Romové se ohrazují proti Zemanovým slovům o nepřizpůsobivých

Otevřený dopis členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny prezidentu Zemanovi:
Vážení voliči, občané České republiky jakékoli národnosti,

obracíme se na vás s výzvou nevolit Miloše Zemana v prezidentských volbách 2018! Prezident republiky je prezidentem všech občanů, občané by se neměli stydět za jeho chování ani výroky.

Prezident Zeman však konstantně překračuje meze slušnosti, nenaplňuje očekávání, která do něj občané vkládají, jeho služba státu je nekvalitní a kontraproduktivní.

V minulosti jsme reagovali na jeho výroky k likvidaci vepřína v Letech u Písku, která se mu zdála neekonomická, neboť území bude nevyužito. Připomněli jsme mu, že pieta je v takových případech nadřazena jakémukoli praktickému uvažování. Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov pokračuje ve své kampani za znovuzvolení prezidentem této země a my jsme tak každý týden svědky jeho výroků útočících na základní lidské hodnoty.

Jeho poslední vystoupení ve zmiňovaném pořadu přineslo poznání o nekompetentnosti současného prezidenta v oblasti lidských práv. Přiznal, že používá termín „nepřizpůsobiví“, což jsou, podle něj, „… lidé, kteří odmítnou nabízenou práci, i když jsou absolutně zdraví…“, přičemž devadesát procent osob z takto označované skupiny jsou Romové a deset procent „bílých flákačů“. Přehlédneme-li naprostou absenci empatie v takovém tvrzení, které může být způsobeno faktem, že jako úspěšný zdravý bílý muž, člen majority, měl pouze omezenou šanci si tuto empatii vypěstovat, když už mu nebyla dána vrozeně, zůstává v nás přesvědčení, že prezident země si nemůže dovolit veřejná prohlášení tohoto typu bez podložených dat a údajů. Znevažuje tím postavení jedné ze zákonem uznaných národnostních menšin a podporuje negativní postoje občanů.

Nejen jako členové vládní Rady, ale i jako zodpovědní občané této země veřejně vyzýváme voliče, aby současného prezidenta Zemana nepodpořili svým hlasem. Tato země potřebuje ve svém čele zcela jiný typ osobnosti.

- Martina Horváthová, občanská členka Rady vlády pro záležitosti romské menšiny

- Čeněk Růžička, občanský člen Rady vlády pro záležitosti romské menšiny

- Jan Kudry, občanský člen Rady vlády pro záležitosti romské menšiny

- Michal Mižigár, občanský člen Rady vlády pro záležitosti romské menšiny

Zdroj: Romea.cz

 

Vloženo: 12. 11. 2017       Kategorie: Vaše články   Autor: bp

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • Co s cikány?

  https://www.youtube.com/watch?v=oewbZOLeGwk

  reagovatHans2017-11-19 14:42:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Chaveles more kakades Hitlerson eržika det valecek po gulach tvoch kar dam azorovi mindža more gadža potrtkany cavales

  reagovatDirga2017-11-14 20:52:15

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Poučení z historie 5

  Hmm… Moc se s nima nesrali. Zkusíme něco z Domašína? • Anna Marie, cikánka, 1704, potulka, podmínečný trest smrti, vymrskání, vypovězení • Johana, cikánka, 1713, potulka, příležitostné krádeže, podmínečný trest smrti, uříznutí pravého ucha, vymrskání okolo šibenice, vypovězení • Markyta Paparová, cikánka, 1704, potulka, podmínečný trest smrti, vymrskání, vypovězení • Dorota Farkašová, cikánka, 1704, potulka, podmínečný trest smrti, vymrskání, vypovězení No dobrá, v Domašíně byli drsný. To jinde nebylo. Co třeba v Trhovém Štěpánově? • Alžběta Kačanka, cikánka, 1724, potulka, podmínečný trest smrti, uříznutí pravého ucha a jeho přibití na šibenici, vymrskání třikrát okolo šibenice, vypovězení, vzhledem k těhotenství mrskat pouze přes záda. Sledujete tu ohleduplnost? • Barbora Kudrnová, 1745, podezření ze zahubení neřádně nabytého plodu, osvobozena, trest za smilstvo – 6 týdnů nucených prací. Tak to taky neklaplo. Co ve Vlašimi nebo v Lounech? • Kateřina Bohabojová, 1704, přechovávání zlodějské tlupy cikánských kočovníkù a přijímání kradených věcí, smrt mečem

  reagovatHitlerson Samuelson Johanson2017-11-14 20:32:13

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Poučení z historie 4

  Odhaduje se, že na základě výše uvedených nařízení bylo zmasakrováno stovky Cikánů. Výrok "vogelfrei" znamenal rovněž, že mrtvoly nesmějí být pohřbívány na hřbitovech, neboť žádný duchovní neměl povolení dát Cikánovi požehnání. Ve Francii bylo 1539 vydáno prohlášení, že všichni Cikáni musí opustit do jednoho týdne Paříž. Pakliže tak neučiní, budou muži vykleštěni (včetně nezletilých chlapců) a ženy budou předány, za účelem otěhotnění, pařížským bezdomovcům. Kolik obětí tomuto perveznímu nařízení královského dvora padlo, není známo.

  reagovatHitlerson Samuelson Johanson2017-11-14 20:29:49

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Poučení z historie 3

  Cikánka přistižená při žebrotě mohla být beztrestně znásilněna. Nařízení neurčovalo žádný věk, takže si na své přišli i pedofilové. Jakýsi zápis v bavorském městě Landshutu z roku 1501 říká: "...Mladá Cikánka byla odvlečena do hostince poté, co byla načapána jak na dvoře sedláka Frenzla kradla z kurníku vejce. Vesnický rychtář nařídil jí svléknout do naha a posadit jí ve výčepu na stůl. Kdo měl náladu mohl se do ní udělat. Učinili tak s radostí všichni muži - mimo pana faráře. Ten pouze prohlásil: 'Podívejte se na ní, už tam má sedmého a pořád líbá...' Potom dostala pecen chleba a pět vajec. Šaty jsme jí spálili. Do cikánského tábora se musela vrátit nahá..." Ať již je tato scéna jakkoli politováníhodná, mohlo to dopadnout daleko hůře. Ve smyslu nařízení Říšského sněmu 1496 - 1498, kdyby jí zabili, žádné stíhání by jim nehrozilo.

  reagovatHitlerson Samuelson Johanson2017-11-14 20:28:11

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Poučení z historie 2

  V letech 1496 - 1498 vydali v Německu několik nařízení Říšského sněmu (Reichstagsabschnitte) ve kterých bylo cikánské obyvatelstvo nalézající se na území Německa právně prohlášeno za tzv. "vogelfrei". Tento juristický terminus technikus lze přeložit pouze opisem: bezprávný psanec. To by teoreticky znamenalo, že např. zabití Cikána od nemluvněte až po letitého kmeta nebylo trestné. Avšak uvedená německá norma určovala podmínky. Cikán mohl bít zabit, když byl nachytán při krádeži a nebo způsoboval násilí na křesťanovi - ale i Židovi.

  reagovatHitlerson Samuelson Johanson2017-11-14 20:27:41

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Poučení z historie

  Leopold I. (1657-1705) v roce 1688 Romy ze svého území vypověděl a v roce 1697 je prohlásil za psance. Romové mohli být kýmkoli beztrestně zastřeleni, pokud byli zadrženi, čekal je trest smrti a jejich ženy byly zprvu trestány uříznutím ucha a později se trest smrti vztáhl i na ně. Josef I. v represivní politice pokračoval a v roce 1706 nařídil, aby byly podél hranic rozmístěny výstražné tabule s varovnými nápisy a s vyobrazením Romů, kteří neuposlechnou zákazu a hranici přestoupí: oběšení muži, mrskané ženy a děti. Císař Karel VI. (1711-1740) nařídil nejen tvrdé stíhání a trestání Romů, ale i tresty pro ty, kteří by jim poskytovali jakoukoli pomoc.

  reagovatHitlerson Samuelson Johanson2017-11-14 20:26:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  nauč se psát debile

  reagovatKarel2017-11-14 12:25:30

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • More sorry jako

  reagovatKarel Strnad2017-11-14 07:11:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Kolik berou ti,kteří začlenují cikány mezi lidi?

  reagovatBledá tvář2017-11-13 19:26:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • volič a Cojocaru neumí číst. pokud ano, tak nechápou psaný text

  To je problém dnešní doby.

  reagovatKarel Strnad2017-11-13 19:21:35

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • volič a Cojocaru neumí číst. pokud ano, tak nechápou psaný text

  To je problém dnešní doby.

  reagovatKarel Strnad2017-11-13 19:20:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Dotaz.

  Jsem rasista,když moje daně jdou pro jinou parazitickou a zlodějskou rasu?

  reagovatArtaban2017-11-13 19:16:14

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE: Havle

  Co to je za chuja ten žíd strnad? Běž se podívat před Grand-půl chodníku je ucpaný odpadem,za který platí bílí lidé a druhá půlka cikánskými zmrdy,které jsme museli obejít po cestě.Stačí projít,a miluji Hitlera.

  reagovatCojocaru2017-11-13 18:58:16

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE: Havle Pane Karle Strnade nebyl jste náhodou moc dlouho někde na slunci?

  Nechápu jak se v Přerově může ukázat takový blb.Do kavárny musíte sednout na vlak a ujíždět do matičky Prahy.

  reagovatvolič2017-11-13 18:49:44

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE: Havle

  ...Pokud by nějaký zasraný rasista pomohl jinému rasistovi, tak to je dvojnásob zavrženíhodný rasistický útok organizované skupiny.

  reagovatKarel Strnad2017-11-13 18:42:49

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE: Havle

  Je tu jeden drobný problém: pokud napadne cikánská klaka rasistického xenofoba, tak je to kvůli tomu, že je tento rasistický hajzl vyprovokoval a pokud by se bránil, tak to je rasisticky motivovaný útok na utlačované znevýhodněné. Pokud by nějaký zasraný rasista pomohl jinému rasistovy, tak to je dvojnásob zavrženíhodný rasisitický útok.

  reagovatKarel Strnad2017-11-13 18:39:57

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Lety - trefná výzva

  Velebný pane Hermane! Proboha vás prosím: Dotáhněte tu aféru koncentrák Lety až do konce. Za těch mizerných 450 milionů Kč nechte postavit luxusní hotel s názvem LETY. Stáhněte tam všechny Cikány, kteří bydlí v ubytovnách, kde za ně stát platí nekřesťanské nájemné našim chytrým vyděračským podnikatelům. Jmenujte se ředitelem hotelu a Schwarzenberga si sebou vemte jako vrátného. Uvidíte, že zakrátko bude z nového hotelu takový prasečák, o jakém se vám ve vykoupených Letech ani nezdálo !!! A vaše křesťanské svědomí může v klidu dále rozjímat o zločinech minulého totalitního režimu.

  reagovatDegeš Lakatoš2017-11-13 17:30:00

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • ???

  Odkdy má cigán nějaké lidské hodnoty, ha?! A že Zeman znevažuje tím postavení jedné ze zákonem uznaných národnostních menšin a podporuje negativní postoje? Říká jen to, co si myslí většina normálních občanů.

  reagovatObčan2017-11-13 12:10:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Dirga má pravdu. Cíkorgy se semknou a drží vbitce pospolu. Bílí gádžo uteče a nechá kámoše ve štychu.policie je bezradná a raději slepá aby nebyla obviněna pitomečky jako je Kocáb a spol z rasismu. To platí i o státních zástupcích a soudcích. Dirga píše málo srozumitelným jazykem ale když to už přeložím má bohužel pravdu

  reagovatHavel2017-11-13 09:03:58

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:To už je trochu přes čáru....

  jste nestranný člen Rady města, my jsme na vás nasraní

  reagovatvy2017-11-13 02:28:41

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Taki more chytraci vimrtkani tu pisou o romacivh a co ses ty hlavaty pes picu víš o těskym životu taki pavlicek děla gadzo a sám je romak dzedo modrak co delas tě chutná u teska Ferenc ty da celo tri facki ty bezis na bengo a tam dostanes kokot do hubi uc se ot romaku sám se musíš chranit dylyno hlavaty sak pavlicek mluv cikanski socheles vachos avachele chas pele avarde chudel

  reagovatDirga2017-11-12 23:54:36

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Tak mně napadá milé bp......

  že ta organizace mluví ve Vaší zvrácené logice za Vás konkrétně. Co s tím uděláte?

  reagovatJiri Kohout2017-11-12 23:29:38

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Tyhle

  různé organizace s rádoby sociálním cítěním jsou pouze vysavačem peněz od státu.Tak jako vlastně všechny neziskovky.Stát raději přihodí nějakých pár set milionů a meje si ruce.Myslí si,že ty stovky dobře placených vychcánků a sociálních začleňovatelů to vyřeší.Nevyřeší a Romové by konečně měli pochopit,že díky těmto organizacím se dostávají do ještě větších sraček.Jejich činnost se omezuje pouze na rady na jaké dávky mají nárok ,případně jak správně vypsat formulář ohledně diskriminace.Když jde romské děcko do školy,tak by ho do té školy měla vést matka,nebo babka,nebo děda.Otec by v tuto dobu měl být v práci.Tohle děcko za deset patnáct let do tohodle na devatesát procent sklouzne také.Že pro peníze se přece chodí k nějaké úřednici na sociálku,ne do práce.Jestli chtějí tyhle sociální začleńovatelé sociálně začleńovat,ať začleňují v terénu.Ať vyšlou své občanské členy Rady vlády na úřady práce,na Hospodářské komory ,nebo přímo do firem lobovat za svoje ovečky.

  reagovatalef2017-11-12 23:10:18

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:To už je trochu přes čáru....

  Souhlas. A naprostý. Tato problematika je politicky neřešitelná a politický pohled škodí. Myslím, že praxe posledních desitek let, to dokazuje.

  reagovatPetr Nedělka2017-11-12 22:55:48

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Záležitosti tzv. nepřizpůsobivých či znevýhodněných, jinak nazývaných Romů

  jsou dobrým zdrojem peněz. Na jednu stranu se Romové rozčilují, že oni ne, oni nic špatného nedělají, ale na druhou stranu tu je plno organizací, které prý řeší nějaký ten problém, co mají v názvu slovo Rom, romský...

  reagovatKarel Strnad2017-11-12 21:51:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Znevažuje tím postavení jedné ze zákonem uznaných národnostních menšin...

  Zákonem uznaná národnostní menšina své postavení znevažuje sama. Také tím že existuje plno různých organizací pro Romské záležitosti. Kdyby Romové dodržovali obecné zákony a zvyklosti, tak by se i jejich problematika řešila jako u ostatních neprotežovaných menšin nebo většin.

  reagovatKarel Strnad2017-11-12 21:39:43

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:To už je trochu přes čáru....

  Souhlas s p. Kohoutem. Bohužel to není jen o členech této rady, ale je to hlavně o většině zákonodárců, kteří připosraní z EU a hromady proromských organizací před tímto letitým problémem strkají hlavu do písku nebo ho vědomě přehlíží bez jakékoliv snahy nalézt řešení. Proto je sociální systém takto nastavený a orgány na komunální úrovni se tímto stávají absolutně bezzubí rukojmí vládního nekonání.

  reagovatRobert Pavlíček2017-11-12 18:09:29

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • platím na ně a ještě je tu musím trpět a okradou mě.

  Zbourejte ty rozmnožovny indických potkánů,at táhnou třeba do Dirgova kakades.

  reagovatAtaturk2017-11-12 17:17:27

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jako vždy mají pravdu :-)

  Nádherná věta..."pieta je v takových případech nadřazena jakémukoli praktickému = ekonomickému uvažování." Ano, vše, co je u nás spojené s parazitickým životem Romulanů, již přes 600 let, se ukazuje sice jako pietní, ale zároveň nepředstavitelně neekonomické až škodlivé, pro pracující většinu

  reagovatFree2017-11-12 16:57:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:To už je trochu přes čáru....

  Tak jsme na to konečně přišli, proč s tím nikdo už od války nemůže hnout. Rada vlády za to může, kdo by to byl řek.

  reagovathurá2017-11-12 15:44:44

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Dělají to Kohouti aa

  O co vlastně jde? Vládnoucí jelita vytvářejí nepřátelství mezi většinou a zvýhodňovanou menšinou. Tím odklánějí obyčejné slušné lidi od svých lumpáren, systém rozděl a panuj. Copak je možné, aby slušní pracující se měli hůř, než ten kdo nepřináší do společné kasy, případně se živí děláním dětí, bez toho, že by jim byl schopen zajistit budoucnost bez parazitování. Musí platit pravidlo, kdo nepracuje a může, ať nejí.

  reagovatSATAN2017-11-12 15:38:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • To už je trochu přes čáru....

  V okamžiku, kdy členové rady vlády vstoupí do politiky, by měli být ihned z této rady propuštěni. To není nestranný orgán vlády a pak se ani nedivím, že nejsme schopni s touto problematikou pohnout.

  reagovatJiri Kohout2017-11-12 13:34:13

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Prezident má pravdu,ale to parazitování Dirgánů by se už mělo začít řešit.

  reagovatPepíček2017-11-12 12:37:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Prezident řekl pravdu

  Možná občanští členové Rady vlády mezi 90% nepřizpůsobivých nepatří, možná dokonce i pracují a platí daně, sociálku i zdravku. Ale jsou nepřizpůsobiví od pradávna.

  reagovatZilvar2017-11-12 12:24:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoZkolabovaná doprava.

publikováno 15. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 90
Chytří pánové ve vedení města Přerova, magistři, inženýři, doktoři, kdy začnete něco dělat s dopravou v našem městečku, které nejenže pomalu zaniká, ale není již ani průjezdné jako kolonizační vesnice.

Koncert na Štědrý den na náměstí: letos bez Pavla Nováka - Proč?

publikováno 15. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 78

Pro Přerovany citlivé téma se dostalo dokonce na přetřes na minulém jednání zastupitelstva,

Zeman je Antihavel. Jsem ateista, ale "Chvála Bohu"

publikováno 14. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 22
„Zeman je prezident Antihavel,“ uvedl server Politico.

Jak se zbavit cigánů v Přerově

publikováno 11. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 14

Předmět:: Lety - výzva !Velebný pane Hermane! Proboha vás prosím: dotáhněte tu aféru koncentrák Lety až do konce.

Perinbaba na Horním náměstí přilákala děti z okolí

publikováno 11. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 4
Komparzisté se klepou zimou, štáb naslouchá režisérovým postřehům a povelům.

Kde vzít na vánoční dárky?

publikováno 11. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 12
Nákup dárků přes internet

Internetové obchody jako Aliexpress nebo Ebay nabízejí rozličné zboží, včetně oblečení, bot, batohů, hraček a doplňků.

Rozhovor s vedoucí útulku Liga na ochranu zvířat ČR

publikováno 11. 11. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 13
Patříte k jedním z nejlepších útulků v České republice, máte inspiraci v organizacích jako Hope for Paws, Humane Society USA, v pražském Dogpointu, či u jiných?

Zda patříme k nejlepším útulkům, na to se těžko odpovídá, je to otázka spíše pro veřejnost.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy