Primátor Přerova: Je ideální čas mít v čele vlády razantní osobnost

Věříte, že vláda dostojí i svému závazku urychleně dostavit dálnici? Jaké množství pozemků je třeba ještě vykoupit, aby se mohlo začít i se stavbou scházejícího úseku Přerov – Říkovice?

Ano, věřit a vědět.

Podle posledních informací úsek dálnice D1 Lipník n/B – Přerov bude uveden do provozu v první polovině roku 2019. Stavba části Říkovice – Přerov bude zahájena podle potvrzení ŘSD Brno v březnu roku 2018. Ještě před dvěma roky jsme o této realitě v Přerově jen snili.

Celkový rozvoj města je běh na dlouhou trať. Vy sám kritizujete krátkodobé cíle a investice, které jsou ihned vidět. Máte tak představu, co pro Přerov udělat z dlouhodobého hlediska? Jaká je vaše vize města za dest až dvacet let?

Zbavit se nepotřebného majetku. Opravit chodníky, místní komunikace, které jsou dlouhodobě podfinancované, až v havarijním stavu. Věnovat pozornost dopravě v klidu, hledat možnosti parkování pod zemí či v parkovacích domech. Soustředit se na budování systému „chytrého města“, zaměřit se na úspory energií ve veřejném prostoru. Vybudovat důstojnou a zároveň originální stavbu městské knihovny. A za dvacet let mít v Přerově konečně radnici, sídlo magistrátu. A přitom dokonalost v řízení města – to je zvládnout i provozní „maličkosti“.

Psali jsme:
Sládek (SPR-RSČ): Ministerstvo životního prostředí lže a slouží Agrofertu
Přerov: Jak se změní okolí domů v Tyršově a Teličkově ulici?
Přerov: Ke kácení stromů se budou nově vyjadřovat i občané
Přerov: Na magistrát nastoupí taxikář. Sveze seniory k lékařům i na úřad

Čtyřicet a půl milionu korun zaplatila přerovská radnice za hotel Strojař. Víte již, jak jej zužitkujete? A nešlo vzniku ubytovny předejít jinak než odkupem?

Otázka je to spekulativní. Historie Strojaře je „jedinečná“. Město Přerov budovu koupilo od Přerovských strojíren již před mnoha lety za 18 milionů korun. Pak hotelový dům nesmyslně minulá garnitura směnila s armádou za domy, které město nemohlo upotřebit. Ano, hotel jsme znovu nabyli úplatně do vlastnictví. A nejen proto, abychom čelili spekulantům s ubytováním. Dům je použitelný na bydlení, celé území kolem je cenné. Myslím, že vyhlášená urbanisticko-architektonická soutěž, jejíž podmínky se dopracovávají, přinese jistotu dobře investovaných prostředků k rozvoji Přerova. Hledáme i dotační tituly.

Jak se stavíte k petici proti vodnímu lyžování na Laguně v Přerově?

Míním, že území přerovské Laguny unese i tuto aktivitu. Je to jen otázka tolerance a pochopení a také nastavení pravidel. Mluvit o klidu je účelové. Laguna a její okolí jsou již nyní, bez vodního lyžování, vystaveny hluku ze skateparku, každý rok se tu jezdí závody dračích lodí, v okolí je bikrosová trať, konají se zde každoročně cyklistické závody dětí a mládeže. Myslím, že Laguna se od svého vzniku tradičně vžila jako soužití klidu – procházek a „neklidu“ – běžných lidských sportovních i zábavních aktivit. Vždyť se tam hraje volejbal, nohejbal. Aktivní zábava – to byl původní záměr, když byla Laguna budována.

zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Primator-Prerova-Je-idealni-cas-mit-v-cele-vlady-razantni-osobnost-486406

 

Vloženo: 09. 05. 2017       Kategorie: Vaše články   Autor: zdroj Parlamentní listy

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • Tak Ferda Skladal

  prisel s napadem postavit v Prerove parkovaci dum...no to je teda pecka. Tak jiz vime kde si chce neco "prividelat". Ta banda z CSSD je nenapravitelne. Lidi by je nemeli volit at to ihned rozpusti.

  reagovatAle ale2017-05-10 23:17:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Jiuro , Jiriku

  první je třeba si vzpomenout, kdo sem naše nepřizpůsobivé za komančů natahal, přidělil jim byty v dříve rezidenční čtvrti přerovských ajznbonů a pak je třeba dělat chytrého, jak je z tama dostat jinak, než jak se to podařilo. po válce je každý generál.

  reagovatnaopak2017-05-10 13:16:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:Parkovací domy...

  To jsou patrové garáže, ne parkovací domy, které jsou určeny pro všechny.

  reagovatTendry2017-05-10 12:49:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • oprava

  buďte té dobroty.........

  reagovatzhaluza2017-05-10 12:46:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Vážany anonyme Juro

  Váženy Juro anonyme na rozdíl od tebe vidíme IP adresy. A bude te dobroty a neberte si moje jméno do nevymáchanych úst. Je možnost zablokovat vaši IP a budete potom vykřikovat svoje pravdy opravdu jen na WC. Vidim, že těmto hrdinům z ČSSD hodně ležime v žaludku.

  reagovatzhaluza2017-05-10 12:45:49

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Tak nevim

  Ale Jura neni Skladal, to je zhrzeny tlusty Vasek a rediguje mu to JL. Skladal neni takovy hnup. Si myslim....

  reagovatNo2017-05-10 12:30:38

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • panečku, Karle - haluzo, to jsou argumenty. Teď jsi mě dostal. Úplně jsi mě svými přesnými argumenty odzbrojil. Je vidět, že to máte v hlavě srovnané. Takové lidi bych chtěl na radnici. Ať si ještě užijeme srandy kopec. A pak budeme ještě rádi říkat: "Zlatý Puchalský". Fakt, hoši, kandidujte. Určitě vás lidi budou volit. Po tom, co předvádíte tady, tu aroganci a hulváctví, tak co byste teprve předvedli na radnici. To by byla teprve pohádka.

  reagovatJura2017-05-10 12:23:48

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Socko Juro- Skládale zase jenom kecy, kecy a ubohé kecy. Svoje rady si strč do prdele. Jste jen ubohý spolek oranžových korytářu. Zkus si přečíst diskuzi a článek na seznamu a konečně se běžte spláchnout na hajizl. Všechno lepší, jak posrany Sobotka a celá banda ČSSD korytaři.

  reagovatKarel2017-05-10 12:13:20

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • haluza se umí podepsat, ale ty to zcela evidentně neumíš, Karle. No a až pro Přerov něco uděláte, ať už jako Svobodní nebo jako Úsvit nebo jako SPD, nebo třeba najdete ještě nějakou další stranu, kde zase ukotvíte, tak hoši dejte vědět, ju?

  reagovatJura2017-05-10 11:58:33

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • od koryt nás nikdo nedostane

  „Hnutí ANO vyzvalo sociální demokracii k vypovězení koaliční smlouvy – ta to odmítla. Výsledkem je to, že žádná ze stran nechce vypovědět koaliční smlouvu,“ komentoval Bělobrádek.

  reagovatto je prdel2017-05-10 11:33:13

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Jiuro , Jiriku

  Tedy, to chceš příliš mnoho, aby tento člověk (kolovrat ) něco pochopil. Tomuto člověku chybí mozek.

  reagovatKarel2017-05-10 11:09:04

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jiuro , Jiriku

  Ja ale mluvil o tom jaky jste byli kokoti, kdyz jste verili dvema klukum z Blavy a kolik jste tim prodrbali penez. Az pak o tom jak se cigani rozlizaji do dobtych lokalit a bytu. Vis....

  reagovatTeda2017-05-10 10:56:40

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:to píše

  Nemáš pravdu Skládale pan Haluza se umi na rozdíl od takového magora podepsat.

  reagovatKarel2017-05-10 10:52:03

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Cocane kdyby blbost kvetla budeš jeden velký květ. Ano Karel podporuje Svobodné , ale podporoval také tyto iniciativy hnuti Úsvit. To, že nejste schopni vytvořit koalici ani s komunisty a lezete k ODS asi o něčem svědci. Pouze s tebe lezou kecy, kecy populistické kecy. Viš my starší si pamatujeme akci Lajtocha, který dotáhl několik cikánských rodin, jen proto, aby se navýšil počet obyvatel a z Přerova se stala statutární prdel. A ještě jedno staré moudro, vul Jura zůstane zase jen volem , kdybys mu do koryta dával zlatá jablka.

  reagovatvolič SPD2017-05-10 10:50:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • to píše

  volič SPD to je HALUZA politická cestovní kancelář!

  reagovathnus2017-05-10 10:49:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • teda sorry jako, tak ty si nejdřív stěžuješ, že jsou navalení u nádraží, a teď si zase stěžuješ, že se z jedné zlikvidované ulice rozlezli jinam po městě. Tak co vlastně chceš? Chceš je mít na jednom místě a nebo rozprášené po městě? A mimochodem, to že jim někdo pronajímá svoje byty, za to nikdo z bývalých radních nemůže. Oni totiž po městě bydlí v pronajatých bytech, víš? Ne v městských.

  reagovatJura2017-05-10 10:28:36

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:voliči SPD

  Jirko, ty jsi miglej. Ty se chválíš tím jak jste si udělali výlet do Blavy a prodrbali s Opera Bohemia a dva bratislavští kluci výtečnej obchod pro Přerov aby se zbavili indiánů u nádru? Ty si myslíš, že všichni zapoměli na VÁŠ výtečnej obchod a jeho důsledek je, že jsou rozlezení po celým městě, pasáži atd....ty jsi vůl.....

  reagovatteda2017-05-10 10:18:03

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • voliči SPD

  No tak nějaký Karel v trafice měl jeden arch od ČSSD, to je od něj chvályhodné. On je ten Karel z Úsvitu? Pokud vím, tak tu psal cosi o Svobodných nebo něčem takové. Už se v tom hoši sami ztrácíte, jak ty strany a hnutí pořád měníte. Co se týče toho Bronxu a černa, tak se zeptej Puchalského, proč jako dlouholetý tajemník sestehovával všechny na jedno místo k nádraží. S tím nemá ČSSD ani ODS nic společného. Spiš naopak: komu se podařilo zlikvidovat Škodovovu ulici? No, komu? To už si nepamatuješ, viď? Byl jich tam plno, teď tam není žádný.

  reagovatJura2017-05-10 09:17:37

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Chapče Juro

  Chlapče Juro nedělej si srandu ze staršího člověka. Vy jste udělali ho....no a to byl Váš ministr vnitra. Dnes všichni vidi čeho jste dosáhli. Černo a Bronx. Bezva prace, jen tak dál. A pokud vím, ty petiční archy měl i Úsvit, jedno misto bylo u Karla v trafice. Tak jak jsem napsal Zloděj křičí, chyťte zloděje. Pěkný den zlodejičkové z ČSSD.

  reagovatvolič SPD2017-05-10 09:12:25

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • v čem je problém

  samotná služebna PČR by nic nevyřešila, protože policajti nechtějí dělat. Zkuste si jim třeba zavolat, aby šli řídit rušnou křižovatku. Uvidíte jak rychle narazíte na výmluvy na politiky z minulé garnitury.

  reagovatanti-služebna2017-05-10 09:11:42

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Až na to, voliči z SPD, že socani pro tu služebnu alespoň něco udělali - zorganizovali petici a 3 měsíce sháněli podpisy. Zatímco vy z SPD jste udělali to samé, co dělá Puchalský - NIC. A to je ten rozdíl mezi ČSSD a populisty. Reálná práce versus huba plná keců. Co konkrétně jste pro tu služebnu udělali?

  reagovatJura2017-05-10 08:47:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • No mam pocit že stejnou prasarnu jste mílí socani udělali Úsvitu, když se snažil o policejní služebnu na vlakovém nádraží. Jen si darebové vychutnejte to, co tak sami rádi děláte. Naprosto přesný popis soc. dem. zloděj křičí chyťte zloděje. Třeba se také zmini, někde, jen mimo řeč, že Skládal, někde o parkovacím domě hovořil. Puchalský palec nahoru.

  reagovatvolič SPD2017-05-10 07:57:02

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Sebestředný úbožák ve funkci primátora

  On chtěl být tak tím primátorem i když na to nemá! A volby jsou již za rok a tak se musí prolhat k udržení funkcí pro své věrné a oddané. Prostě úbožák ten Kim Čong Puch...

  reagovatExem2017-05-10 07:29:07

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Puchalský si myslí, že když něco nakváká redaktorovi bulváru, zvaného Parlamentní listy, tak si všichni sednou na zadek. Přitom co slovo v jeho odpovědích, to nesmysl nebo přímo lež. Ať už jde konečně do kopru!

  reagovatpodivín2017-05-10 07:28:02

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Tak já mám pocit, pánové, že pan Skládal korýtko na rozdíl od Střelců, Měřáčků a Hotdžonů nepotřebuje. Nezdá se, že by trpěl nouzí. Nicméně je pravda, co je napsáno níže - s nápadem parkovacího domu opakovaně vystupuje on a Puchalský mu náhle ukradl tento nápad. Prostě kdo lže, ten i krade. Pokud to hodláte popírat, tak si přehrajte aktuální dubnové zastupitelstvo.

  reagovatFerda2017-05-10 06:45:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Parkovací domy...

  Co je to na Teličkově? Mi to připadá jako něco určené k parkování aut. Nebo to bylo postaveno jako skladiště? Nevím, proto jsem psal, že je v Předmostí cosi takového.

  reagovatČlověk2017-05-10 02:12:47

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Volové - Běžte již všichni do pxxxxx.

  Nynejši koalice ma pllán a tvrdě pracuje na zlepšeni života v Přreově. Zatimco Ferda Sklladal by rad korytko

  reagovattak2017-05-10 01:32:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Ferda Skládal se nám zbláznil

  Ten dareba se nlám již bude předsouvat jako hrdina ,města.....Ferdo mi vime že ty všechno viš a všechno znáš......ale socani majii odtroubeno. Ferdo Skladale

  reagovatA zase2017-05-10 01:11:43

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Parkovací domy...

  Žádný parkovací dům tu není. Kde byl jaký plácek, co si na něm děcka hráli fotbálek nebo bendyhokej, streetbasket, tam je dneska parkoviště a furt je to málo. Další plácek, ze kterého by mohlo být parkoviště tu už není. Leda v areálu stavebnin je asfaltová plocha, kterou majitel nabídl městu k odkupu, ale na ni nejsou peníze.

  reagovatzpráva z předmostí2017-05-09 20:35:46

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pravdou je, že e-petici podepsalo k dnešnímu dni jen 570 lidí ...

  reagovatadd laguna2017-05-09 20:27:57

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Parkovací domy...

  Funguje to v Předmostí? Tam cosi takového je. Mám dost obavy, že to bude rejdiště různých pochybných existencí. A názor na Lagunu a vlek: nejde jen o vlek jako takový, ale i o osobu, která to tam chce provozovat. A ty jeho sny do budoucnosti: již zde bylo okomentováno; 3 roky nic a nyní najednou gejzír plánů, jak prý z Přerova udělat ten jejich předvolební trhák, že to bude perfektní místo k žití...

  reagovatČlověk2017-05-09 20:00:28

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • doplňte dále

  Předseda vlády Kim -puch-na, ministěr udávání-Kykyryký, ministr školství-mašinfíra, ministr kulturník červený nos, ministrně kultury a propagandy - čtenářka knih o válce, ministr pro sbližování architektury a pohlaví - HotJohn, ministr dopravy - šalený, ministr zdravotnictví - šušňozrout

  reagovatparlamentní list2017-05-09 19:53:05

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Většina toho, čím stát a samospráva usměrňuje občana, bude možné vyřídit z domu, největší překážkou takového pokroku je úředník. Pokrok lze přibrzdit, ne zastavit. Za 20 let by byl magistrát leda domem duchů.

  reagovathloupý anonym2017-05-09 19:37:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • 3 roky nedělal nic, jenom bordel kde mohl. A tedy nám bude psát moudra, jak bude Přerov krásný za 20 let?

  reagovat?2017-05-09 17:38:49

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Ne, tak on už ze zoufalství krade nápady. Ale co od něj čekat. Jednou podvodník, vždycky podvodník. Nemám k tomuto lháři co dodat, snad jen mohl napsat, proc posila lidi do prdele.

  reagovatvolič2017-05-09 17:36:25

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • No já čumím. Tak budoucnost je podle Puchalského v parkovacích domech? A co takto si přečíst Přerovské listy, kde s tímto přišel pan Skládal z ČSSD a Puchalský s Horkým to kritizovali? A teď to pan Skládal ukazoval na zastupitelstvu a Puchalský ani nepípl a ejhle, už je to nápad Puchalského! Zase otočil o 180 stupňů. Panečku, to je ale myslitel, ten Puchalský. Ten chlap je připravený lhát až do úplného konce. A ten závěr je k smíchu: "Tento národ potřebuje jistotu vůdce, sebevědomého vůdce"... KIM ČONG PUCHu, ale to ty nejsi.

  reagovatneuvěřitelné :-)2017-05-09 17:12:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, Přerovsko



Vlek Laguna

publikováno 11. 05. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 7
Tak prosím, kde budou stát sloupy vleku na Laguně? Na břehu????,

Z brněnského tisku:
"Podle bystrckého starosty Tomáše Kratochvíla investor při zadání podmínky stavby sloupů na břehu neprotestoval.

Politické stanovisko předsednictva SPD, ke krizi vládních stran.

publikováno 10. 05. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 11
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie
– Tomio Okamura k aktuální politické situaci

1.

Co platilo pro Hermana musí platit i pro Babiše

publikováno 09. 05. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 8

Zeman tvrdí, že odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) není možné kvůli koaliční smlouvě.

Zloděj křičí chyťte zloděje.

publikováno 06. 05. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 112
Sedim na verandě chaty a po přečtení několika úvodníku, kde se vyjadřuje slizký Sobotka a bývalý nomenklaturni kádr KSČ Štěch, o aktuální politické situaci se mi děla zle.

Babiš prý „ojebává“, ale co když Sobotka krade?

publikováno 04. 05. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 96
Je to úsměvné, jak na sebe kluci mediálně útočí, přitom jsou za dveřmi domluvení a všichni spolu pečou.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy