Kolaři se dostanou pohodlněji do Předmostí

news img

Přerov – Když se cyklisté potřebují dostat z ulice Velká Dlážka do Předmostí, musejí absolvovat náročnou trasu plnou překážek.

Místo hladkého dojetí do cíle musejí sesednout z kola, přejít přes frekventovanou silnici a kus cesty urazit po svých.
Město proto podpořilo vybudování nového „cyklopodjezdu", který by jim usnadnil život.

Záměr už před časem podpořili zastupitelé.

„Chceme mít šanci vybudovat toto cyklistické propojení a vše včas projekčně připravit," vysvětlil náměstek přerovského primátora Michal Zácha(ODS).
Cyklisté, kteří dnes míří po ulici Velká Dlážka do Předmostí, musejí před železničním podjezdem sesednout z kola. Aby mohli pokračovat dál, zvolí buď cestu pěšky pod podjezdem, nebo přejdou přes přechod.
Pak následuje další přecházení přes frekventovanou silnici, po které proudí jedno auto za druhým.

Zastupitelé se v minulosti zabývali třemi návrhy – kromě důstojnějšího propojení ulice Velká Dlážka s Předmostím to bylo i zbudování dvou nových železničních zastávek – v Předmostí a Dluhonicích.
Zelenou nakonec dostalo pouze cyklistické propojení centra města s Předmostím.
„Na zastupitelstvu prošla jen varianta bez železniční zastávky, nicméně České dráhy tu informaci mají a nyní zpracovávají studií proveditelnosti na druhou etapu modernizace železnice. Přibližně v květnu se vyjádří, zda se má v našich projektech se zastávkou prostorově počítat či ne," konstatoval přerovský radní Tomáš Dostal (KDU-ČSL), který má tuto problematiku na starosti.

V současné době je zpracovaná studie proveditelnosti, která řeší různé varianty napojení.
„Jsou celkem čtyři a liší se podle návrhu vedení cyklostezky a chodníku. Jedna z variant počítá s tím, že by v Předmostí vzniklo nástupiště, další zase s okružní křižovatkou, jež má být zbudována jako součást stavby mimoúrovňového křížení," dodal.
Propojení Velké Dlážky a Předmostí povede nově zbudovaným podjezdem, jenž bude zhruba patnáct metrů od toho stávajícího po pravé straně směrem do Předmostí.
Celková délka cyklostezky je přibližně 165 metrů, z toho samostatný podchod pod kolejištěm 21 metrů.
„Předpokládané finanční náklady jsou od 15 do 16,5 milionů korun, a to podle toho, která varianta zvítězí," řekl.

Čeká se na dráhy.
Kdy se bude cyklopodjezd stavět, záleží hlavně na Českých drahách – druhá etapa modernizace železnice by měla totiž přebíhat souběžně s vybudováním tohoto propojení.
„Musíme naši projekční činnost koordinovat s Českými drahami a definitivní řešení nechat odsouhlasit," vysvětil Tomáš Dostal.
Stavební povolení na modernizaci koridoru ČD by mohlo být vydáno koncem příštího roku.
Město čeká ještě před samotným zahájením stavby složitý výkup pozemků – některé jsou totiž ve vlastnictví Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, další patří Správě železniční dopravní cesty, společnosti Lidl či Ředitelství silnic a dálnic.

Autor: Petra Poláková-Uvírová

 

Fotogalerie

 
 
Vloženo: 10. 04. 2014       Kategorie: Vaše články   Autor: Petra Poláková-Uvirová

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • RE:

  Mildo, to když se postaví přemostění železnice do Předmostí, tak podjezd zůstane? Nebude jednodušší ho zasypat a nestarat se o to, jestli je např. za dešťů plný vody, když bude ten most?

  reagovatKokeš Krbec2014-04-11 20:23:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE: Cyklisti versus chodci

  Tady markantní problém nebude. Hlavním problémem asi bude vztah cyklisti na chodníku versus MP. A pak cyklisté na přechodech pro chodce, kde si cyklista neuvědomí, že šofér očekává chodce, a ne cyklistu, který na přechod vjede mnohem rychleji než chodec a tím je pro řidiče velkým překvapením.

  reagovatKokeš Krbec2014-04-11 20:21:11

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pro HaHaHa:Jet na kole podjezdem po silnici je možno jen za podmínky jízdy uprostřed jízdního pruhu, nenechat se prostě předjet a natlačit na beton. Rychlý průjezd doporučuji i s ohledem na automobilisty. Kdo má na to nervy, ať to dělá.
  PS: máte někdo přístup ke statistikám nehod cyklisti verzus chodci v Přerově?

  reagovatBH2014-04-11 07:43:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • HaHaHa

  Tak zastávka v Předmostí je zamítnuta. Stavba koridoru Přerov- Lýsky a Dluhonice- Lýsky zatím pozastavena, možná po dostavbě Olomouce. SŽDC na stavbu nové myší diry nepřispěje a město nemá peníze. Kdy že se to mělo začít s výstavbou nadjezdu na Polní ulici? Neměly již stat aspoň pilíře? O třetím mostu přes Bečvu se jednalo před 20 lety. Lávka u tenisu se odkládá na neurčito tak jako výstavba obou úseků dálnice. O průpichu ani nemluvím. A k autorce článku mám připomínku, že není profesionální se opakovat a psát podobnou větu dvakrát. Podjezdem jezdím na kole mezi auty a to tak rychle, že mne žádné nepředjede. (jsem důchodce)

  reagovatPepa2014-04-11 00:50:08

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Souhlasím s příspěvky. Cyklisti ať chodí pěšky. A všechny díry pod tratí zasypat, však auta taky jezdit nemusí. A chodci tu trať už nějak přelezou. Ušetří se peníze a hlavně nikdo nebude na té radnici moct nic ukrást. A o to nám jde především. Ať se už vůbec nic nedělá, hlavně aby se nekradlo. Ani most u tenisu, však ho nepotřebujeme. To si jenom vymyslel Lajtoch s Kuliškem, aby si mohli zase postavit bazén. Však my Přerováci můžeme tu Bečvu přebrodit. Hlavně ať radnice už nikdy nic nedělá. Strana, která bude půjde do voleb s heslem "My nic dělat nebudeme" má komunální volby v kapse. Proč? Protože Přerov!

  reagovatMilda2014-04-10 20:37:04

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • A až se začne stavět přemostění železnice

  tak všechny díry pod železnicí zasypou a bude to.

  reagovatKokeš Krbec2014-04-10 20:07:02

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • ???

  A proč se kopat proboha tunel pod drahou smerem do předmostí pro cyklisty a neudělá se v podjezdu chodník i cyklostezka jako je tomu v podjezdu u nácraží ve směru na strojírny???? Uvažuje tam vůbec někdo na té radnici a nebo si zas chce někdo napakovat konto????????? To těch dluhů máme jako město málo????

  reagovatJuraj2014-04-10 18:55:12

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • no a tak je to v přerově o všem - pro ab

  je třeba číst a ne hned skákat........píši o tom že kdo není schopen kolo obsloužit a to bezpečně, neměl by na něm jezdit......a o jízdě cyklistů přes přechod hovoří vyhláška...........nazdar

  reagovatoskar2014-04-10 17:48:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:tak na kolo nesedej

  tak nejezdi na kole a nemusíš z něj sesedat - choď pěšky

  reagovat.....2014-04-10 17:09:11

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:tak na kolo nesedej

  Až Oskare přijedeš v autě před křižovatku, vystoupíš a pak ho přetlačíš, tak budu i já sesedat z kola.

  reagovatab2014-04-10 17:01:32

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • tak na kolo nesedej

  jestli někomu dělá problém na kole zastavit a sesednout a naopak na kolo naskočit a rozjet sem tak vážení takový člověk nemá na kole kurňa co dělat. Ohrožuje sebe a okolí. Jinak Dežo souhlasím s tebou. Je třeba některé z vás zavřít do ohrady, popřípadě postavit zeď jako na Matiční. To jako co je potřeba pro ROMI učinit.

  reagovatoskar2014-04-10 16:37:42

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Městská policie zkrachuje,když bude mít o pokutové místo méně!!!

  reagovatagent8K142014-04-10 16:34:29

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • a že by udělali něco pro ROMI to je ani nanapadne

  reagovatDežo2014-04-10 16:29:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Moja řeč, v Přerově se cyklista moc neprojede. Pořád aby slézal a naskakoval, pokud nechce strhnout pohled MP, která je jak na potvoru všude jinde, než tam kde je to doopravdy potřeba. Stačí porovnání s Olomoucí, kde je téměř spolu s každým přechodem i přejezd pro cyklisty. V Přerově, pro jistu, těch pár co bylo, raději zrušili.

  reagovatAB2014-04-10 13:05:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Souhlasím s Vámi Jano. Jsem sice z Vinar a do Přerova jezdím na kole přes myší díry u Emosu. Nejvíc co cyklistu irituje není nutnost zpomalit, ale sesednout. Klidně pojedu podjezdem krokem za matkou s kočárkem a pak ji bezpečně předjedu, ale sesednutí a nasednutí je samo o sobě poměrně destabilizující manévr, hlabně pro starší s kolem se štanglí. Ať někdo doloží statistikou ke kolika kolyzím a s jakými následky došlo vinou cyklistů s chodci na chodnících. A pak teprve suďte cyklisty.

  reagovatBH2014-04-10 11:12:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • ...

  Tak to je vážně k zbláznění.... pořád slyšíme od těch nahoře (Lajtochem počínaje), že město nemá peníze pro děti, pro důchodce, na chodníky, na zbourání Škodovy ulice, ale zase se najde 16 milionu na nejakej tunel pod tratí do Předmostí.... proč vyhazovat miliony, když se přece dá udělat cyklostezka normálně v podjezdu do Předmostí? Oni lidi a kolaři by si vyhli! Jenže město asi nemá na ceduli za 1500,-kč, že? Ale 16 000 000 se najde..... kolik asi z toho kápne radním na bazének?

  reagovatJana2014-04-10 10:02:20

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoLajtoch versus Amazon a názor hejtmana - opravdoví lidé na svém místě

publikováno 11. 04. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 16

„S návrhem, že nabídnou část bochořského letiště

I Norové bojují s cikánskou komunitou

publikováno 10. 04. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 4
Jak vyhnat romské zloděje z parku - norský způsob.

Jaké je všimné??????

publikováno 09. 04. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 5
Dozvíme se někdy ( třeba v rámci trestního řízení) ale to jsem dost naivní, jaké je slíbené všimné od majitele několik roků nevyužívaných hal bývalého areálu JUTA včetně přilehlých pozemků v případě že dojde k odkupu za účelem vybudování jakéhosi "pseudoprůpichu odnikudnikam".

Mléko a "mléko" je rozdíl.

publikováno 09. 04. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 7
Kdybyste chtěli ochutnat,jak chutnalo mléko kdysi,zajeďte si jej koupit do Tučína.

Nepokradeš

publikováno 09. 04. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 7
Bylo - nebylo, v jedné nejmenované místní části Přerova zaplatil Magistrát okrasné stromečky, které si zástupci věřících vysadily před místní kapličku.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát

reklama

 

 

 

Stojan Interiéry

Podlahy a interiéry

Stěhování Přerov 

Pela Trade

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy