Přerovští socani nechtějí Jiřího Lajtocha.

news img Přerovský exprimátor Lajtoch sní o návratu na radnici, ČSSD ho ale odmítla.Vcelku poklidnou scénu přerovské politiky rozvířila před nadcházejícími komunálními volbami zpráva o možném návratu bývalého primátora a senátora za ČSSD Jiřího Lajtocha. Politika, který čelil obžalobě kvůli sporným zakázkám magistrátu, strana nezařadila na kandidátku, uvažuje tak o založení jiné politické platformy.

„Původně jsem se nechtěl do politiky vracet, ale oslovovali mě lidé, zda bych nechtěl znovu kandidovat. Proto jsem o tom začal uvažovat a nyní dávám dohromady tým osobností Přerova. Definitivní rozhodnutí uděláme na konci června,“ řekl Jiří Lajtoch.

Muž, který byl osm let primátorem, z toho šest zároveň i senátorem, chtěl původně kandidovat za ČSSD, narazil však na nezájem spolustraníků.

„Chtěl jsem vyzkoušet, jestli mám potenciál přinést hlasy. Skupina, která je teď v přerovské ČSSD, mě ale na kandidátku neumístila a já jsem se o to nepral,“ popsal. Pokud se pro kandidaturu ve volbách rozhodne, požádá podle svých slov o ukončení členství ve straně nebo o souhlas s kandidaturou za jiné politické hnutí.

Předseda místní organizace ČSSD a lídr budoucí kandidátky do komunálních voleb Radovan Rašťák potvrdil, že přerovští sociální demokraté s Lajtochem nepočítali.

„Pan Lajtoch byl ve vrcholné politice na úrovni města i Senátu dlouhé roky a nyní je už v důchodovém věku. Domníváme se, že je dobré dát prostor novým kandidátům, kteří mají zájem pracovat v komunální politice,“ vysvětlil Rašťák.

Dvojkou na seznamu lidí, kteří budou kandidovat za ČSSD, je přitom i někdejší Lajtochova náměstkyně, historička Šárka Krákorová-Pajůrková.

„Oproti panu Lajtochovi je výrazně mladší,“ poznamenal Rašťák k jejímu angažmá na radnici. O hlasy pro ČSSD budou z dalších pozic usilovat také ředitel Základní školy Želatovská Přemysl Dvorský nebo dopravní inženýr Miloslav Skládal.

Nynější primátor Puchalský už znovu kandidovat nebude

Současný primátor Přerova Vladimír Puchalský, zvolený za Společně pro Přerov, už se volebního klání účastnit nebude. MF DNES se ho nepodařilo kontaktovat, jeho kolega z hnutí a radní Jan Horký však vysvětlil, že se tak rozhodl sám.

Už nechce kandidovat vzhledem ke svému věku (74 let – pozn. red.) a únavě,“ sdělil.

Společně pro Přerov jde do voleb v koalici s Piráty. Lídrem kandidátky je právě Horký. On sám návratu Jiřího Lajtocha do komunální politiky moc nefandí.

„Je to jeho právo, myslím si však, že si jen přidává starosti a čeká ho zklamání,“ podotkl. Obavy, že by bývalý senátor mohl výrazně zamíchat volebními kartami, Horký nemá.

„Ačkoli soudy v jeho kauze byly osvobozující, lidé stále cítí jistou pachuť. A vzpomínka na kumulaci jeho funkcí ukázala, že Přerov nebyl úplně tím hlavním, proč v politice působil.“

Politolog: Nová strana středolevého zaměření moc šancí nemá

Jiří Lajtoch byl souzený kvůli prodraženým zakázkám na rekonstrukci zimního stadionu a domova pro seniory. Spolu s ním byl obžalovaný i jeho někdejší náměstek Josef Kulíšek z ODS a také dva radní – Václav Zatloukal z ČSSD a Jaroslav Čermák z ODS. Kauza se dotkla i dvou úředníků magistrátu.

Klíčovou roli v osvobození této šestice sehrála novela zákona o veřejných zakázkách, která zvýšila limit pro vícepráce z 20 na 30 procent. V přerovské kauze byly přitom překročeny zhruba o 22 a 24 procent. Soud konstatoval, že počínání šestice mužů nebylo trestné, ne že se skutek vůbec nestal. Politici se domáhali příznivějšího zdůvodnění osvobozujícímu rozsudku, ale neuspěli.

Politologa Jakuba Lyska z Univerzity Palackého v Olomouci překvapilo, že Lajtoch chce kandidovat za nové politické uskupení. Velkou naději na úspěch mu nedává.

„Vzhledem k silné pozici hnutí ANO, které má podle sociologických dat středolevého voliče, šance pro novou platformu ve městě moc není,“ míní Lysek o výsledku komunálních voleb, které se budou konat 5. a 6. října.

Zdroj: https://olomouc.idnes.cz/prerov-komunalni-volby-2018-jiri-lajtoch-cssd-nova-strana-pjr-/olomouc-zpravy.aspx?c=A180618_409466_olomouc-zpravy_stk

 

Fotogalerie

 
 
Vloženo: 21. 06. 2018       Kategorie: Vaše články   Autor: převzato EB

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • SPOCENEJ Zatloukal to je taky dobrý Vepřík co za klobasku udá vlastní mámu :))

  reagovatJono2018-07-12 07:30:18

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Lajtoch

  Byl by blbej kdyby nebral. Provize jsou legitimní nástroj boje o státní zakázky, tak co furt máte. Tedy alespoň to tak často vypadá, že všimné pro vlivné je normální způsob jak se dostat k lizu.

  reagovatKarel Strnad2018-07-03 10:33:31

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Lajtoch

  nebyl špatný primátor, na Puchalského vždy měl, ale jeho chyba byla,že se obklopil nenažrancama, jako Kulíšek a Zatloukal a uvrtali do své žravosti i jeho!

  reagovatobčan2018-07-03 07:22:13

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Horký?

  Taky si to o té tenisšopě myslím.

  reagovatzilvar2018-06-25 08:10:01

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:

  On pravidelne nechodi ale velmi peclive sleduje. Casu ma dost. A pak vypisuje i sem. Nebudte naivni, jeho chamtivost a touha po moci jeste v duchode neni. A jesitnost jakbysmet.

  reagovatTo jo2018-06-24 12:20:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  nechodí na zastupitelstvo asi to vzdal

  reagovat2018-06-24 06:45:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Hele---

  ---Tak nevím,jestli je Bureš vůbec Čech. Ten tak zdevalvoval korunu,že z nás brzy budou milionáři,ale za milion si nekoupíme ani jídlo.

  reagovatKulička2018-06-23 23:28:30

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Zaprselo a zmokly nam kravy

  Maso opet podrazuje ale nebojte ono pry zase trochu klesne pred vanocemi. No to se mame. Ne abyste delali velke zasoby.

  reagovat**2018-06-23 19:35:37

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Proč nesedí? Neříkejte,že nakradl málo.

  reagovatPetr2018-06-23 16:06:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Už nikdy ČSSD, jen pana Skládala, který aktivně vystupoval proti Puchalskému. Prosím ne ČSSD,

  reagovat11112018-06-23 13:54:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jirka chce zpět protože po poslední akci s mladýma holkama kde se všichni solidně zliskali se mu ucpal protiproud podprsenkou na bazéně co sme stavěli ze slušně vydělaných peněz.manželka ho furt sekýruje dokud nebude opravený bazén nebude teplá večeřa tak se snaží no.pochopte to

  reagovatštefan Vlček bazény a whirlpooly2018-06-23 06:55:12

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • došli mu nakradené peníze nebo co, že se cpe zpět ?

  reagovatSteve2018-06-23 06:42:15

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Miloslave,alias Dotaz

  Tvá paranoia je úžasná. To si socani v Přerově zvolili vedení...

  reagovatAAA2018-06-23 05:11:33

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jsi normální? To je snad jasné úplně každému, že Babiš si dosadí především ty lidi, kteří zhatí jeho trestní stíhání. Už vyměnil lidi na Policii, teď ještě loajální ministryni ze svých řad a má to v kapse, že ho osvobodí. Co jste jako čekali? Že se nechá zavřít?

  reagovatdotaz2018-06-22 21:43:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • I když to s tímto tématem jakoby nesouvisí

  ale nominace na ministryni spravedlnosti Taťána Malá a Martu Novákovou na průmysl, tak to je fakt síla. Malá mu bude krýt záda s čapím hnízdem, pokud bude opravdu ministryní, ať jde celý Zeman doprdele. Co se týká průmyslu, tak Nováková bude lobovat hlavně za zahraniční firmy. Oběma nevěřím. Babiš se opravdu obaluje čím dál horšími lidmi. Kam to spějeme a to jsem Zemana podporoval. Sere mě to pokud to tak dopadne.

  reagovatKa2018-06-22 20:48:21

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Město jde do kytek

  Ceny nemovitostí letí dolů? Já to vidím opačně.!

  reagovatArtaban2018-06-22 19:21:01

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Město jde do kytek

  Cikáni jsou rozlezlí po celém městě, ceny nemovitostí letí dolů, v okamžiku, kdy se pošta z nádraží přesune do galerie, bude konec bezpečného života města. Prchejte lidi, prchejte...

  reagovatSATAN2018-06-22 19:12:16

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • achjo

  Smradlajé ježíbaby,které okupují domovy důchodců Lajtocha opět zvolí.Volí všechny,za kterými přilezou s urnou.Je třeba po ústavech vyvěsit,co všechno nakradl.

  reagovatantibolš2018-06-22 16:30:27

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • já to mám jednoduché, nebudu volit nikoho od Lajtochů, Prachařů, Měřínských a spol., socanů, komančů a SPP(pirátů). U ostatních určitě najdu dost kandidátů na křížkování. Buď to posrali dřív, nebo teď.

  reagovat!!2018-06-22 16:20:15

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Horký?

  komise pro otevřenou radnici? To je k smíchu, dyť z ní nikdy nic kloudného nevypadlo a je úplně zbytečná, celé 4 roky.

  reagovatúspěšná2018-06-22 16:14:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Přerovský objektivní občan- ubohý občan

  Přerovský objektivní občane, nechci hodnotit tvoje vzdělání. Asi to nebude nic moc. Nevím, že by v ČR nebo Přerově byli v politice nějací nácci. Ty budeš asi daleko větší nácek, jak všichni z SPD.

  reagovatvolič SPD2018-06-22 15:35:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • tak třeba konkrétně, objektivní občane Švadlenko

  Zeptám se objektivního občana, co konkrétně má za sebou přerovský Pirát Švadlenka? Na zastupitelstvu mlčí. Funkce předsedy Komise pro otevřenou radnice mu byla ušita na míru, aby měl trafiku, protože do zastupitelstva se ve volbách nedostal. Zastupitelem se stal až poté, kdy rezignoval Richard Šlechta. To mluví samo o sobě. Šlechta rezignoval na protest proti této lumpenkoalici a servilní Švadlenka ho ihned zastoupil. Servilně slouží Puchalskému jako hlasovací stroj. S čím konkrétně je tento zastupitel - Pirát - přínosem pro Přerov?

  reagovatdotaz2018-06-22 12:30:52

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Horký?

  jsou totiž spjaty s nárokem na pozdější "prodej" autorských práv. Kdy zpracovatel studie si může, pokud bude tato dále použita jako podklad pro další stupně projektové dokumentace, říci o nemalá % z ceny studie případně i z předpokládaných nákladů záměru či stavby. Tzn., že čím více studií "zařídí" p. Horký svým kamarádům architektům, tím větší šanci mají do budoucna na výplatu nemalých částek za autorská práva v případě, že jejich návrh na další část PD nezvítězí. No a pak už není problém se o tuto odměnu kamarádsky šábnout. Tohle uplatnění autorských práv jde totiž pouze u studií. Samozřejmě lze tento nárok předem odstranit ve smlouvě či zadávacích podmínkách, ale to se povětšinou neděje. To však už málokdo ví a proto se objednává a tvoří studií a studií a studií a ...

  reagovatStudie2018-06-22 12:18:30

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Horký?

  Rád bych znal vaše vzdělání a odbornost v profesi architekta, když takto soudíte. Kdo je tedy podle Vás, mladou nadějí Přerova? SPD??!!! Čím se provinil Švadlenka, který úspěšně vede komisi pro otevřenou radnici? Souhlasím, například Košutek, Měřínský, Vrána a v jistém smyslu i Navrátil jsou nepoužitelní, ale Mazochová nebo Střelec jsou lidé se kterými lze jednat. Pokud chcete v Přerově volit nácky nebo komunisty, tak to tady dopadne hodně špatně dámy a pánové..

  reagovatPřerovský objektivní občan2018-06-22 11:34:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Že volič cítí pachuť v případě Lajtocha a spol a necítí tu stejnou pachuť u dlouholetého vlivného člena ods Petra Vrány. Partnera Dagmar Přecechtělové hlavní aktérky prerovské trestní kauzy a ženu ovlivňující veřejné zakázky v našem městě.....

  reagovatJak je možné?2018-06-22 06:05:03

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Zadna stara jmena - ty jiz svou sanci dostaly

  Musime pouze krizkovat ty na kandidatkach od 10 vys. tam se jedine mohou najit obcane kteri nejsou na kandidatce proto aby se vecpali na nejake korytko.

  reagovatano2018-06-21 18:41:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:lepsi Lajtoch

  Ani jeden.

  reagovatto ne2018-06-21 18:21:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • lepsi Lajtoch

  nez Puchalský

  reagovatporad2018-06-21 18:08:48

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Volby jsou o naději,

  Ja bych se nezasmal, ja bych horce zaplakal nad tim, jak je mozne, ze do politiky se tlaci stale stejne spatni lidi.

  reagovatTomasi2018-06-21 15:06:31

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Volby jsou o naději,

  že se něco zlepší. 8 let v čelní pozici a na výsledek si vzpomeňte, až v dnešním třicetistupňovém vedru pojedete 3 km hodinu přes Přerov. Z města je sociální noclehárna, chudoba a málo práce. Děcka po vystudování odcházi z města pryč. Nic proti panu Lajtochovi, je to slušný človék, alepoň co se týká vystupování na veřejnosti, ale jeho předvolebním slibům by se každý s chutí upřímně zasmál.

  reagovatKotěšovský2018-06-21 14:48:30

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Horký?

  to jen ten architekt který se vyjadřuje k kdejaké pičovině, dělá soutěže a pak nechá postavit montážní halu, která se hodí maximálně do areálu přerovských strojíren, na místě bývalého centrkurtu? Hlavně že si rozdáváme odměny za předzahrádky apod, ale zajímat se proč se staví takováto hrůza v klidové části města???Nehledě jak to stavební úřad mohl povolit tento typ stavby uprostřed obytné zóny a navíc v záplavové oblasti.

  reagovat2018-06-21 13:42:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • No

  Ale na druhou stranu.Pan Lajtoch je jistota.Víme co od něj můžeme čekat.Asi budu volit jistotu.........

  reagovatJenda2018-06-21 12:47:28

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • To je fakt

  Konsky chrup vedel za Lajtocha z domova o vsem a ted za ANO se cpe do vedeni mesta. Informace kontinualne pokracuji v rodine. To je az za hranici vseho. Jako Lajtoch, to je taky za hranici soudnosti a slusnosti.

  reagovatno jo2018-06-21 11:23:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Že nezmínili jména dvou úředníků?

  To by všichni věděli, že manželka jednoho, Galová, se taky vehementně cpe do politiky! Pokud ne Lajtoch, potom ani Galová!

  reagovatú2018-06-21 10:57:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Že nezmínili jména dvou úředníků?

  To by všichni věděli, že manželka jednoho, Galová, se taky vehementně cpe do politiky! Pokud ne Lajtoch, potom ani Galová!

  reagovatú2018-06-21 10:57:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Horký?

  Obavy čekají především jeho. je to neschopný architekt všehoschopný dělat pořádky po vzoru svého guru Puchalského. Pokud se nebude věnovat své práci, skončí velmi špatně, na periferii architektury jako projektant zateplování panelových domů nebo výstavby garáží. Nic víc, nic méně! Horký, raději profese než politika!

  reagovatbe2018-06-21 10:56:02

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Hele, ty objektivní občane, fujtajbl s SpPP. Ty jsi se asi zbláznil, koaličníku, ne? V žádném případě ne SpPP a ANO! Fujtajbl tahle lumpenkoalice. Napáchali se tolik zla, teď půjde lžidoktor do důchodu a ostatní se budou tvářit, jako všechno dobrý a to zlý je za námi? Puchalský končí jedině proto, že ví, že by ho nikdo nevolil. Mladá generace je podle tebe Hotdžon, Švadlenka a Helenka Netopilů? Vždyť ho u těch lumpáren 4 roky podporovali! A za ANO jako kdo, proboha? Tam není použitelný vůbec nikdo.

  reagovatdotaz2018-06-21 10:13:31

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Dělají dobře

  Dělají dobře, že si zkorumpovaného Lajtocha nechtějí vzít. Taky cením, že je Puchalský objektivní a končí a nehraje si na Zemana nebo Jágra- ví kdy odejít. Dávám velké šance mladé generaci v SpPP, jedincům z ODS. Možná i pár z ANO

  reagovatPřerovský objektivní občan2018-06-21 09:58:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoChraňte se ochranářů.

publikováno 26. 06. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 14

Chraňte se ochranářů.

Miroslav Poche, jako eso ČSSD na ministerstvo?

publikováno 25. 06. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 15
Miroslav Poche, jako eso ČSSD na ministerstvo?

Povolební sebereflexe ČSSD žádná a ještě se nám její politici cpou do médií, kde naše hnutí SPD poučují a nálepkují? A co jejich hlavní předvolební programový bod „Antibabiš“? Za příslib ministerských koryt bod Antibabiš skončil v propadlišti dějin.

40. zasedání Zastupitelstva města Přerova

publikováno 21. 06. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 75
40.

Již zítra těšíte se? Guru všech šmejdů, vysavač kapes (dotací), díky vo(lič)ům vítěz voleb, stbák Bureš bude slibovat v našem městě.

publikováno 19. 06. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 35
Premiér Babiš zamíří do Přerova, jednat bude o zóně v Bochoři i hotelu Strojař

Premiér Andrej Babiš a členové vlády navštíví ve středu 20.

Tomio Okamura rekordně vysoko, Babiš v útlumu, TOP 09 mimo.

publikováno 19. 06. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 15
Tomio Okamura rekordně vysoko, Babiš v útlumu, TOP 09 mimo.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy