Plavba s proudem je prý statečnost.

news img Alespoň u Radka Bangy, který je Rom aneb "Polibte mi"
12.

04. 2017 11:11:11

Radek Banga, hrdina dnešní doby, převezme "diplom" za nepředstavitelnou statečnost. Vstal a odešel ze zlatého Slavíka, navzdory Ortelovi a v souladu s mainstreamovým pohledem, podporou médií i vrchnosti. Vzor pro mládež…

Nadace Charty 77 zdůvodnila ocenění Radka Bangy za občanskou statečnost následovně: „Sál zaplněný celebritami české popmusic skupině Ortel zdvořile aplaudoval. Radek Banga, který je Rom, po skončení ceremoniálu čelil záplavě hrozeb jemu samotnému i celé jeho rodině. Nebojácně však své výhrady k textům skupiny Ortel opakoval. Akorát nějak zapomněl na svoje texty. Dále stal se tak příkladem odvahy postavit se neonacismu nejen pro své vrstevníky, ale pro celou občanskou společnost.“
Moc nerozumím zdůraznění toho, že je Rom. Že by šlo o součást důvodu ocenění? Je přeci jedno, zda je člověk statečného činu Rom či nerom. Nebo není, drahá nadace? Jak je to s tím rasismem?

Ano, "pár" ubožáků asi napsalo na Bangův Facebook také sprosté, dokonce rasistické komentáře (nedíval jsem se) - ostatně to známe i my pisálci tady na blogu. Ale vzhledem k naprosté podpoře pana Bangy z řad médií, politiků i "celebrit" snad ani o nějaké vyjímečné statečnosti nemůže být řeč, nebo se pletu.

Podle všeho již rozumný člověk nemůže brát vážně prakticky žádná "prestižní" ocenění, Oscary počínaje, Nobelovkami míru konče. František Kriegel nebo Karel Kryl se musí v hrobech obracet. I když po loňském ocenění kliniky už si asi trochu zvykli.

Vcelku vypovídající, krom nespočtu Bangových smysluplných textů, o příkladném a tolerantním rekovi svých vrstevníků je např. „Hej kundo si moje celá nahá. Ožral sem tě a překecal, že si ta pravá,“ pokračuje skladba o tom, jak dívce ojede prdel a postříká jí ksicht. „A ráno tě vyhodim z bytu jak nic. Hodiny, minuty nekoukám na oči. Koukám se na kozy, chci vylejt koule,“ zpívá dál s přáním natočit si dívku a jebat perverz. „Hej kundo si moje celá nahá. Zavolal sem přišla si úplně sama. Ojel sem ti prdel, pocákal ksicht. Vyhodil z bytu a dodržel slib,“ zpívá. „Hej roztáhni kundu...“ zní závěrem. No zkrátka slušná slova se v Bangových textech hledají těžko.

Tak mi přijde, že hledači pokladů, jako bájná Kroměřížská výzva, Zelení mužíčci, TOP009, ANOFERT, Bradyovci nebo ČSSDemagog již mohou odhodit rýče a krumpáče. Jako fénix z popela povstal náš národní hrdina a idol, morální kazatel.
Nevím jak vy, ale já mám jasno. Slušně vypadající umělec, rétor, drsoň, antirasista, antixenofob, antipopulista, multikulturalista (nyní už) s konexemi v politice, médiích i umění, spřízněnec neZiskovek. Nevidím lepšího adepta!

Deset hlavních důvodů, proč má podle mě Radek Banga nakročeno na výsluní.

1. Má andělsky čistý, správný multikulturní pohled a souzní s myšlenkami (pseudo) pravdy a lásky – ač ne už toliko ve vlastních textech, holt mladická nerozvážnost (to se poddá)

2. Není rasistou, nacionalistou, xenofobem, extremistou, populistou ani konspirátorem

3. Je předním „umělcem“, který hrdě a úspěšně reprezentoval ČR na prestižní soutěži Eurovize - má předpoklady k podpoře ze strany předních intelektuálů české umělecké scény (např. pana Dyka, Bartošky nebo Kocába)

4. Má slušný přednes a roztomile zapamatovatelné mlaskavé gesto zakomponované mezi řečí (odkaz na projev v Senátu)

5. Pronáší (srdceryvné) proslovy v Senátu České republiky (troufám si tvrdit, že pro běžného člověka zcela nepochopitelně). Kdo z vás to má? (viz bod výše)

6. Schází se a obědvá s vrcholnými politickými představiteli – téměř prezidentem, elitářem z Bilderbergu, multikulturním nadšencem a pankáčem, knížetem Karlem Schwarzenbergem a "kabátníkem" české politiky, nadšeným Tibeťanem Miroslavem Kalouskem

7. Má na své straně podporu neZiskovek (Romea, HateFree ani Jandovy Evropské (porno)hodnoty by určitě pana prezidenta nenechaly ve štychu) i médií

8. Má dostatečně ostrý a jadrný slovník – soudě dle duchaplných „hudebníkových“ „textů“( „Chceš prcat, prcat, prcat, jenom proto přicházíš“)

9. Je součástí (minimálně) jedné z menšin, jejichž protežování (menšin obecně) je v současném světě zcela zřejmé a vítané.

10. Umístil se na 4. místě ve Stardance.

Závěrem bych se chtěl ještě vrátit k pravidelnému pořadu na ČT 168 hodin, kde mně připomněli dnešní prorežimní novináři, že už je to stejné jako za minulého režimu. Během pořadu dostali totiž prostor umělci na jedné straně sporu. Ty druhé televize neoslovila nebo se ti, kteří by měli jiný názor už zase bojí projevit?

Všiml jsem si rovněž, že od doby, kdy Lucie Bílá podpořila v prezidentské volbě Miloše Zemana, se záhadně vypařila z vysílání veřejnoprávního rozhlasu, právě tak, jako Dan Hůlka. I to mi připomíná dobu minulou. Z jejího nového alba se nevysílá skoro vůbec nic. Inu samozřejmě, asi se to tak zvaně nehodí do formátu, což se obvykle říká, když umělec nemá být vysílán.

http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=584497

http://www.parlamentnilisty.cz/search.aspx?search=Radek+Banga&bgresponse=

 

Fotogalerie

 
 
Vloženo: 18. 04. 2017       Kategorie: Vaše články   Autor: Fanny

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • Zrušit rozmnožovny,chce to klecový chov,než bude spalovna.

  reagovatchovatel2017-04-22 23:17:39

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Es kommt der Tag

  Bravo Herr Führer. Ich würde den Arschloch Banga immer noch in dem Zug gleich schlachten. Scheissgesindel !!!

  reagovatHimmler2017-04-22 22:18:01

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Es kommt der Tag

  Dann steigt Herr Banga in den Transport ein..

  reagovatAdolf2017-04-22 20:21:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Mám prvni nabidku

  Děkuji počkám ještě týden na dalši a pak vam oznamim za kterou stranu budu kandidovat. Předem děkuji za vaši podporu ve volbách.

  reagovatJanek2017-04-22 13:05:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Kdy bude ta spalovna? Odpad už je zase březí-tak honem.

  reagovattopič2017-04-22 09:55:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:doporučuji ti synku

  Tebe naučil lhát kdo synku?Asi musíš mít kuldo za sebou nějakou kulišárnu, když tak prdolíš.

  reagovatKajoš2017-04-21 19:26:21

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • doporučuji ti synku

  Okamuru, tam otevřeš dveře, a hned budeš uměl lhát, držím ti palce!

  reagovatkulda2017-04-21 19:11:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • chci byt politik

  mladý, začinajici politik - lhát zatim neumim ale to mě jistě brzy naučite. Odpovim všem stranám - nabidkám.

  reagovatJanek2017-04-21 17:34:11

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • pokud je to dopsáno a podepsáno zpětně (ale okolností)- je to podvod

  reagovathoši2017-04-21 12:18:15

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:idioti !!!!!

  Můžeš si o Bangovi onanovat na fejsku. Tady je městský web... cikánů je dost za oknama, natož o nich diskutovat. Šuldo

  reagovatPetr Nedělka2017-04-21 07:17:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Spalovna komunálního utiskovaného odpadu

  Zrovna nedávno jsem jel kolem takového rozlehlého statku čtvercového půdorysu. Vjezd s věžičkou, jen ten nápis Arbeit macht frei chyběl. Hned mě napadlo jaká by to byla krásná spalovna utiskovaného a slisovaného odpadu. Anebo konzervárna na žrádlo pro psy.. Jako vedoucího bych angažoval nějakého Kopfrkinkla a ten by pomáhal utiskovaným duším osvobodit se od pozemských starostí, aby mohly čisté jako lilie stoupat jak dým až tam kam jen ptáci mohou. :-) https://www.youtube.com/watch?v=22MB2NDgjzc

  reagovatSergej Kurvylov2017-04-20 23:02:39

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • idioti !!!!!

  Píše se tady o zmrdovi Bangovi,a ne o stavebním deníku. Ten stojí pár korun a dá se do něj napsat a taky podepsat cokoliv.

  reagovatdavid2017-04-20 22:51:44

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jestli vedli deník..jak někdy vedem my...tak by stejně nic neřešil. Ostatně..on ani tak nic neřeší. Dá se dopsat zpětně.

  reagovatPetr Nedělka2017-04-20 20:31:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE: pro "kd"

  o stavebním deníku tady bylo napsáno dost - vše co proběhlo na zastupitelstvu, tiskem, zápisu rady - kdy bylo rozhodnuto valnou hromadou Přer. rozvojové přes požadavek ZM a kontrolní komise NEDOPORUČIT jednateli vydání deníku. I když předtím v tisku primátor a Vrána prohlásili, že vydání jednateli doporučí. Páky na to měli, ale jaksi se vytratila chuť deník předložit. Proč...? To se dovíme až po nových volbách.

  reagovatach2017-04-20 09:08:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:na každém šprotu pravdy trochu!

  nechtěli bychom všechno najednou. chceme jen dodržování slibů, které SpP a ANO před volbami rvali do lidí horem dolem. zatím je jejich plnění v nedohlednu a koalice se utápí ve vlastních problémech. A bagatelizovat je tady, no nevím, hoši, hoši...

  reagovatne ne2017-04-20 07:43:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • na každém šprotu

  pravdy trochu, a ona se pravda ukáže, neříká se zbytečně boží mlýny melou pomalu ale jistě!

  reagovatfík2017-04-20 07:37:49

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • More bangu nasrali do Eurosongu za Českou rep.To je výsměch.Asi čekali,že mu budou dávat hlasy židé z celé evropy a tato pi... vyhraje.

  reagovatNo toto2017-04-20 07:25:21

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pište prosím k věci. A co se týče nějakých staveb. deníků takmi zde chybí fakta, a konkrétně. Takhle to je jen jedna paní povídala.

  reagovatkd2017-04-19 23:46:27

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:na každém šprotu pravdy trochu!

  vzhledem k faktu, že deník nebyl vydán - rozhodla rada, tedy VH, význam deníku rozhodně není přeceňován. Není v zájmu koalice, aby spatřil světlo světa. Deník není cár papíru - je zákonná povinnost ho vést a 10 let archivovat - to jen k jeho existenci.

  reagovat"šprochu",2017-04-19 19:47:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:na každém šprotu pravdy trochu!

  To neni o jednom st. deniku ale o te sproste a drze aroganci s jakou rozhoduji ti debilove, co je vynesla do funkci euforie z Babise a nutnost nahradit minule zlodejske vedeni. Ale skoncilo to bohuze v louzi, kdyz predtim jsme byli v blate. Hnus jaci lide chteji funkce.

  reagovatPro ty sprochu2017-04-19 17:12:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:na každém šprotu pravdy trochu!

  Áááááá, péče řádného hospodáře. Konečně! Člověče, kde jste se flákal? TS fungují, jak mají, nebýt bordelu, který děláte kolem popelnic, je všechno v cajku. Podzemní kontejnery nebudou, je to drahé. Že by byly stejně drahé jako v Šumperku? Nezájem. Husova a Kojetínská ulice má jiné problémy, hnízda vprostřed chodníku jsou nejmenší z nich. Že to kdysi to bývalo korzo? Čo bolo, bolo.

  reagovatkdyž vy byste chtěli všechno najednou2017-04-19 16:15:38

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Juro jsi nemocnej a již to vime

  Netrap se zde každý den.

  reagovatTy2017-04-19 16:08:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:na každém šprotu pravdy trochu!

  Drby, to trošku úlohu stavebního deníku přeceňujete. Existuje vůbec? Viděl ho někdo? Skládal, Skládal ... to je ten co dělal aféru, že 76m chodníku předal stavitel 14 dní po termínu? Možná to bylo 79m a 17 dní, nepamatuju si to přesně. No to si může potřást rukou s tím, co žaluje, že se zřídilo o 2 přípojky víc a nakonec i s těma, co nechtěli slevit z 60tis (nevím přesně) flastru, že se zkolaudovaly nějaké lampy 3 neděle po termínu? Hoši, hoši ...

  reagovatty šprochu2017-04-19 16:01:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:na každém šprotu pravdy trochu!

  asi nejspíš je, že tolik a právem kritizovaný postup při plánování a výstavbě cyklověže a bonusy na ni nabalené jsou jen viditelná špička ledovce netransparentního hospodaření současné koalice v Přerově. Jsou každodenní stavební či opravárenské akce, kde teče malá domů a nikdo na to nevidí. Být dnes pan Kohout v opozici, tak už řve - kde jsou stavební deníky? Kde je kontrola? Kde je péče řádného hospodáře? Jak nám fungují Technické a jiné služby? Víme už, co se páchá za nemravnosti na magistrátě. Víme ale, co se nám děje v příspěvkových organizacích? V Teple? Je nová auditorka, dosazena Puchalského vrchností jen loajální a do ničeho raději nos nestrkající loutkou? To jsou problémy Přerova, ty je potřeba nasvítit a hlavně řešit. Vyklidit je třeba ten Augiášův chlív, který si říká přerovská radnice.

  reagovatproblém2017-04-19 15:58:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • na každém šprotu pravdy trochu!

  prý stavební deník nemůže nikdy na světlo, protože by se ukázala pravda že né jenPrachař se nabalil ale i Měřinský Puchalský Košutek i Kohout a když se o tom začne všichni zčervenají a mají bobky v gatích!!

  reagovatdrby2017-04-19 15:35:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jardo, zajímá tě pan Skládal? To je ten, co Kohoutovi napsal, že ČSSD nikdy nepůjde do koalice s SPP a že po volbách půjde tajemník zpátky do Oder. A psal o podvodech se stavebními deníky a tunelování peněz z cyklověže do Prachařovy firmy. Jestli tě zajímá ještě něco jiného, tak se ho zeptej, je předsedou přerovské ČSSD a chodí na zastupitelstvo.

  reagovatJura2017-04-19 13:09:35

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:

  HUČÍN hrdina? To snad nemyslíte vážně ?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  reagovatmejej2017-04-19 12:58:35

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:

  souhlasím, Bango, Hůlka, Zeman a jiné kraviny. Mě zajímají významní lidé z Přerova, např. Hučín, pan Skládal nebo pan Džubák z Kokor

  reagovatJarda Fochr2017-04-19 12:45:00

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Nemusím Bangu, Zemana, Hůlku ani Bílou. Škoda místa, které tento článek tradičně opsaný z Parlamentních listů zabírá. Jsou horší problémy.

  reagovatděs běs2017-04-19 12:08:01

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • O takové mindži ani nepište.

  reagovatčlověk2017-04-19 09:45:14

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoCo nás dnes čeká na 27. zasedání Zastupitelstva města Přerova?

publikováno 24. 04. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 20
které se bude konat dne 24.

Dnešní přenos

publikováno 24. 04. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 45
Tak dnes nás čeká další přenos ze zastupitelstva.

POZVÁNKA na významnou událost. 3.5. 2017 CESTY VÍTĚZSTVÍ - DOROGI POBEDY FRÝDEK-MÍSTEK

publikováno 21. 04. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 44
Nadešel čas, kdy si dovolujeme pozvat vás, organizace, svazy, přátelé nejen z motoklubů, ale i širokou veřejnost na významnou událost u příležitosti Dne osvobození 9.

Přerovská koalice skřípe, ke spolupráci pozvala komunisty

publikováno 13. 04. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 92

V přerovské radniční koalici to už delší dobu skřípe.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy