Radní: Nechceme v Chemiku ubytovnu, navrhujeme raději demolici objektu

Přerovští radní navrhují zastupitelům, 

 aby zrušili výběrové řízení na prodej ubytovny Chemik – a nově doporučují, aby osmipatrová panelová budova s adresou Velké Novosady 13 navždy zmizela z mapy města.

Demolici chtějí prosadit právě proto, aby v Přerově nevznikal prostor pro byznys chudobou, s nímž by se do města mohla dostat další vlna sociálně slabých – a potenciálně problémových – lidí. Zastupitelé se budou jejich návrhem zabývat v pondělí 20. listopadu.„Budova Chemiku byla vystavěna v roce 1968 coby ubytovací zařízení pro zaměstnance Přerovských chemických závodů. Do majetku města se objekt s byty dostal v říjnu roku 2000. V roce 2012 si od města Chemik pronajala První KPU, která zde má ubytovnu,“ řekl Stanislav Jurečka z odboru majetku přerovského magistrátu. Na každém patře osmipatrového domu jsou čtyři jednopokojové a čtyři dvoupokojové byty - celkem tu může najednou pobývat skoro dvě stě lidí. Podle pronajímatelů slouží část domů jako zařízení pro ubytování zaměstnanců firem či sportovních oddílů, část objektu obývají sociálně slabí lidé. Vzhledem k poloze domu – Chemik stojí kousek od nádraží, deset minut od centra města a v blízkosti velkého marketu – je právě o toto zařízení velký zájem. Objekt ale není v dobrém technickém stavu a radní města se už v listopadu roku 2015 rozhodovali, co s ním dál. Nechali vyhotovit stavebně technické posouzení stavby i s odhadem nákladů na rekonstrukci - a odhad znalců se zastavil na částce 33 milionů 450 tisíc korun.

„Tuto částku do záchovných prací jsme ale investovat nechtěli. Letos jsme se proto rozhodli, že objekt nabídneme k prodeji. V červnu nám byl znalcem doručen posudek, který konstatoval, že zjištěná cena Chemiku je 19 milionu korun – a cena v místě a čas obvyklá je 14 a půl milionu korun,“ vzpomněl náměstek přerovského primátora Pavel Košutek. Do výběrového řízení se přihlásila společnost YDK Czech, která nabídla kupní cenu 17 milionů 555 tisíc korun a předložila i svůj podnikatelský záměr – tedy zrekonstruovat Chemik a pak jej využít jako nájemní dům s byty. Komise pro projednávání záměrů v majetkoprávních záležitostech, která je poradním orgánem rady, ale radní města upozornila, že společnost YDK Czech je navázána na dalších jednačtyřicet subjektů, které vznikly v průběhu letošního roku. „Jevilo se nám, že je společnost účelově založená – a to s vysokou pravděpodobností pro byznys s chudobou. Znamenalo by to, že by tu hrozilo reálné riziko vzniku ubytovny pro sociálně slabé. Nechceme tento druh podnikání podporovat,“ vysvětlil náměstek Košutek. Radní proto pro tento prodej ruku nezvedli - naopak navrhují, aby padesát let stará budova byla zdemolována. „Demolice objektu se může pohybovat od 10 do 12 milionů korun. Náklady by bylo možné případně spolufinancovat z programu Ministerstva pro místní rozvoj – bude-li ovšem tento titul vypsán pro rok 2019. V tom roce by totiž - v případě souhlasu zastupitelstva - mohlo k demolici dojít,“ doplnila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.


Město se opakovaně brání vzniku ubytoven

V Přerově je v současné době osmnáct sociálních ubytoven. Aby tu nebujel další byznys s chudobou, rozhodli se v roce 2016 zastupitelé koupit za 42 a půl milionu korun hotelový dům Strojař, který stojí v centru Přerova. I v tomto případě hrozilo, že by panelový dům mohla koupit společnost, která by tu rozjela ubytovací byznys. Strojař byl – stejně jako Chemik – postaven v roce 1968 a sloužil coby ubytovací zařízení pro zaměstnance Přerovských strojíren. Později dům vlastnila armáda, takže v objektu žili vojáci z bochořského letiště - po zrušení základny byl objekt opuštěný a Ministerstvo obrany ho nabízelo k prodeji. Obava, aby 144 pokojů neobsadili sociálně slabí lidé, přiměla zastupitele zvednout ruku pro koupi objektu. O budoucnosti Strojaře se v současné době stále jedná.

„Opakovaně už zasedala porota pro architektonicko-urbanistickou soutěž – odborníci definují podmínky soutěže, která bude vyhlášena. V současné době ještě zjišťujeme únosnost stropů, která je pro další jednání velmi důležitá a limitující,“ konstatoval přerovský radní Petr Vrána.

 

Vloženo: 08. 11. 2017       Kategorie: Vaše články   Autor: http://www.prerov.eu/cs/magistrat/tiskove-centrum/tiskove-zpravy-2017/tz-listopad-2017/

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • Konečně to někomu došlo, že je demolice to nejlepší pro občany města......bezva...mimochodem Rybka nevím kde jinde, ale na Velkých Novosadech to má vše ok....

  reagovatBára od Kabátů2017-11-09 20:44:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:ubytovna

  Už jsou tady i čmoudi z Brna.

  reagovatArtaban2017-11-09 08:20:47

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:ubytovna

  mirku. Ty asi nevíš, že do Přerova se sváží verbeš hlavně z Kurviné a Otravy, že .....??

  reagovatLord Owl2017-11-09 08:18:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • ŠVADLENKA JE OPRVDŮ TAKOVÝ VŮL?

  Pokud Šlechtu vystřídal další magor, tentokráte věřící v bláboly o 11. září, tak to je pro Přerov další z tsunami!

  reagovatšvadlenkamadlenka2017-11-09 07:24:58

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • 9/11 Oleg

  S tim postupem vas navedl novy zastupitel Svadlenka kdyz aktivne bojoval za odtajneni pravdy o 9/11

  reagovatMirek2017-11-09 06:24:11

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pan Rybka je férovej a dobrej chlap. I mě dost pomohl, a to nemusel. Jestli ho někdo haní, a u zdejších anonymů je to normální, tak ho prostě nezná. To jsou neskutečný kydy. Na jeho opravené straně, problémové lidi selektuje a stará se. Tady si zas otvírá hubu pár anonymních idiotů...nic víc. Kdyby to vzal on.... neměl bych absolutně problém a obavu. A to bydlím kousek.

  reagovatPetr Nedělka2017-11-09 00:31:58

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:9/11 Prerau style

  OPRAVA-Rybka Marek

  reagovatPavel2017-11-08 23:23:28

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Rybky to koupí a nebo to přenechá mladým-Ladovi Sasákovi,a Lence,nebo Michaele.

  reagovatPavel2017-11-08 23:22:08

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • 9/11 Prerau style

  Já bych ten barák prošpikoval termitem a semtexem jak dvojčata v New Yorku. Nechal do toho nabourat jeden prázdnej vysloužilej vrtulník z Bochoře a celý by to spadlo i s tím debilním ksindlem uvnitř.Verbež by pochcípala- Ideální deratizace.

  reagovatOleg Mrdalenko2017-11-08 22:02:39

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Na Strojař se po revoluci chodilo prcat s dámskými úlovky z diskoték. Pokoj za 200-300 noc. A vošklivé ježibaby na recepci trapně vyžadovaly vopčanku o obou mrduchtivých hostů. Byly to hrozné pyče..No a na Chemik má jistě zálusk ten vychcan, šmelinář a lichvář Rybka.

  reagovatLarson Mrdalson Klakson2017-11-08 21:48:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:já jen dodám

  Kdyz se zbori vsechny rozpadajici se budovy, kde bude sedet tech 300 uredniku?

  reagovatKdosi2017-11-08 21:34:33

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • já jen dodám

  Dekuji rade mesta za spravne rozhodnuti. Muj plan s mestem je vsak jeste razantnejsi. Budu-li kandidovat a dostanu-li se pristi rok do zastupitelstva tak slibuji ze budu tvrde pozadovat aby vsechny rozpadajici se budovy ve vlastnictvi mesta byli urceny k okamzite demolici. Take ty domy obchodujici s lidskou bidou vsechny jeden po druhem odkoupit a pak ihned urcit k demolici. Je cas toto mesto zbavit hnusnych, prazdnych, chatrajicich, rozpadajicich se budov !!! Je cas zacit stavet nove budovy - jsme v 21 stoleti !!!

  reagovatA2017-11-08 21:09:18

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Já bych chtěl být tím YDK. To bude prachů za zmařenou investici!

  reagovatzapomněl se přihlásit ten pravý?2017-11-08 16:31:58

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • my

  jsme olaši my zme slušní a Karvina je černá dost

  reagovatměli bychom zájem2017-11-08 12:57:12

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • ubytovna

  verim ze schopny podnikatel do 2 pokojoveho bytu dostane tak 8 az 10 clenou rodinu slovenskych romu a s tim prispevkem na jejich bydleni ma tech 10 mega co ten barak bude stat do roka zpatky.

  reagovatmirek2017-11-08 12:13:06

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Hajzli sametoví

  V Itálii cikánské čuráky uklízí mimo města,a to jich tam mají milion,nebo i víc,tak proč tady je cpete mezi lidi?Vemte si je rovnou domů!

  reagovatArtaban2017-11-08 10:36:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:radní, děkujeme

  no já SPP určitě nevolil, ale nepamatuju se že by Lajtoch s Kuldou měli s Čunkem cokoliv společného. Spíš tak vysávat město a hrabat a krást pro sebe, nic jiného je nezajímalo. Pokud mi řekneš v kom vidíš potenciálního Čunka, budu jej za rok volit.

  reagovatJarda Fochr2017-11-08 10:33:06

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:radní, děkujeme

  váhal jsem jestli na takového tupana vůbec reagovat, ale budiž. Ať už tam ty osle bude cokoliv - parkoviště, trávník či jen betonová plocha - nenavýší to počet cikánů v lokalitě a ve městě. Ano, souhlasím že budovat odpočinkovou zónu na nám. Svobody či Fr. Raše je totální zhovadilost a mrhání penězi, ale zakázat stávajícím cikánům volný pohyb po městě bohužel zatím nelze. Takže pokud bude místo Chemiku betonová plocha či trávník, je riziko že tam cikáni budou mít srazy, ale to se týká kterékoliv nezastavěné plochy ve městě. Tak co, pojme to ta tvoje myslivna?

  reagovatJarda Fochr2017-11-08 10:27:05

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:radní, děkujeme

  Kdybyste nevolili SPP = zastánce cigánů, tak by se tady třeba taky nějaký Čunek našel. Přerov je dlouhodobě celorepublikově známý jako cigánské město, ale nikdo s tím nic nedělá. Jen si všichni stěžují tzv. u piva nebo u PC, ale postavit se konečně veřejně tomuto moru nemá nikdo odvahu.

  reagovatbp2017-11-08 10:25:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:radní, děkujeme

  A co ty blbče navrhuješ na místě zbouraného Chemiku? Další hřiště nebo parčík pro cigány? Neviděl jsi reportáž v TV o Škodovce, jak se už cigáni těší až tam bude odpočinková zóna, že tam budou vysedávat, hrát si = dělat bordel? Tak jak se to už děje v parku nám. Svobody, nově upravovaném parku Fr. Rasche, dětském hřišti Jasínkova, Optiky, atd.

  reagovatbp2017-11-08 10:16:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Novinky které se neomrzí

  Tak to je přesné, Vždyť k prodeji radní určitě vyslovili souhlas a zastupitelé patrně také. To, že obrátili mi hlava nebere. Je to jeden velký chaos a zneužívání peněz.

  reagovatTendry2017-11-08 10:07:57

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • V moderním světě, se staré objekty bourají a staví nové. V konečném důsledku, to vyjde výhodněji. Tato budova, je jen betonový skelet, olepený dřevotřískou a papírem. Jednoznačně zbourat-pokud to nenaruší statiku vedlejší části.

  reagovatPetr Nedělka2017-11-08 10:03:46

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • radní, děkujeme

  děkuji radním za sebe, svou rodinu a věřím že i za další lidi že konečně zvolili nejlepší možné řešení. Ano, zbourat, protože hlavní problém Přerova není dálnice (jednou nakonec bude) ani zaměstnavatel (přijdou s dálnicí), ale nepřizpůsobivá pakáž, která stojí město obrovské prostředky které se pořád navyšují, otravují denní život slušným lidem pořád a všude a nelze se jich bohužel zbavit (tedy lze, ale životní loterii v podobě Čunka už vyhrál Vsetín). A myslím že Přerov už své černé Petry získal po válce hojným dovozem ze Slovenska a netřeba brát teď další z Ostravy či jiných prdelí. Blbcům co navrhují níže zahrnout do zóny bez doplatku a prodat - reverzibilní proces - nesmysl, pracháč který to koupí a spraví to zrušení zóny nakonec prolobuje a prolomí u této či budoucích radnic. Pokud zbouráme, je řešení nezvratné, potenciální doupě nepřizpůsobivých prostě nevratně zmizí. Ještě jednou - radní, tleskáme!

  reagovatJarda Fochr2017-11-08 10:02:21

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Nebourejte nemovitosti-ostatní potom zdraží a také bude drahé nájemné.

  reagovatkua2017-11-08 09:50:52

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Dotazy

  1. Odhad nákladů (Chemik) znalců se zastavil na částce 33 milionů 450 tisíc korun = je možné ten odhad někde vidět? 2. Demolice objektu (Chemik) se může pohybovat od 10 do 12 milionů korun, aby v Přerově nevznikal prostor pro byznys s chudobou = nebylo by levnější neprodlužovat nájemní smlouvu, zahrnout Chemik do oblasti bez příspěvku na bydlení a teprve poté nabídnout k odkupu či k pronájmu? 3. V současné době ještě zjišťujeme únosnost stropů (Strojaře), která je pro další jednání velmi důležitá a limitující = neměla být únosnost stropů zjištěna ještě před výběrem způsobu využití objektu? Co když únosnost nebude dostatečná? Strojař se rovněž zbourá, tak jak prosazoval do poslední chvíle i v pracovní skupině ing. Vrána?

  reagovatbp2017-11-08 09:07:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Novinky které se neomrzí

  Tak nějak si připadám jako Alenka v říši divů. Vedení města dělá jeden špatný krok za druhým prodává pak zpět vykupuje nebo jen vykupuje a jediné řešení je bourat a bourat u škodovky to chápu ale jinak ideální budovy na bydlení ano zbourat a proč že SpP byla navázána na PPS no můžeme domýšlet ale je to divné !

  reagovatAnakunda2017-11-08 09:05:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • soutěž

  žiši,.... Hot John a jeho architektonické soutěže. Nedávno jednu vyhrál on sám. No, tyhle soutěže taky něco stojí, zřejmě jde Přerovské HDP prudce nahoru..... Ale konečně si Šedý vlk přijde na bourací kladivo, které tak mocí mermo chtěl použít na Strojař....

  reagovatLord Owl2017-11-08 08:58:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoKde vzít na vánoční dárky?

publikováno 11. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 12
Nákup dárků přes internet

Internetové obchody jako Aliexpress nebo Ebay nabízejí rozličné zboží, včetně oblečení, bot, batohů, hraček a doplňků.

Rozhovor s vedoucí útulku Liga na ochranu zvířat ČR

publikováno 11. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 13
Patříte k jedním z nejlepších útulků v České republice, máte inspiraci v organizacích jako Hope for Paws, Humane Society USA, v pražském Dogpointu, či u jiných?

Zda patříme k nejlepším útulkům, na to se těžko odpovídá, je to otázka spíše pro veřejnost.

Tomáš Hradílek není sám

publikováno 10. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 24
Tomáš Hradílek od první¬ho listopadu drží hladov¬ku, aby přiměl preziden¬ta Miloše Zemana ke zrušení ohlášené kandidatury.

Stačí kostka mýdla k umytí tuny špíny? Co na to občan?

publikováno 09. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 226
Přerov - Bývalí představitelé přerovské radnice včetně tehdejšího primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD), kteří pět let čelili podezření z korupce, se dočkali od ministerstva spravedlnosti satisfakce za trestní stíhání.

Mají zaměstnanci MP Přerov speciální imunitu?

publikováno 08. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 22
Dnes 8.

Přerovský odbojář se na Parlamentních listech chlubí vraždami sovětských regulovčíků

publikováno 07. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 51
Na oslavu VŘSR jsem vždy něco vyhodil do vzduchu.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy