechápu o čem tu točíte, jestliže chlapci Mašínové tyto skutky vykonali tak jak jsou uvedeny, tak je to terorismus. Kdyby odstranili nebo se o topokusili, třeba Gotwalda nebo Tondu Zápotockýho, tak bych řek OK to byl odboj, ale podříznout omámenýho chlapa jak podsviče jen proto, že je polda, byť za sociku je podle mě vražda. S takovými měřítky budem stavět pomníky a jiné nesmysly třeba Usámovi. Taky za odboj nepovažuji ani vyhazování do vzduchu nějakých nástěnek.

  reagovatkd2017-04-11 22:16:48

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Česká přizdisráčská lůza Kdo to je ta lůza? KOZOMRDE?

  Opakuješ se na více příspěvcích.Raději dělej něco užitečného.Ty si pamatuješ akorát co máš v zadnici měkého. A do těch Kozoprd by jsi fakt patřil.Protože musíš být opravdu honorace které smrdí práce.Kde jsi na to nakradl?

  reagovatTroch starší2017-04-07 10:01:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Česká přizdisráčská lůza

  Jen idiot lituje zabité komunistické fízly a argumentuje tím, že to byli jen zaměstnanci a dělali svou práci. To byli dozorci v koncentráku taky. Nic nevystihuje mentalitu minimálně poloviny národa tak dobře jako tento článek a obzvláště ten vtip v něm:uza nema rada Masiny a vubec predstavu ilegalniho odchodu do zahranici, protoze to "porusovalo platne ceskoslovenske zakony". Asi jako v tom starem vtipu, kdyz se Jugoslavec chlubi, kolik za valky postrileli Nemcu a Cech mu na to povida: "No my bysme je taky strileli, ale u nas to bylo zakazane!" http://hedvicek.blog.cz/1108/ceska-luza-s-penou-u-ust-se-zmita-v-krecich

  reagovatKozomrd z Kozoprd2017-04-06 23:19:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:bratři Mašínové

  Krátké video.............https://www.youtube.com/watch?v=IeSMLuwkj34

  reagovatvrahům se neklaníme2017-04-06 17:47:22

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:bratři Mašínové

  Tak říkáš obyčejní lidi? Tak se zajímej o jejich tehdejší profese a kádrové profily. Ani zdaleka to nebyli obyčejní lidé. Ti svými činy upevňovali vedoucí úlohu KSČ. Ano, pan Vadas to dobře ve svém dokumentu "Země bez hrdinů" vystihl.

  reagovatnejen z Přerova2017-04-06 17:00:49

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:Duch

  Poslouchej ty s Přerova, narvi si klidně ty spisy i s tím Vadasem třeba do prdele, mně nezajímá co natočila nějaká buzna z pražské prcačky, stačí umět číst a najít si to na netu ty gumo....................https://www.novinky.cz/domaci/135438-syn-zastreleneho-ucetniho-promluvil-masinove-jsou-loupezni-vrazi.html

  reagovatwikipedia2017-04-06 16:57:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • bratři Mašínové

  Pro mne jsou bratři mašínové obyčejní vrahové a zločinci.Vraždy obyčejných lidí není boj proti komunismu.Kolik zastřelili komunistických pohlavárů ?Zapálit stohy uměli i obyčejní kluci,když se ve stohu učili kouřit.

  reagovatkarel2017-04-06 16:30:11

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Duch

  Jakej duch? Tak se nejprve seznam s obsahem vyšetřovacího spisu StB a potom tady kvákej. Tak např. dokumentarista Martina Vadas o celém případu natočil řadu dokumentů, které vyvracejí ty komunistické důkazy.

  reagovatZ Přerova2017-04-06 16:13:13

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Duch

  Leopolde z Leopoldova - kavárna - to je pořád jak u debilů. To by museli v Přerově pozavírat všechny - i ty oblíbené - kavárny. A to teda bychom nenechali jen tak. Tady v Přerově máme své kavárny rádi. To není jak v Praze, lžimrdi!!

  reagovatco to zase je2017-04-06 15:38:35

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Duch "Majora Zemana"

  Jakej duch?? Aspoň je vidět že si komunisti nic moc nepřibarvili a že se to tak odehrálo. To kavárna, ta umí udělat jiný miš maš, co havlomrdi??

  reagovatLeópold2017-04-06 14:11:07

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Duch "Majora Zemana"

  Jak vidět, tak stále tady přežívá duch Majora Zemana.

  reagovatZ Přerova2017-04-06 12:43:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • tak

  Mašínové jsou zkurvení vrazi a Hučín je hrdina,i když některé komunistické svině budou mít jiný názor.

  reagovatPinochet2017-04-06 09:23:46

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Kdo zdvihá ruku pro vrahy sám je spoluviník.

  To tady v Prerove máme také jednoho podobného hrdinu kerému za podobne zločiny daly dogonce valečného vetérana. On je veliky odivovatel Mašinovcu. Je to hruza co se tadyk deje.

  reagovatVolič KSČM2017-04-06 09:17:08

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Kdo zdvihá ruku pro vrahy sám je spoluviník.

  Divím se ,že se tady můžeme stále vzpomínat na vrahy českých lidí.Jediná možnost je počkat až vychcípají.

  reagovatKam jsme to jenom došli.2017-04-06 09:13:44

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Kdo zdvihá ruku pro vrahy sám je spoluviník.

  Divím se ,že se tady můžeme stále vzpomínat na vrahy českých lidí.Jediná možnost je počkat až vychcípají.

  reagovatKam jsme to jenom došli.2017-04-06 09:12:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoSlávek Sobotka opět dokazuje, že je bezohledný a nebezpečný kretén.

publikováno 10. 04. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 17
Chovanec tvrdí, že nám nic nehrozí, Sobotka se nenechá vydírat teroristy, všichni se semkli proti teroristům.

"Prerovska" star tajemnik magistratu

publikováno 07. 04. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 129
Tajemnik magistratu Přerova soutěží s tajemnikem magistratu Prostějova kdo je větší lump,sprostak a žumpa.

Odboj skupiny bratří Mašínů

publikováno 06. 04. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 42
Dosavadní diskuse v médiích o aktivitách skupiny bratří Mašínů potvrzuje, že pro hodnocení je dobré se informovat, abychom nekritizovali vlastní představy.

Končím s ČSSD. S neslušnými lidmi nedělám.

publikováno 06. 04. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 41
Marie Benešová, blízká spojenkyně prezidenta Miloše Zemana, z politiky odchází.

Tak jsem viděl Senior Taxi v praxi

publikováno 05. 04. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 35

Dnes jsem z balkónu zahlédl takovou malou krabičku na kolech a na ní napsáno Senior Taxi.

Volají mi známí, naštvaní na ČT 24.

publikováno 04. 04. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 11

Vojenský analytik Martin Koller se vrací k proběhlému útoku v ruském Petrohradu.

 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy