Smutná cesta ke slávě

news img Ano, životy lidí jsou rozličné, komplikované, smutné i veselé, krásné i zlé, plné zážitků a zkušeností.

Ano, i já mám svůj příběh, který bych chtěla sdělit. A třeba někomu pomůže zachránit něco, co se mně bohužel zachránit nepodařilo.

Spřízněná duše. Osoba, která vám mění dosavadní život. Osoba, se kterou jste naladění na stejné vlně. Osoba, se kterou si vždy máte co říct.

Byla jednou jedna holka, byl jednou jeden kluk. Poznali se ještě jako puberťáci. A měli toho moc společného. Uplynulo pár let. Z holky se stala žena, z kluka se stal muž. Ačkoliv žili každý několik tisíc kilometrů od sebe, vždy k sobě našli cestu. I když je od sebe dělily oceány, kontinenty, a další překážky, pomyslné dveře mezi nimi se nikdy nikomu nepodařilo zavřít, zamknout a klíč zahodit.

Říká se, že lidé, kteří do vašeho života patří, si vždycky najdou cestu. A byla to pravda. Čtyři dlouhé roky spolu zůstali v kontaktu. V takovém, že o sobě věděli vše. I když od sebe žili skoro šest tisíc kilometrů daleko, věděli, co ten druhý dělá, kde se nachází, co právě prožívá, jak se cítí, jestli je šťastný…

Po několika dlouhých letech osud zařídil, aby se tento muž a tato žena znovu setkali, a začali spolu, jak on řekl, ´krásný, dlouhý příběh´. Milovali se tak moc, že věděli, že spolu překonají všechno na světě. Věděli, že spolu chtějí zůstat až do konce života. Ona věděla, že konečně potkala toho, kterému by jednou řekla ano. A on to cítil stejně. Ona od něj měla tolik rukou psaných dopisů a básniček, které cestovaly na druhý konec světa, že zaplnily velkou krabici.

Kulturistika. Fitness. Physique. A steroidy.

Anabolické steroidy. Myslím, že nemusím citovat ´příbalové letáky´. Všichni, co je berou, vše moc dobře znají, a taky si naivně (nebo spíš dost nezodpovědně) říkají, že jim se nic stát nemůže, že dodržují všechna potřebná opatření, a tak dál, a tak dál.

To, že je člověk ze všech stran tak osypaný hnisavými vředy, že se z toho druhému zvedá žaludek, a zůstávají mu jizvy nadosmrti, je jeden z těch nejmírnějších vedlejších účinků. Dále padání vlasů. Ale i s tím se dá žít. Ovšem že se zdravý mladý člověk dobrovolně vystavuje obrovskému riziku neplodnosti, impotence, poruch erekce, atrofie varlat, poškození jater, ledvin, srdce? Za cenu pár minut slávy a euforie, co na pódiu zažije, za cenu napumpování ega a zvyšování nízkého sebevědomí, za ´lajky´ k fotkám břicha/nohou/zad na sociálních sítích? Za cenu ztráty životní lásky? Nejen přítelkyně, ale i dlouholeté kamarádky a spřízněné duše v jednom. Ženy, která jej milovala tak moc, jak ho nikdy žádná jiná nemilovala, a ani milovat nebude. Která by pro něj udělala všechno na světě.

Injekční steroidy. Napíchnout si nerv nebo tepnu, to pak už není opravdu žádná legrace, ale jde doslova o život, či, v případě napíchnutí nervu, i o ochrnutí. Další věc, co si dotyčný sportovec asi absolutně neuvědomuje, nebo si naivně myslí, že jemu se nic stát nemůže.

Změny nálad. Agresivita.

Nebezpečné kolísání nálady a psychologické potíže. Nadměrná agresivita a poruchy soustředění. Euforie. Srovnatelné s takovou předmenstruační ženskou náladou, jen vynásobenou asi tak tisíckrát. Trvající neustále. Stupňující se, zhoršující se. Stavy, o kterých neví nikdo jiný než partner, co s takovou osobou žije. Milující žena, která vidí, jak se jeho partner žene do záhuby, mění se před očima v něco, co se ani nedá nazvat lidskou bytostí, protože lidská bytost má srdce a city, a nemůže udělat nic, protože ví, že je příliš pozdě.

Tato žena se dostala do role partnerky, která se snaží ze všech sil tohle všechno nějak pochopit, vstřebat, smířit se s tím. Ale v případech, kde jde doslova o život, o lidské zdraví, o zdraví osoby, která pro vás znamená vše, se to pochopit nedá. A v tu chvíli si tato žena uvědomila, ač nerada, že je to začátek konce…

Bezmoc. Beznaděj. Zoufalství. Partnerka, která svého partnera miluje až na měsíc a zpátky, žije s ním a denně vidí, jak se před očima mění v bezcitnou verzi ´člověka´ – slovo člověk schválně dávám do uvozovek, protože tohle se člověkem už ani nazvat nedá, opravdový člověk má totiž srdce a city…

Před veřejností tato žena zdánlivě vypadá jako ta, co svého muže jako jediná z nepochopitelného důvodu nepodporuje v jeho snu. Samozřejmě. Veřejnost totiž vidí jen tu spoustu fotek, na kterých partner vypadá asi jako Ken od Barbie – dokonalý, vyrýsovaný, s umělým úsměvem, nepřirozeně opálený, bez gramu tuku. Veřejnost už nevidí skutečnost, že se tento muž nenajedl už přes čtvrt roku, že se nevyspal už přes čtvrt roku, protože se hlady budil každý každičký den v šest hodin ráno. Nikdo už nevidí to píchání injekcí co tři dny, nikdo nevidí několik zalomených jehel, nikdo nevidí neustále se stupňující výkyvy nálad a agresivní výbuchy vzteku. Nikdo nevidí, jak takový muž po každodenním tříhodinovém tréninku v posilovně sotva došel domů, únavou odpadl, a na svou partnerku neměl energii ani sílu. Nikdo nevidí, jak se tato žena už bála cokoliv říct, protože partnerovy agresivní nálady byly čím dál horší.

Muž věděl, jaký na to má jeho žena názor. Věděl, že jednu sezónu je ochotna respektovat a vydržet do konce, který byl na dohled. Ale věděl, že to víckrát nezvládnou. A tak se rozhodnul. Respektive jeho steroidy zatemněná mysl rozhodla. Bez mrknutí oka zahodil vše, na čem mu před nedávnem ještě tak moc záleželo, zahodil osudový vztah se ženou, která pro něj ještě před nedávnem znamenala celý svět…

Lidé neměli věřit jen tomu, co vidí na hezkém obrázku, protože opak bývá někdy pravdou. Pravdou, která bolí…

 

Fotogalerie

 
 
Vloženo: 11. 05. 2017       Kategorie: Vaše články   Autor: Kamila Kleskeňová

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • Ferdooooooo

  Pane Dzubak ti veze kolobezku. Pane Dzubak on je tu pan Ferda Skladal kazdy den...on se stal sefem prerovskych socanu tak jiz ma predvolebni horecku.

  reagovatnemame2017-05-17 02:29:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • nemáte

  někdo kontakt na pana Skládala? Vezu mu z Kokor tu koloběžku co chtěl ale ten příspěvek s jeho údaji už smazali...

  reagovatpan Džubák z Kokor2017-05-15 11:59:38

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Zemana už volit nebudu.Leze rusákům a čínanům do pr...

  reagovatACH JO2017-05-15 10:31:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Néééé, já chci jít do prdelééééé. Já tam chci i s Vladimíííréééém. Už tam máme reservéééé!!!

  reagovatMěřáček2017-05-14 15:28:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Ferdo Ferdo Skládale

  bež už do prdele

  reagovatFerdo2017-05-14 04:46:22

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Néééé, nevolte Skládala, volte mě! Já chci být primátor senátor. Volte mě!!!! Já vám postavím zkorumpované cyklověže po celé republicéééééé!!!

  reagovatMěřáček2017-05-13 08:16:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • žádný problem

  Ferda Skládal všechno vi - všechno zná - všechny problémy vyřeši. Opravdu - on chce stavět i bourat. Cokoliv chcete Ferda Skládal - CSSD. Tak mě již zvolte.

  reagovatFerdik2017-05-13 04:51:03

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jednoduše má frajer místo mozku ze steroidů kostku.

  reagovatAbil2017-05-12 22:09:49

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jaaj kamyla taki ja ti rozumim som bol try roki hermanice Ostrava v teplakech taki mrtki na mi hodili corky taki more ti chapu moja stara taki mi furt psala picovini čuryna ju svrbyla ale podržela to ne sak taki facki bi dostala ja bych sjistyl kokia chtel dat banán do muj kredenz ale Štefan mu jebl čelo ja ti chapu je ty smutno taki je picus ten tvoj gadžo a nebec on bude becet ze je kokoti mrt až mu zpadne činka na chlavu soske achele varde mindž

  reagovatDirga2017-05-12 20:34:18

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Počkam si na stanovisko...

  ..Tomia Okamury, k této problematice. Sam jsem pln otazníků.

  reagovatPetr Nedělka2017-05-12 19:11:20

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Valachová ven

  reagovatIvo2017-05-12 16:02:29

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • aha...

  reagovat..2017-05-12 10:08:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • pro ty dole

  To je ze stati "Můj milovaný Kim-Puch-Sone" knihy : Mám to rád na koníčka!

  reagovatekonomka2017-05-12 07:35:33

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • se nevyspal už přes čtvrt roku, protože se hlady budil každý každičký den v šest hodin ráno.

  Tak to opravdu jo, to ho musím politovat. Proti těm co vstávají třeba o půl páté do práce to je fakt chudák nevyspalý.

  reagovatpracující2017-05-12 05:53:14

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • No,tak ještě doplnit společné foto s bývalým Kenem a info je kompletní.Barbie-Kamila toho rozumu také moc nepobrala.

  reagovatAbil2017-05-12 00:14:22

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • fuj

  Co se děje?Ubytovna V.Havla u autobusáku se opět rychle plní čmoudy.Odkud nám je zase poslali?

  reagovatjunior2017-05-11 22:59:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Vyjde Cigán z Trafiky s krabičkou cigaret v ruce a čte: " Ko-užení způ-so-buje ne-plodnost". Otočí se a jde zpátky. Položí krabičku na pult: "Ty, Gadžo daj radši ty s rakovinou".

  reagovatHever2017-05-11 22:54:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  o co jde? asi ji ten jeji svalous nechal.

  reagovatnick2017-05-11 22:21:01

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • nepochopila jsem vo co jde????

  reagovat2017-05-11 19:41:25

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • melo to zacinat: muj mily denicku... tak jo, dekujeme za Vas zivotni pribeh a ted asi zase neco co trapi ostatni.

  reagovat...2017-05-11 18:10:14

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoV Přerově spadla bomba Gambro končí - 700 lidí na pracáku

publikováno 15. 05. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 88

Dneškem zastavila firma Gambro výrobu a všichni zaměstnanci mají dvouměsíční výpověď.

Chvilka poezie. Kudy chodil tudy kraď , sociální demokrat

publikováno 15. 05. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 34
Ten náš premiér .

Farmářské trhy 2

publikováno 11. 05. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 20
Už jsem se jednou ptal.

Vlek Laguna

publikováno 11. 05. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 7
Tak prosím, kde budou stát sloupy vleku na Laguně? Na břehu????,

Z brněnského tisku:
"Podle bystrckého starosty Tomáše Kratochvíla investor při zadání podmínky stavby sloupů na břehu neprotestoval.

Politické stanovisko předsednictva SPD, ke krizi vládních stran.

publikováno 10. 05. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 11
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie
– Tomio Okamura k aktuální politické situaci

1.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy