Tři možnosti, jak volit v komunálních volbách.

news img Malé křížky.Volič má tři možnosti, jak může svůj volební lístek upravit. Tou první možností je dávat pouze tzv. malé křížky a volit jen jednotlivé kandidáty. Jim hlas dá, pokud křížkem označí čtvereček u jména každého vybraného kandidáta.
Volič má tolik hlasů, kolik se v dané obci volí zastupitelů, ( Přerov 35) může tedy zakřížkovat právě tolik kandidátů. Když zakřížkujete méně kandidátů, váš hlas bude stejně platný, ale jeho síla bude slabší, protože část svého hlasu nevyužije. Když naopak zakřížkuje více kandidátů, než kolik se volí zastupitelů, bude celý hlasovací lístek neplatný.

Velký křížek.

Druhou možností, jak odevzdat svůj hlas, je volit pouze jednu z kandidujících stran (koalic, sdružení nezávislých kandidátů). V takovém případě volič křížkem označí velký čtvereček v záhlaví sloupce vybrané volební strany.
V praxi tímto způsobem dává hlas všem kandidátům vybrané strany. Pokud se tedy v našem případě v obci volí 35 zastupitelů, dá volič „velkým“ křížkem u názvu kandidující strany hlas všem jejím 35 kandidátům. Kdyby ale zakřížkoval dvě nebo více stran, bude jeho hlasovací lístek opět zcela neplatný.

Kombinace křížků.

Nejsložitějším způsobem, jak vyjádřit svou voličskou vůli, je varianta, kdy volič zkombinuje „velký“ křížek a „malé“ křížky.  V takovém případě označí „velkým“ křížkem některou z kandidujících stran a vedle toho přidělí „malé“ křížky jednotlivým kandidátům. „Malé“ křížky ale v této situaci může dávat pouze jednotlivým kandidátům z jiných stran, než kterou označil „velkým“ křížkem.
Kombinace „velkého“ křížku s „malými“ totiž v praxi funguje tak, že hlas se připočítá všem kandidátům s „malým“ křížkem a „dále tolika kandidátům označené volební strany, kolik činí rozdíl počtu členů zastupitelstva, kteří mají být zvoleni, a označených jednotlivých kandidátů, a to v pořadí, v němž jsou kandidáti označené volební strany uvedeni v jejím sloupci“.
To poslední je určitě třeba vysvětlit na příkladu. Pokud se volí 35 zastupitelů a volič například dá „velký“ křížek některé straně a šest křížků „malých“ kandidátům z jiných stran, znamená to, že jeho hlas připadne 6 kandidátům označeným „malým“ křížkem a prvním 29 kandidátům (35 – 6 = 29) ze strany, které dal „velký“ křížek.

 

Fotogalerie

 
 
Vloženo: 02. 10. 2018       Kategorie: Vaše články   Autor: dobré přečíst

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • a jeho zrádnosti

  https://www.lidovky.cz/domov/krizkujete-oblibene-kandidaty-ve-mestech-je-to-skoro-zbytecne-strany-si-pohlidaly-vliv.A181004_164253_ln_domov_mpr a pak i to pod tímto postem...

  reagovatKřížkování v obecních volbách2018-10-05 12:28:46

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Rada od jedné, co byla křížky vynesena na vrchol

  doufám že se jí pak voliči budou držet, až také těm vyneseným ze sklepů kandidátek ti kovaní řeknou, že je nějaké hlasy nezajímají, že budou držet hubu a krok. https://zdenkaortova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=681897

  reagovatPro křížkovače malých osobností2018-10-05 12:26:49

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Vážení, Měřínský je jeden z největších lhářů! V roztřelu otevřeně lhal o Strojaři, který ANO chtělo zbourat, teď líbivá politika, že z toho udělají bydlení! Vždyť to byl návrh Pospíšilíka, se nestydí to ventilovat, k tomu zmínka o odpadech. Spolupráce s Veolií, zaprodání soukromé firmě znamená, že město si ani neškrkne, zvýší se poplatky a všechno půjde do soukromé firmy a taky do kapsy Měřákovi. A perla na závěr. Bylo setkání důchodců v hotelu Jana, akce města a ANO se nestydělo tuto akci zneužít a rozdávat důchodcům koblihy! Taková je jejich pravá tvář!!!! ANO NIKDY!!!!

  reagovatANO NIKDY2018-10-04 08:01:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  máš můj hlas i ty ženský co jsi napsal

  reagovatšvadlenko2018-10-04 05:55:11

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Ale pozor na Galovou, to dobra zena neni. Myslim, ze krome Mazochove by si s ni ostatni holky na kaficko nezasly...

  reagovatNo svadleno2018-10-03 16:56:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Máte rozum?

  Kurva: Proč učíte debily,jak hlasovat? Když jsou blbí,tak at jejich hlas propadne!

  reagovatBojovník2018-10-03 16:36:00

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Já křížkuji letos určitě. A dávám to taky ženským. Již nechci hádavé zastupitelstvo, ostudu a urážení. Za mě Mazochová, Tomaníková, Jasová, Stejskalová, Václavíčková. Ještě si to jednou projdu a uvidím.

  reagovatŠvadlena2018-10-03 15:27:16

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:RE:RE:

  Souhlas, ale riskantní může být každá volba (podívejte na minulé volby). Spíš jsem chtěl říct, že i ten Merinsky by se dal odsunout. Ano bez primátora Merinskeho by bylo o něčem jiném. Malé křížky mohou hodně udelat, potenciál tu je :o)

  reagovatHm2018-10-03 15:02:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:RE:

  Ale to co radíš je velice zrádné. Totiž napřed se sčítají hlasy pro stranu či spolek - ať za velký křížek nebo za malé křížky a pak se teprve řeší jestli v rámci kandidátky někdo někoho přeskočí. To si musí volič uvědomit a zamyslet se, jestli mu stojí za to hlasy pro konkrétní osobu protlačit do zastupitelstva někoho, koho tam nechce. Jo kdyby byl čistě většinový systém, to by byla jiná. A to ODS mě jen tak napadlo, protože jsou tam lidé, kteří nejsou členy, ale jsou celkem populární a asi pana Záchu pomohou protlačit, možná až na post primátora.

  reagovatPro Hm2018-10-03 14:18:57

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:RE:

  Proč proboha zrovna agent ODS :oD

  reagovatHm2018-10-03 14:06:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:

  Prej rady :oD jenom vysvětluji volební principy. Chystáte se k volbám a půlka lidí tu vůbec neví, jak fungují a plantaji se tady dezinformace... Nikdy jsem neřekl, koho volit, nebo nevolit :o)

  reagovatHm2018-10-03 14:05:06

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:

  bude asi najatý agent. Jen nevím koho. Možná ODS a Záchy, který chce přes nastrčené neODSáky do zastupitelstva a na post primátora.

  reagovatOn ten Hm2018-10-03 14:04:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • V předchozím příspěvku mi tam dvakrát naskočilo slovo ODS. V celém příspěvku má být jen jednou.

  reagovatOmlouvám se2018-10-03 14:03:16

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Babiš v Přerově sedět nebude. Měřínský nemá dost hrdosti, aby si kampaň udělal sám. Je to ostuda co předvádějí. Jakou iniciativu museli dát ze svého? Všechno od Babiše z Prahy. Potom jsou mimo realitu. Je rozdíl pokud to někdo vytáhne sám, musí si to vybojovat, nebo to za něj udělají druzí. Podívejte se na ČSSD bez Prahy jsou v Přerově v pytli, SPD bez Okamury také. Tak bude za pár let i Přerovské ANO. Pravým opakem je Prosperita i ODS, kteří si to ODS odmakali sami. Za nikoho se neschovávaji. Mají kuráž a budou se tak chovat ve správě města. Mají mé sympatie. I můj hlas.

  reagovat??2018-10-03 14:00:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:

  Hm už nechej těch keců a nepleť lidi svým blábolením. Vol si jak chceš a koho chceš. Svoje rady si strč do ......

  reagovatuž dej pokoj Hm2018-10-03 13:49:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • DOUFÁM

  že lidé z chemičky mají svůj rozum, a bubou volit dle svého rozumu. Babiš rozdává lidem co mu řídí kampanˇ270 tisíc ale jen v Praze Přerov je mu šumak fuk, on by nás tak nejraději řídil všechny!

  reagovatobčan2018-10-03 13:49:03

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Například

  Nejsou procenta u voleb, nejsou kvartální prémie. Proti ANO je jediný lék. Mít jeden silný subjekt proti nim. Ten potom bude určovat pravidla hry. Když jsem si pouštěl jednotlivé spoty na internetové televizi, jednoznačně to vychází. Nikdo jiný tu stejně není. Stačí se podilvat, každý ho poznáme.

  reagovatRE: jo? a trojtečku2018-10-03 13:25:33

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:

  To je také nepřesné. Aby kandidát skočil, musí mít alespoň o 10% hlasů víc, než je PRŮMĚR v dané straně. Takže tak náročné to není, děje se to u voleb běžně. Dostál skočil myslím z 24. místa na 2., nebo tak nějak. Malých křížků tak potřebuje kandidát dostat mezi 100-400, podle úspěšnosti strany. Tedy ano, je to komplikovanější, ale rozhodně to není nijak nereálné. Stačí, když nás bude křížkovat dost :o)

  reagovatHm2018-10-03 13:07:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Precheza

  a jak si to Andrej zkontroluje? Zaměstnanci odvádí práci, Andrej platí a dobře vydělává. Celý zázrak. Pokud zaměstnanci nejsou nesvéprávné ovce, nenechají si od Babiše vzít právo rozhodnout se ve volbách podle svého názoru.

  reagovatjo?2018-10-03 12:48:00

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Precheza

  vy tu řešíte nějaká videa. Měřínský to má jasné. V chemičce dostali befelem volit ANO, zítra Babiš poklepe před Galerkou nějaký kámen a kobliháři to Měřínskému nahází do urny pěkně zakřížkované. Dostanou 25% a vy si můžete jít stěžovat akorát tak na lampárnu.

  reagovat...2018-10-03 12:23:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • můj názor

  Vezmu to po řadě. Rašťák je smířený se špatným výsledkem, bez energie. Lajtoch vyhořelý, unavený člověk, smířený s osudem. Nejraději by nekandidoval. Kafka jeho vystoupení odpovídá věku člověka staršího více jak 70 let, Pospíšilík zatím jediný s energií, klidný, věcný, s přehledem. Padesátník, tedy člověk v nejlepších letech. Horký naivní klučík, který neví co chce. Dali mu hračku, tak si hraje. Dostál jen konstatuje, nic netvoří, nic neřeší, smířený s osudem. Měřínský nervózní, napružený, bez sebevědomí, arogantní, který si vůbec není jistý. Chromec jen vyjmenovává, vzpomíná na zásluhy, energie odpovídá věku seniora, rád by si udržel Vak. Šimek mimo obraz.

  reagovatVidea na PITV2018-10-03 12:12:37

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Škoda, že

  Michal Zácha je až ve čtvrtek. Čekám na jeho rozstřel. Dávají tam den po dni jednoho kandidáta. Vystupují cca minutovém videu s otázkami redakce i od občanů. Je to hodně zajímavé. Zatím chci jít k volbám, dát to ODS - Prosperita 50 na 50. Ještě čekám na video s Michalem Záchou, jestli Michal potvrdí, že s SPP a Měřínským nepůjde vhodím jim to napůl, jestli ne dostane Prosperita 100%. Protože nechci zažívat v Přerově další 4 roky to stejné co bylo posledních 8 let. Takže Michale uvidíme. Potřebujeme někoho, kdo má pevné zásady a ví co chce. Strana mě nezajímá. Adresa: https://www.facebook.com/pitvchannel/ nebo na www.pitv.cz

  reagovatPřerovská internetová televize - Videa - Hledá se primátor.2018-10-03 10:59:02

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jasová a Navařík z ODS jsou dobrá volba. Určitě si zaslouží křížek. Prosperita taky dobrá volba, taky křížek. Já ještě dodám Skládal a Vymětalík z ČSSD. Taky mají ode mne křížek. Můžeme tak zamíchat se starými stranickými strukturami ODS a ČSSD. Tyto dvě strany si zaslouží pomoc, ale určitě podpořit nové mladé a odvážné. Samozřejmě Prachaře do koše a Lajtáče jakbysmet. To bychom si nasadili pěknou veš do kožichu.

  reagovatza mě dobrý2018-10-03 10:04:25

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • předvolební spoty

  na internetové televizi jsou uváděny každý den jeden. V den voleb je už zákaz předvolební agitace. Nebo to není? Zbývají 3 kandidáti. V den voleb je už spot zbytečný. Zrovna Záchu by bylo dobré slyšet před volbami. Měřínský je ve spotu dobře odulý, asi už slavil.

  reagovat?2018-10-03 09:59:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • volím

  Velký křížek Prosperita a dva malé křížky pro Jasovou a Navaříka. Tedy pro nechápavé: 33 hlasů Prosperita a 2 samostatné hlasy nezávislým z ODS. Pokud jich dostanou od nás tolik,mohou i samostatně přeskočit na kandidátce ODS jejich členy v pořadí.To je má volba. Přeji Vám dobrou volbu s rozmyslem a uvážením informací které jste si měli vysledovat. Lháře snad nechcete nikdo, pakliže nejste sami lháři.

  reagovatjo, i když je volba tajná, já mám jasno2018-10-03 09:43:49

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  podotýkam, tedy, že přeskočit pořadí ve stranách dané jejich kandidátkou je velmi obtížné a je možné prakticky je tehdy, když voliči dávají jen preferenční hlasy samostatně a kandidát na třeba 5 místě jich samostatně dostal tolik, že přeskočí počet hlasů daných té straně. on samostatně. Doufám, že jsem to nenapsal složitě.

  reagovatsprávně2018-10-03 09:36:07

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:

  Vy jste fakt exot :o) umíte číst? Vždyť píšu, že neexistují! Akorát pokud je někdo omylem udělá, tak je hlas i tak platný, jen ty preferencni hlasy se právě nepočítají. Čtěte prosím pozorneji :o)

  reagovatHm2018-10-03 08:55:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:RE:RE:

  Několika násobných předseda volební komise ??? A to nevíte ,že v KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH NEEXISTUJÍ PREFERENČNÍ HLASY ??? To pak musí u těch voleb vypadat....

  reagovatNespokojený občan2018-10-03 08:26:04

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pánové a dámy, myslel jsem, že článek je dostatečně jasný a srozumitelný. Schválně jsem ho vybral z vyhlášky i s příkladem. Tak jednoduše, první a druhý způsob je snad jasný. Třetí: několik křížků dáte jednotlivým členům politických stran ( kterým kaliv ), dám příklad. 5 hlasů kandidátům z ODS, 5 hlasů kandidátům za prosperitu, 5 hlasů kandidátům KSČM, zde můžete vybírat, jak chcete a koho chcete. Velký křížek ANO. Tedy dáváte 5+5+5 = 15. Přerov má 35 zastupitelů. 20 hlasů dostává ANO od prvého do dvacátého, tedy 15+20 = 35 hlasů. V žádném případě nesmí být součet hlasů vyšší. Hlas by byl neplatný. V komunálu neexistují preferenční hlasy !!!!!!

  reagovatdobré přečíst2018-10-03 07:51:29

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Co to na Vás zkúšá? Je ňákej chytrej. Všichni to pochopili, jen on ne. Navíc ste to už říkal. A to jsou fakta. Prostě to víte. Nedejte si to, sakryš, líbit!

  reagovatHloupé Hm se Vám vybarvuje, že Ventile2018-10-02 20:01:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:RE:

  Pardon, je to paragraf 41.

  reagovatHm2018-10-02 19:18:33

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:

  NE nebyl. Zkuste si o tom něco zjistit. V takovém případě se jen křížky ve straně ignorují. Jsem několikanásobný předseda volební komise. Volební zákon, par. 14 (3) Je-li na hlasovacím lístku označena volební strana křížkem ve čtverečku v záhlaví jejího sloupce a současně jsou označeni kandidáti této volební strany křížkem v rámečku před svým jménem, k označení kandidátů se nepřihlíží.

  reagovatHm2018-10-02 19:17:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • pro chtěl bych křížkovat

  Doporučuji sportku, tam můžete křížkovat jak chcete, nebo si vzít čverečkovaný papír, to je ještě lepší.

  reagovatventil2018-10-02 19:00:47

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Velký křížek

  straně nedávejte, rozdělte 35 křížků osobám o kterých jste jisti, že nesklamou!

  reagovatobčan2018-10-02 17:51:32

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:

  Takhle se to děla jen v krajských volbách ! V komunální by byl hlas NEPLATNÝ !!!!

  reagovatNespokojený občan2018-10-02 17:37:48

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Chtěl bych dát velký křížek všem, 5,6 křížků osobnostem v jiných stranách a v rámci všech přeskládat pořadí - tozn. křížkovat osobnosti i v rámci strany, které jsem dal velký křížek. Bude takový hlas platný? Prvnímu odstavci v kapitole Kombinace křížků moc nerozumím, trochu si protiřečí. Prosím Ventila, ať se zdrží komentářů, i když o ví, a ze všech nejlíp a navíc už to říkal.

  reagovatchtěl bych křížkovat2018-10-02 17:27:04

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Chtěl bych dát velký křížek KDU, 5,6 křížků osobnostem v jiných stranách a v rámci KDU přeskládat pořadí - tozn. křížkovat osobnosti i v rámci strany, které jsem dal velký křížek. Bude takový hlas platný? Prvnímu odstavci v kapitole Kombinace křížků moc nerozumím, trochu si protiřečí. Prosím Ventila, ať se zdrží komentářů, i když o ví, a ze všech nejlíp a navíc už to říkal.

  reagovatchtěl bych křížkovat2018-10-02 17:26:02

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Chtěl bych dát velký křížek Piráty, 5,6 křížků osobnostem v jiných stranách a v rámci Pirátů přeskládat pořadí - tozn. křížkovat osobnosti i v rámci strany, které jsem dal velký křížek. Bude takový hlas platný? Prvnímu odstavci v kapitole Kombinace křížků moc nerozumím, trochu si protiřečí. Prosím Ventila, ať se zdrží komentářů, i když o ví, a ze všech nejlíp a navíc už to říkal.

  reagovatchtěl bych křížkovat2018-10-02 17:25:16

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Chtěl bych dát velký křížek KSČM, 5,6 křížků osobnostem v jiných stranách a v rámci KSČM přeskládat pořadí - tozn. křížkovat osobnosti i v rámci strany, které jsem dal velký křížek. Bude takový hlas platný? Prvnímu odstavci v kapitole Kombinace křížků moc nerozumím, trochu si protiřečí. Prosím Ventila, ať se zdrží komentářů, i když o ví, a ze všech nejlíp a navíc už to říkal.

  reagovatchtěl bych křížkovat2018-10-02 17:24:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:

  Kdepak, mýlíte se. Hlas je platný, jen ty křížky uvnitř strany se pak ignorují.

  reagovatHm2018-10-02 16:16:16

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Pokud dáte velký křížek straně ,tak už v ni nemůžete křížkovat jednotlivce. Hlas by byl neplatný .

  reagovatNespokojený občan2018-10-02 16:09:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Simulátor volebního lístku

  Zde si můžete vyzkoušet, kdy je vyplnění lístku neplatné. http://spolecneproprerov.cz/simulator/

  reagovatIva2018-10-02 15:45:28

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:

  Škoda, chtěl jsem vynechat hlasolapky. No tak to vykřížkuju bez velkého. Díky.

  reagovatchtěl bych křížkovat2018-10-02 13:28:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Zaklad je nedat velky krizek strane ANO. To je 35 hlasu a pak je vsechno marno. Lhar se tam dostane a bude lhat a machroat dal. Bleeeee

  reagovatNo2018-10-02 13:23:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  když dáte ODS velký křížek, tzn., že volíte tuto stranu. Nekřížkujete již jednotlivé kandidáty této strany. Jde to od 1 postupně podle počtu hlasů, které jim dáte. Těch 5-6 malých křížků jiným kandidátům v jiných stranách se od vámi volené strany ODS odečtou. Pokud tedy volíte stranu, preferenční hlasy v té straně neplatí. Půjde to od Záchy směrem dolů.

  reagovat?2018-10-02 13:23:43

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  nedávej stranu, dej 35 křížků

  reagovatich2018-10-02 13:23:41

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Chtěl bych dát velký křížek ODS, 5,6 křížků osobnostem v jiných stranách a v rámci ODS přeskládat pořadí - tozn. křížkovat osobnosti i v rámci strany, které jsem dal velký křížek. Bude takový hlas platný? Prvnímu odstavci v kapitole Kombinace křížků moc nerozumím, trochu si protiřečí. Prosím Ventila, ať se zdrží komentářů, i když o ví, a ze všech nejlíp a navíc už to říkal.

  reagovatchtěl bych křížkovat2018-10-02 13:00:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • varianta je nejhorší na počítání, ale nejlepší pro nás voliče. Vybereme ty, které opravdu chceme.

  reagovatPoslední2018-10-02 12:26:31

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoHON NA ROMSKÉ VOLIČE aneb předvolební mítink pí Netopilové v Kojetínské ulici

publikováno 04. 10. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 32
Včera se mi naskytnul neuvěřitelný pohled na trio Netopilová, Horký, Kandráč, kterak si to štrádují po Kojetínské ulici.

Tipování výsledku voleb

publikováno 04. 10. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 120
Pojďme do komentářů tipovat poradi stran a to co je dostane.

Kam vlastne kracis, Prerove ?

publikováno 02. 10. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 99
* Nechcete jit k volbam ?
* Nevite kterou stranu volit ?
* Neverite jiz zadne strane ?
* Chcete konecne zmenu ?

60 % lidi pry nepujde ke komunalnim volbam.

VOLBY 2018 – změna v zastupitelstvu města (ZM )?

publikováno 02. 10. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 9

Porovnání současných zastupitelů města s kandidátní listinou může napovědět, zda lze očekávat změnu v zastupitelích a tedy i v jednání ZM.

Romové (cikáni) kritizují Zemanovy výroky při návštěvě Kojetína .

publikováno 02. 10. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 6
Romové (cikáni) kritizují Zemanovy výroky při návštěvě Kojetína.

S lampiony za strašidly na Lagunu

publikováno 02. 10. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 2
Přerovská strašidla a TOM Lišáci zvou děti, rodiče a všechny co se nebojí na tradiční 13.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy