Okamura: Nechci už být v opozici.

Tomio Okamura poskytl rozhovor pro Lidové noviny.Pane předsedo, vaše hnutí SPD má volební potenciál kolem deseti procent, není tedy vyloučené, že se dostane do parlamentu.

Máte ambici podílet se na sestavování vlády?

Chceme udělat maximální dobrý výsledek k tomu, abychom mohli mít tolik poslanců, že budeme moci prosadit náš volební program. A prosazovat jej můžeme jen tak, že budeme součástí vlády.

K tomu byste potřebovali spojence. Vidíte jej?

Máme naprosto odlišný program od všech ostatních parlamentních
stran. Prosazujeme změny směrem ke skutečné demokracii, přímou
odpovědnost politiků, soudců i státních zástupců. Chceme zákon
o referendu, odvolatelnost politiků, ze­státnění exekutorů, zákaz islámu
jako nenávistné ideologie a tak dále.

Ihned po volbách se podíváme, koho vlastně občané do Sněmovny
poslali, a hlavně s kolika mandáty. Vezmeme náš volební program a půjdeme se zeptat těch, kteří s námi budou chtít jednat, kdo bude
ochoten splnit základní body našeho programu.

Velmi neradi bychom jednali s lidmi, kteří v minulosti zásadně obelhali
veřejnost nebo jsou absolutně nedůvěryhodní. Například s panem
Kalouskem nebo panem Sobotkou, ale tam to ani nehrozí, protože mají
probruselský a promigrační program. Na rovinu také říkám, že máme
problém s tím, být ve vládě, kde bude trestně obviněný premiér. Od
počátku by to byla velmi nestabilní situace. Taková vláda může kdykoliv padnout, a tak by si voliči měli uvědomit, komu dají svůj hlas.

S jakými stranami si umíte jednání představit?
V politice jsem poznal, že všechno rozhoduje váš volební výsledek. Když bude dobrý, tedy přes deset procent, tak náš koaliční potenciál bude obrovský. Strany budou přinuceny prosazovat náš program. Může snadno nastat situace, že ostatní politici budou muset kývnout na zákon o referendu nebo na to, aby peníze šly jen řádným občanům, ne parazitům. Protože zkrátka nebude zbytí – bez nás to nepůjde. To bychom si přáli.

A pokud takový výsledek mít nebudete? Jste připraven na další čtyři roky v opozici?
Já v opozici být nechci. Nebudu to říkat tak jako piráti, kdy jejich předseda Ivan Bartoš řekl, že chtějí být v opozici. Jinak než ve vládě program neprosadíte. Být v opozici není nic příjemného, zažil jsem to teď čtyři roky.

S piráty byste se určitě shodli na zákoně o referendu a přísnější kontrole soudců.
Jsem rád, že piráti od nás převzali program přímé demokracie. O jejich jediném známějším bodu, a to je elektronizace státní správy, jsem psal už před šesti lety, kdy jsem navrhoval elektronické volby. Ale předseda pirátů Bartoš potvrdil, že chtějí přijímat migranty, že jsou probruselskou stranou. Nedělají rozdíl mezi islámem a křesťanstvím. Tam shoda není, to říkám na rovinu.

Jak chcete zakázat islám jako náboženství?
Jsme jediná strana v parlamentu, která prosazuje zákaz této nenávistné ideologie. Už dnes máme v trestním zákoníku zákaz propagace nacismu a komunistických zločinů. Nic nebrání tam přidat jedno slovíčko. V situaci, ve které je nyní Evropa, nelze brát islám jako náboženství. Je to ideologie, je to náboženský fašismus, který hlásá nadřazenost muže nad ženou, věřících nad nevěřícími. Neuznává homosexuály. Odmítáme tolerovat v demokratické ČR šíření jakékoliv ideologie, která hlásá nenávist vůči ostatním.

Znamená to, že by u nás nikdo nemohl konvertovat k islámu?
Bylo by to stejné, jako když na veřejnosti nemůžete nosit hákový kříž. Atributy těchto ideologií jsou si velice podobné. Vidíme islám jako ideologii, a právě tak ho můžeme zakázat.

Nedávno jste EU přirovnal ke čtvrté říši, mnoho politiků vás za to vypeskovalo. Nemáte pocit, že jste přestřelil?
Ne. Upozornil bych na nejnovější výrok Evropského soudního dvora ohledně kvót, který nám přikázal kvóty na migranty, přestože je nechceme. Je to o nás bez nás – proto ten příměr.

Koncentrační tábory snad v EU nejsou.
Symbolů diktátu zvenčí je víc, nezužoval bych to jen na koncentrační tábory. Ztratili jsme suverenitu, nemůžeme rozhodovat ani o tom, s kým v naší zemi můžeme žít. My se snažíme lidi probudit, bijeme na poplach. Hrozí nám pokuty, vydírají nás. To, co se teď děje v Katalánsku, není ojedinělá věc. Jsou to dvě strany téže mince.

Jak za rozhodnutí španělské vlády může EU? Navíc Katalánci nechtějí EU opustit, naopak jsou proevropští.
Potírá se tu svoboda a demokracie občana, aby se mohl v referendu rozhodnout, jak chce žít. Právo na sebeurčení je podle nás jedno z demokratických práv. K tomu, co se děje ve Španělsku, dnes evropští politici mlčí. Katalánskem to neskončí, to je pokračování rozpadu EU. Mocenské choutky, které mají euroglobalisté, měl i Hitler. Nikdy to neskončilo dobře. Evropa byla vždy silná soutěží malých zemí. Ne že je slijeme do jednoho bezbarvého elektorátu multikulturní Evropy.

Podle vás je v ČR několik desítek tisíc migrantů. Kde berete tato čísla?
Podle některých policejních údajů jen za první čtvrtletí policie pochytala na území ČR 1300 nezákonných migrantů. To je jen špička ledovce. Vymklo se to kontrole. Sama policie uznává, že vůbec neví, kdo se pohybuje na našem území. Navrhujeme, aby ilegální překročení hranice byl trestný čin, ne přestupek, a aby za něj bylo okamžité vyhoštění. My bychom, na rozdíl od jiných politiků, rádi problémy řešili v předstihu, aby ani nenastaly.

V programu máte silná daňová zvýhodnění pro rodiny, kterým v případě dvou dětí chcete odpustit daň z příjmu. Podle ekonomů by takové opatření silně zatížilo státní rozpočet. Kde na to chcete vzít?
Potřebujeme nastartovat porodnost občanů, ale ne neadresnými dávkami. Chceme tedy dát padesátiprocentní slevu na dani z příjmu rodině s jedním dítětem a rodinám se dvěma dětmi daň úplně odpustit. Podmínkou je pracovní minulost a čistý trestní rejstřík. Další podmínkou je, že děti nebudou mít neomluvené hodiny ve škole.

Naše návrhy vyplývají z toho, že nebudeme mít peníze na ­dů­stojné důchody. Přibývá seniorů a máme problémy s porodností. Jeden člověk odvede za život na odvodech dva až dva a půl ­mi­liónu korun, říkají různé studie. Potřebujeme nastartovat demografickou křivku, aby se mladé rodiny nebály mít až tři děti. Ty nám to, pokud budou pracovat, násobně vrátí na odvodech. Jinak už to můžeme řešit buď zvyšováním věku odchodu do důchodu, což odmítáme, naopak jej chceme zastropovat na 65 let, nebo zvyšováním daní, což také odmítáme. Proto podpoříme pracující rodiny s dětmi. Naším cílem je, aby minimální výše důchodu byla svázána s výší minimální mzdy. Kdo si pak bude spořit individuálně víc, bude mít víc.

Máte nějaké jiné zdroje financování?
Chtěli bychom, aby se miliardové zisky státních firem plně vracely do státního rozpočtu. Chceme také zrušit financování ze státního rozpočtu všech neziskových organizací s politickým programem. Ty jsou k ničemu, nic nepřinášejí. Dokonce navrhujeme, aby veřejně financované neziskovky spadaly pod NKÚ a aby tam spadala i Česká televize. Dalším zdrojem financování by mohla být elektronizace státní správy, a mohl bych pokračovat dál. Úspor, abychom měli na efektivní stát, se dá najít nekonečně.

Chcete také zestátňovat nadnárodní korporace?
Nechceme nikoho zestátňovat. Naopak jsme jedni z mála, kteří hlasovali proti EET, to chceme nahradit daňovým paušálem po německém vzoru. Nechceme se inspirovat ekonomicky krachujícím Chorvatskem. Znárodňování odmítáme, to byste musel za komunisty, my jsme pro svobodu. Chceme ale prosadit zákon o vývozu kapitálu a po vzoru Berlína deprivatizovat vodu, aby obce a města dostaly prostředky na vykoupení vody, aby se mohlo zlevnit vodné a stočné.

 

Vloženo: 08. 10. 2017       Kategorie: Vaše články   Autor: převzato redakci z Facebook

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • dnes jsem dostal volebni listky a musim se omluvit.

  to neni jen 31 politickych stran a hnuti ale jak jsem dnes zjistilke dni 1.9. 2017 mame registrovanych 209 politickych stran a hnuti. *** Lide cesky vzpamatuj se ......je treba ignorovat ty kteri jiz velmi zklamali (CSSD - ODS - TOP9 - KDU/CSL). Podivat se pak na zatimni predvolebni preference hlasu a vybrat jednu z techto 3....... ANO + KSCM + SPD.......jinak vas hlas je ztraceny....rozhodnuti je na nas vsech ! A ihned po volbach je treba se zamyslet a vytvorit zakon ktery zastavi deleni lidu na male bezvyznamne spolky Koalice je blbost ktera nikde ve svete nefunguje poradne. Je treba vzdy zvolit pouze jednu stranu a nechat ji 4 roky pracovat, pokud nesplni sve sliby vymentit za stranu druhou popripade treti atd. Nynejsi system je plny vyzirek kterym nejde o dobro naroda ale vsichni jiz vime o co.

  reagovatTak2017-10-12 14:42:32

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • je cas zmenit volebni rad

  **** 31 politickych stran = kolem tisice lidi kteri vidi ze se mohou prizivit na blbosti lidske.....staci 3 politicke strany (levicova - pravicova - stred) , ta ktera ma nejlepsi plan vyhraje a muze svuj plan plnit. **** 31 politickych stran = statisice ztracenych volebnich hlasu. A pri tom pokud se divate na debaty v TV tak vidite jak se i tech 12 k debate prizvanych stran opakuje a lze a lze a lze. 31 - 12 = 19.......a co si nekteri volici slibuji od tech dalsich 19 politickych stran ze jsou ochotni vyhodit svuj volebni hlas. ....?????? **** koalice : ....zadna koalice nemuze radne vladnout. Cele volebni obdobi se pak divame jak se ti podvodnici mezi sebou hadaji. *** Politicke vyzirky vzdy pred volbami pridavaji (rozhazuji statni penize tak aby vytvorily mezi lidmi nenavist - rozdvojily narod....duvod : ono se pak lehce vladne). **** opozice : ....je to vlastne saskarna o demokracii protoze stejne nikdy nikde koalici neprehlasuji.

  reagovatono2017-10-10 16:18:33

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Zeptej se v antikvariátě

  nejblíž Olomouc tel585225679

  reagovatMILANE2017-10-10 13:04:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • no volit Okamuru znamená pro někoho dát protestní hlas. Není z koho vybírat, z těch, kteří mají šanci se dostat do parlamentu. Nečekám od něj zázraky, Ale nelíb í se mi politika současných politických subjektů, dotační lumpárny ad. Podívejte se třeba na ANO jak se v Přerově chová, co udělalo na kraji s Koštou, kde všude sedí nebo po volbách bude sedět, protože je na volitelném místě. Sběratel funkcí, měl být primátor, posral se a místo přenechal Puchalskému.

  reagovat...2017-10-10 09:15:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Volte si ČSSD ODS atd... a zase makej jak buzny 300hodin pro Babise a svůj názor řekni maximálně po 6tym někde v hospodě... Klasika Prerov... Saméj tupé závistivej sedlák co. Má holou prdel a za sousedy Stojkovy...

  reagovatMAREČEK2017-10-09 21:17:46

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • CHTĚL BYCH

  prodat vázanou knihu 2 díly,Pearl harbor, myslíte,že by někdo měl zájem?

  reagovatmilan2017-10-09 16:19:42

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • je cas zmenit volebni rad

  **** 31 politickych stran = kolem tisice lidi kteri vidi ze se mohou prizivit na blbosti lidske.....staci 3 politicke strany (levicova - pravicova - stred) , ta ktera ma nejlepsi plan vyhraje a muze svuj plan plnit. **** 31 politickych stran = statisice ztracenych volebnich hlasu. A pri tom pokud se divate na debaty v TV tak vidite jak se i tech 12 k debate prizvanych stran opakuje a lze a lze a lze. 31 - 12 = 19.......a co si nekteri volici slibuji od tech dalsich 19 politickych stran ze jsou ochotni vyhodit svuj volebni hlas....?????? **** koalice : ....zadna koalice nemuze radne vladnout. Cele volebni obdobi se pak divame jak se ti podvodnici mezi sebou hadaji. *** Politicke vyzirky vzdy pred volbami pridavaji (rozhazuji statni penize tak aby vytvorily mezi lidmi nenavist - rozdvojily narod....duvod : ono se pak lehce vladne). **** opozice : ....je to vlastne saskarna o demokracii protoze stejne nikdy nikde koalici neprehlasuji.

  reagovatono2017-10-09 16:17:35

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Jen od revoluce? A od které - od té slavné VŘSR? A copak závist Robina - napsal snad Robin něco nepravdivého? Vždyť v místě a čase byla kauza Úsvitu Tomia Okamury v mediích hojně glosována a závěry nám předkládány takřka on line. A my Češi přece mediím slepě věříme, že jo ...

  reagovatale no tak2017-10-09 12:17:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Že je to tady samý odborník ale od revoluce je to tam samej zmetek....

  reagovatZajimave2017-10-09 11:43:08

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • ták

  Představte si,že Okamurovi fotři přepadli Pearl harbor,tak jsou zákeřní.

  reagovattak2017-10-09 10:32:20

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • NEZÁVISLÝ ROBIN V PŘEROVĚ TAKY SLIBOVAL

  A jak to dopadlo! Podle závisti v textu bych to na něj tipoval!

  reagovatstb2017-10-09 07:49:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Okamura je podvodník, žvanil a na tom svém letáku (plátek s Okamurovým domečkem) už je to karikatura sebe sama. Neuvěřitelné, co tam dokzal...Opravdu jste tak blbí, že chcete volit a propagujete člověka, který vám slíbí cokoliv, který miliony za volební výsledek utratil pro sebe a oblbovat může jenom lidi, kteří nepřemýšlí? Fakt jste tak blbí, že neprohlédnete, co je zač?

  reagovatRobin2017-10-09 07:39:42

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:

  Rozumný názor. Mohu souhlasit. Otazkou je, jak bude nevěsta povolná na námluvy, po volbách. Jsem opravdu zvědav.

  reagovatPetr Nedělka2017-10-09 06:44:05

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:

  Okamura dostane kolem osmi deseti procent, ale žádná výhra, pokud nebude v koaliční vládě, to nebude. A nevidím - s vyjímkou komunistů, nikoho, kdo by s ním do koalice chtěl jít. Takže ano, další čtyři roky v populistické opozici a hlasy propadlé, protože vůbec nic neovlivní! Nechápu proč protestně volit stranu, která míří do opozičních lavic. Snad jen, že za další čtyři roky se to nasčítá. Ale to by se musela výrazně změnit situace - z nejnižší nezaměstnanosti v Evropě nejvyšší, místo růstu platů pokles - to by potom protestní hlasy získaly na významu. Teď tady takovou situaci nevidím a s hrozbou neřízené migrace si musí poradit a bojuje proti ní každá vláda, už i ta německá.

  reagovatje to tak2017-10-09 06:16:05

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • jdu ho volit je to jediná možnost.... jinak tam nemá cenu ani chodit

  reagovatsteven2017-10-08 21:03:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  V jeho případě je to něco jako 50 % soulož - já jsem chtěl, ale ona ne. Takže nic.

  reagovatKarel Strnad2017-10-08 16:23:32

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Takže koalici bude moci stvořit pouze s KDU.... nebo komunisty. Podle toho co říká :-))))) To jsem teda zvědavej, jak to za měsíc bude.

  reagovatPetr Nedělka2017-10-08 14:52:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoOkamura se s SPD zařádl na třetí místo.

publikováno 10. 10. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 36
Největší šance na volební úspěch má stále hnutí ANO, druhou nejsilnější stranou může být ČSSD, ale i SPD, ODS nebo KSČM.

Patrik v Brně v Přerově Košutek

publikováno 09. 10. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 45

Naprosto katastrofální situace v dopravě.

Průšvih s lithiem: Za to může ODS, ozvali se Sobotka i Zaorálek.

publikováno 07. 10. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 6
Lithium na Cínovci se stalo tématem předvolební kampaně v Česku.

Arogance moci MP a vysoká inteligence zástupce Kominka.

publikováno 06. 10. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 112

Obrátil se na nás kamarád s dnešní zkušeností s Přerovskou MP.

 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy