Na členství v EU prodělávají Češi nejvíc.

Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka.

Vzal si k ruce data z Eurostatu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím, že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku, prý přímo škodí.

„V Paříži, Berlíně a Bruselu lidé nerozumějí nedostatku vděčnosti za obrovské sumy veřejných peněz, které ze svých daní posílají na východ. Ale v Praze a Varšavě se věci interpretují o dost jinak. Lidé tam zdůrazňují, že návratnost západních investic tady byla obrovská a že sumy, které si odtud západní investoři stahují, výrazně převyšují částky, které sem z Evropské unie přišly. Ve skutečnosti, když se podíváme na čísla, mají ti Češi a Poláci pravdu. Po kolapsu komunismu se postupně západní investoři (především Němci) stali majiteli významné části kapitálu v postkomunistické Evropě. Když vezmeme celkový objem fixního kapitálu (včetně budov), patří jim čtvrtina. Když se díváme na vlastnictví firem, je to víc než polovina. Ještě větší je podíl u velkých firem. Nejvíce poraženým státem v tomto smyslu je Česká republika,“ napsal v lednu letošního roku na svůj blog známý francouzský ekonom Thomas Piketty, který se zabývá otázkami příjmové nerovnosti.

Piketty přitom cituje data svého spolupracovníka Filipa Novokmeta. „Nejvýstižnější je srovnání, kolik peněz ze střední Evropy v letech 2010 až 2016 odešlo na dividendách, tedy rozděleném zisku. A kolik sem naopak přišlo na evropských dotacích. Podle oficiálních statistik Eurostat bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě korupčního hnusu zvaného evropské dotace se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. Což představuje 563 miliard korun. Jsme v rekordním minusu 1 689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky je to minus 5,7 procenta HDP,“ varuje Piketty.


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesi-jsou-porazenym-narodem-Na-clenstvi-v-EU-prodelali-nejvic-rika-jasne-svetoznamy-ekonom-Piketty-544980

 

Vloženo: 23. 07. 2018       Kategorie: Vaše články   Autor: EEB převzato

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • RE:pro To Vám

  Já nesoudím podle sebe, dovolíte-li, nýbrž podle Vašeho písemného projevu. Často užíváte sloveso srát a ani oslovení magore není až tak běžné. Nezlobte se, rozhodl jsem se v dizkuzi s Vámi nepokračovat, jakkoli mne obohatila. Přeju krásný letní večer.

  reagovatTo Vám2018-07-27 18:48:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • pro To Vám

  Znám jedno přísloví To Vám . Podle sebe soudím Tebe. Pokud tvojí rodiče vychovali křupana, nemyslícího hlupáku, všichni ostatní nemusí být, jako TY. Podařilo se ti dokončit základní ?

  reagovatčtenář2018-07-27 17:46:00

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Škoda, že paní ekonomka Švihlíková poctila tento web jen jedním příspěvkem. Mohli jsme si popovídat, jak to myslela s těmi motivačními nástroji k reinvesticím zisku. Zda-li se nebojí, že stejně někdy v budoucnu nastane okamžik, kdy investoři budou chtít svůj zisk realizovat. Co potom? Snad nabídka nějaký dalších motivačních nástrojů k reinvesticím zisku … Ok, a co pak? To se asi nedovím, když to za ní vzal čtenář. Halóóóóóó, paní ekonomko, kde vězíte?

  reagovatTo Vám2018-07-27 15:35:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Stav se na té střední a chtěj zpátky školné. Nebo z tebe křupana vychovali rodiče?

  reagovatTo Vám2018-07-27 14:53:44

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • pro To Vám

  Četl jsem tvoje kecy, To Vám. Vzdělání mám středoškolské, ale co to tvoje. Ing plagiátor?

  reagovatčtenář2018-07-27 11:36:02

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:To Vám nemyslí

  Dobrý den, čtenáři. Děkuji za podnětný postřeh. To se hned pozná, že máte přehled a klasické vzdělání. Co ještě jste četl kromě Ferdy mravence?

  reagovatTo Vás2018-07-27 08:58:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Švihlíkové

  reagovatomluva2018-07-27 08:37:58

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • To Vám nemyslí

  Ty magore co sem sereš odbory. Založení odborů je povoleno zákonem. To by si lidi měli nechat srát na hlavu. Ty musíš být opravdu nemyslící blb. A ten článek od Švehlíkové jde dohledat. Vidím, že sebe považuješ za zdatného ekonoma, ale asi si vystudoval institut brouka Pytlíka.

  reagovatčtenář2018-07-27 08:36:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Dobrý den paní ekonomko, jedním z důvodů, proč tomu tak je, je síla odborů. Kdože právě stávkuje za vyšší platy třeba ve Francii jeden ani nestačí sledovat. Co pamatuju, stávkovali u nás za platy natvrdo jen nádražáci, týden a byl to šrumec, požadavky splněny. Nevíte náhodou, paní ekonomko jestli jsou třeba v Kauflandu odbory? Add zdanění dividend: sice sníží rozdíl mezi prací a kapitálem, ale je to taková socanská chytristika - z toho nemá zaměstnanec nic, to skončí v bezedném chřtánu eráru. Dalším důvodem bude, že jsme si k nám zahraniční kapitál pozvali s tím, že přinese nejen investice, též nové, skokové zvýšení kvality, a to ještě před prům. revolucí 4.0. To se stalo a také díky tomu zažíváme růst. I když, to je spíš věc názoru, někteří mají za to, že i slušovický TNS měl schopně našlápnuto a kdo ví, kde jsme mohli být, nebýt sametu. Paní ekonomko, zajímavé, jak se Váš výzkum shoduje s daty Filipa Novokmeta, co spolupracoval s Pikettym.

  reagovatTo Vám2018-07-26 16:21:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • To Vám asi nebude po chuti

  Z České republiky odtékají ve formě dividend nemalé peníze, v letech 2010 až 2016 šlo o sumu 2 252 miliard korun, což představuje 7,6 procenta HDP. Měl by se stát pokusit nějak odlivu kapitálu zamezit, nebo ho alespoň zmírnit? No, samozřejmě, že s tím stát musí něco dělat, respektive měl už dávno. Dobrý hospodář se přeci nemůže rozčilovat na deficitem rozpočtu v řádu třebas i desítek miliard, a na druhé straně ignorovat odlivy ve výši stovek miliard korun, a to každý rok. Existuje řada možností, co s tím udělat, od posílení vlivu zaměstnanců ve firmách, což by mohlo pomoci rovnějšímu rozdělování produktu mezi práci a kapitál, až po zdanění dividend, nebo motivační nástroje k dalším reinvesticím zisku. Mimochodem, to rozdělení mezi práci a kapitál, jinak řečeno mezi hrubý provozní přebytek a náhrady zaměstnancům demonstruje lépe než cokoliv jiného, že patříme na Východ. Západní země mají totiž náhrady zaměstnancům vyšší než hrubý provozní přebytek, u nás je to obráceně.

  reagovatekonomka Švihlíková2018-07-26 15:10:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Uznávám, že Albánie a Bulharsko zní podobně, takže snadno dojde k záměně.

  reagovatTo Vám2018-07-25 19:35:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Tebe ty blbe " To Vám" nemůže nikdo překonat. Ty ses ještě nenaučil číst a chceš někoho kritizovat. Hned první věta: Opravdu už jen krátce k To Vám a Nedělkovi. Máš pravdu ČEZ je opravdu příklad dobrého hospodáře. Ha,ha,ha. Hlavně ČEZ je úspěšný v Bulharsku a náš daňový poplatník bude sanovat škody. Pokud se Brusel vykašle na Čez. Opravdu ty budeš kokot na entou. Jinak souhlasím diskuse s volem je zbytečná.

  reagovathnus kavárno2018-07-25 14:57:16

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:opravdu názory TO VÁM je úroveň

  hnuse, jakej Niedermayer, jaký podle vás? Co do toho taháte nějakýho Niedermayera? Taky něco prodává? Náramky na potenci? Koliks jich vzal? Dal ti slevu? Já celou dobu mluvím o tom, že je legální, aby u nás Němec vydělal a se ziskem si udělal, co mu libo. Stejně tak, jako je legální, aby třeba ČEZ, ergo jeho akcionáři, ergo stát vydělal v Albánii a zisk uplatnil v ČR. Albánci maj elektriku a ČEZ má zisk, všichni jsou v klidu a spokojení, všichni na tom vydělaj. Až na albánský Honzy a penzisty, kteřým se nelíbí, jak je CR vyssává. Tak mi nevyvracej, co sem nikdy neřek, ty Nýdrmajere. Má cenu diskuze typu: vy tvrdíte, že 1+1 je sedm, to jste pěknej vůl. Podle mě nemá. Takže čus, hnuse, zas někdy tady v Haló novinách.

  reagovatTo Vám2018-07-25 12:57:32

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:opravdu názory TO VÁM je úroveň

  Opravdu už jen krátce k To Vám a Nedělkovi, Niedermayer z TOP 09 je podle vás jednička, jen proto, že obhajuje EU a vy máte stejný názor. Všichni ostatní jsou trouby. Bezva. Zkrátka jiný názor , jak ten váš nesmí být ani vysloven, natož napsán. Vy se pokládáte asi za demokraty demokratické žumpy. "To Vám" možná náramky nosíš ty, ale bohužel na tvoji inteligenci to účinky nemá. Kde nic není ani smrt nebere.

  reagovathnus2018-07-25 10:42:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:opravdu názory TO VÁM je úroveň

  Jaké názory? Jaká obhajoba? Tvrdím, že zisk náleží tomu, kdo jej vytvořil. Je-li to Němec, pak Němci, je-li Turek, Turkovi. Zapomeň, bože, na marxismus, kdy všechno bylo všech. Na předváděčce jsem nikdy nebyl, viděl jsem dokument, Šmejdi se to tuším jmenovalo. Jedním z nástrojů brainwashingu bylo zaštítění se autoritou, bla, bla, bla, tvrdí profesor xy. Vy nesouhlasíte s profesorem? Profesor jasně říká, že Vás Němci okrádaj! Blahodárné účinky náramku proti infarktu jsou zaručeny!

  reagovatTo Vám2018-07-25 10:25:18

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pikkety

  Je fanouškem progresivního zdanění tipuji. Takze je jasné, kde má fanoušky.

  reagovatPetr Nedělka2018-07-25 09:03:58

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ludek-Niedermayer-pro-PL-Ze-jsme-krmelec-Evropy-To-jsou-kecy-Zapadni-firmy-prinesly-kapital-a-znalosti-545101 Koukal jsem na ten web pro trouby, a je tam ihned i tento článek, který to popírá. De facto potvrzuje má slova. Takže nevim no.... používej mozek autore, než něčemu uvěříš.

  reagovatPetr Nedělka2018-07-25 09:00:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • opravdu názory TO VÁM je úroveň

  Nevím kdo to má v palici pomotané více. Mě se zdá vážený TO VÁM, že to budete Vy. Nějak jste zapomněl odpovědět co za vysokou školu jste vystudoval ? Nebude to jako u prasečkáře Jurečky ? Ten také všemu rozumí, všude byl, všechno viděl. Víš stejnou otázku mám pro tebe, ty jsi opravdu Čech ? Spíš mě připomínáš nějakého nácíčka obhajující zájmy velké říše. A pokud někdo se článkem souhlasí je to jeho svaté právo. A co na předváděčce dělas ty, okrádal seniory ?

  reagovatbože2018-07-25 08:18:43

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Milé To Vám

  to je hnus, určitě jsem natvrdlý, asi i omezený. Kam by si teda podle tebe měli ti němčouři vyvést zisky? Mě přijde normální, že je vyvádějí k sobě do chalupy. Hele komu ty dáváš prachy, co si vyděláš?

  reagovatTo Vám2018-07-24 22:27:03

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Milé To Vám

  Milé to je hnus, trošku se Vám to pomíchalo, bytové družstvo a město využívající korupčních dotací z EU zmiňoval Honza. Milé to je hnus, na PL je výcuc, rozumíte slovu výcuc - to jakože výňatek. Vemou tu jeho teorii, vyberou si z ní, co se jim hodí, něco připíšou a za uvozovky připíšou varuje Piketty. Pak to předhodí davu - penzista jásá, že to dávno věděl, jak nás ti Němčouři okrádaj. Já ale mluvil o půl roku starém článku i s východisky (https://www.euro.cz/byznys/vychod-eu-piketty-1390549), sice taky výcuc, zbytek ví teta Wiki, who is who a jak se ta jeho teorie líbí třeba ostatním ekonomům, taky renomovaným, ovšem. Navíc, milé to je hnus, je článek zde (přerovské listy) pofiderní v citaci - říká-li Piketty bla, bla … V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě korupčního hnusu zvaného evropské dotace se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP … bla bla bla … varuje Piketty. Koho Piketty myslí tou naší zemí, Francii, když je to Francouz? Nebo Česko, když mluví o 7,6 % HDP na dividendách? To je Čech? Nebo jak to teda vlastně je. Vlastně je to jedno, penzista a Honza s ním souhlasí a na tom trvají a já mám v ruce hovno. Co ještě Vám, milé to je hnus, na té předváděčce říkali?

  reagovatTo Vám2018-07-24 22:13:42

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Milé To Vám

  To Vám nevím, zda si tak omezený nebo natvrdlý. Manažeři Německých firem a obchodňáků zisky vyvedou z ČR do Německých bank. Proč si myslíš, proč socani mluví o vyšším zdanění firem vyvádějící zisky z ČR aniž by investovaly korunu. Dovedeš to pochopit. A ty byty a baráky jsi vzpomínal ty, jak EU financuje kde co. Omyl sluníčko a ten článek nevyšel jen na PL, ale také Fórum 24 a dalších periodikách. Opravdu obhajovat takovou politiku je Hnus.

  reagovatto je hnus2018-07-24 20:35:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Milé To Vám

  Drahoš už stopku dostal. Ještě stopnout snahy dotlačit k nám migraci. A samozřejmě Čechy Čechům! Vy ironicky, já vážně.

  reagovat:-)2018-07-24 19:59:01

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Milé To Vám

  To jste milé to je hnus zplantal všecko na jednu hromadu. Kdybyste četl pozorně, věděl byste, milé to je hnus, že za všechno můžou Němci, kteří Vás, teda vlastně nás, dlouhodobě okrádají a kterým platíte tzv. dotace, nebo tak nějak, penzista to vždycky říkal. Stop migraci! Stop Drahošovi!

  reagovatTo Vám2018-07-24 19:40:43

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:pro To Vám

  Ne, pořád to nechápu. Začali jsme se bavit, jak nás EU a konkrétně Německo okrádá, co s tím má společného SBD? O čem se teda bavíme, o ziscích, které končí v zahraničí, poněvadž banky, fabriky, obchody jsou zahraniční? Ty nekončí v EU, ale v konkrétních kapsách konkrétních manažerů, bankéřů, obchodníků. Ty jim je upíráš? Co navrhuješ, zestátnění zahraničního kapitálu jak na Kubě? Nebo vystoupení z EU? Myslíš, že pak nám těch 7,6 % HDP zlý kapitalista se svěšeným ohonem dobrovolně předá, abychom se měli líp? A add Piketty - četl jsem ten článek celý, i s východisky, nejen výcuc co se hodí parlamentnim. Dovol mi, milý Jene, ty křupane, abych v diskuzi s tebou, alespoň do doby, než se přestaneš vyjadřovat jako puberťák, nepokračoval. Díky a zas někdy.

  reagovatTo Vám2018-07-24 19:33:48

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Milé To Vám

  To Vám- milý pane asi budete hodně naivní člověk. Už se těším, jak budete argumentovat. Tohle zase vymyslela naše všemi milovaná EU. Povinné kvóty na uprchlíky neprošly, ale podle informací ČTK se Evropská komise nevzdává. Když nepomohl politický tlak, ani výhružky spojené s drakonickými pokutami, Evropská komise se snaží každého migranta osladit finanční částkou, kterou dostane stát, pokud přijme migranta na své území. Má jít asi o 6 tisíc eur, v přepočtu asi 155 tisíc korun. Z peněz samozřejmě nás všech. Já chci více EU a migrantů. U nás lidi z H systému budou vystěhováni, ale pro migranty miliony se najdou. Hnus.

  reagovatje to hnus2018-07-24 17:23:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • pro To Vám

  Ještě k tomu musíš dodat (To Vám) a zrovna jsem se probudil a v ruce držím hovno. Bečva už není stoka, ono nikdy nebyla i když je nyní vypouštěna. Prodavačky v Kauflandu jsou opravdu v balíku. A ty finance, které tak obhajuješ jsou peníze jen daňových poplatníku. Ty inteligente tohle nevydal nikdo z SPD, ale Francouzky uznávaný ekonom. Z čeho máš ty vysokou školu ? Tak se pochlub, ať se zasmějeme. Bohužel, důchod je ještě v nedohlednu a mám obavy se se ho ani nedožiji. Baráky a byty si lidé měli možnost koupit a vznikly družstva nájemníků, kteří baráky zpravují z fondu oprav a úvěrů. Pouze bytové družstvo a město využívají prokorupčních dotací z EU. Tam jim nikdo nevidí na prsty. Těch afér bylo asi zatím málo? Každé zprávy, každý den vypluje nějaká. A to se stále bavíme o penězích daňových poplatníků EU, tedy i nás. Už to chápeš inteligente. Už se konečně vykašlete na komunisty, jak dlouho se budeme ještě babrat a vymlouvat na minulosti komunistů. Nikdy jsem v KSČ nebyl, ale komouši mohou i za sucho. To už je nemoc. Stejně jako Božena (Mirka) z ODS. Ta vidí za každým hovnem komunistu. A za všechno může Putin, Rusko a Zeman. Těch 30 let by přineslo rozvoj i bez korupční EU a ožralého šéfa EU. Možná by se tolik nekradlo a nebylo tolik obviněných.

  reagovatHonza2018-07-24 17:02:20

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:pro To Vám

  Ano, to si přesně myslím. V procentech to dělá nějakých 12, plus mínus. Je hnutí, které má vystoupení v programu, ani komunisti nejsou tak radikální, pokud vím. Ti by rádi vystoupili z NATO. Jsme na soukromém poli propagátorů myšlenky vystoupení z EU, takže není až tak s podivem, že hodně diskutujících … Jen jsem reagoval na váš první výrok : že "tzv.dotace z EU , jsou jen zlomkem toho , o co jsme přišli a stále přicházíme." To přece nedává žádný smysl. Po čtyřiceti letech socializmu jsme měli úplné hovno a řekli si, že doženeme Evropu (tím se myslelo západ) a uděláme to tak, že se otevřeme investicím - pobídkami, daňovými úlevami apod, jednoduše proto, že český kapitál neexistoval. Tak jsme se otevřeli a včil se divíte, že německý majitel nám neodevzdává svoje zisky? Že nás vyssává? Asi jste v důchodě, takže nemáte až tak přehled, kolik se dnes vydělá u českého a kolik u zahraničního zaměstnavatele. V jakém prostředí, s jakou bezpečností práce, s jakými benefity a s jakými možnostmi kvalifikačního růstu. Můžete bouchat za pětadvacet tyček ve strojírnách ve špíně a smradu, nebo se nechat "vyssávat" za 40+ v Kvasinách nebo v Nošovicích. Nebo za dvanáct čistá ruka na kase v COOP (jediný český obchodní řetězec) a zeptejte se jak jsou na tom třeba v Lidlu nebo Kauflu. Se kolem sebe podívejte, sice pro Přerov to až tak nepla, co všechno se změnilo, kam zmizely ty polorozpdné barabizny, jak prokoukly sídliště, Bečva už není stoka, v zimě se dá dýchat, to to nevidíte? O co jsme teda přišli a stále přicházíme? O špínu, o smrad? O komunistickou buzeraci, kdy strana a vláda řešila nedostatek hajzlpapíru a debil s červenou knížkou rozhodoval o Vašem profesním růstu? Stýská se Vám?

  reagovatTo Vám2018-07-24 16:20:52

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Kdo sleduje ekonomické bilance ČR- EU

  Musí mu být od prvního odstavce jasné, že článek je mimo osu....

  reagovatPetr Nedělka2018-07-24 15:55:00

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:pro To Vám

  Nechápu!!! Nechápu co mne do toho taháš a bereš si mne do huby. Jestli každej anonym nazýváš "Nedělkou" .. zajdi si k lékaři. Anebo se stav na Novosady 9, mi to říct do očí. Honzíku.

  reagovatPetr Nedělka2018-07-24 15:52:03

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Kokotina

  Už jsem několikrát marně pokoušel nastínit, že spojujete peníze soukromého sektoru.... se státními financemi. Spojitost tam je, ale ne ta, o které jde, když se mluví o finančním obraze, v rámci členství ČR v unii. Příspěvky EU .... spojovat se zisky zahraničních investorů....jako bys míchal jablka a hrušky. Blbe. A forum 24..reflex a parlamentní listy, je četba pro idioty z SPD

  reagovatPetr Nedělka2018-07-24 15:46:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:pro To Vám

  NSR bylo po válce největší příjemce finanční a materiální pomoci od USA k poválečné obnově. My nula. Jen zničenou zemi. Měli tržní systém, my komunisty. A když jsme se jich zbavili, nový systém přinesl rozkradení toho, co za něco stálo. Takové gaunery asi v NSR neměli.

  reagovat.2018-07-24 15:43:57

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • O tom ekonomovi jsem nikdy neslyšel, ale nemusím být žádný ekonom a stačí se dívat kolem sebe abych věděl, že EU není žádná dobročiná organizace co nás všechny stojí peníze. A "To Vám" a ostatní historiky amatéry. Francie a Německo jsou především největší co do počtu obyvatel a tím i ekonomicky v Evropě a že si rozebrali naše fabriky které paknechali krachnout, protože to byla konkurence za to poděkujte těm privatizérům z 90tých let. To není z Haló novin.

  reagovatkdr2018-07-24 15:43:20

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:pro To Vám

  Původně jsem neměl v úmyslu s Vámi diskutovat.Ale dovolte mi malou poznámku.Pročetl jste si někdy názory velké části diskutujících na naše členství v EU ? Myslíte si,že tolik lidí má vypláchnuté mozky ? Mně nikdo mozek nevypláchl.Ani v minulém režimu ani teď.Jsem dost starý na to,abych si udělal vlastní úsudek.

  reagovatpenzista2018-07-24 15:33:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:pro To Vám

  Dokonalý rozbor, Jeníčku. Co ještě ti říkali na té předváděčce? Ukaž mi to místo, kde zpochybňuju Germány. Prohráli 2 války a furt sou před náma, čím to asi bude? Možná tím, že nezavedli socializmus. Vlastně zavedli, přesněji byl jim zaveden (NDR - tam byli ve stejných sračkách jako my, po kterých se ti společně s Ljulkou tolik stýská). Nebo o bude tím, že budujou na náš účet ekonomickou tisíciletou říši? Jo pardon, tos nebyl ty, to byl penzista. Pak mi ještě ukaž to místo, kde tvrdím, že Německo a Francie nejsou tahouny EU. Ty bys měl být politikem - perfektně umíš vyvrátit, co nikdo neřekl. Možná bys měl míň užívat to oslovení magore, třeba Nedělku to svádí oplácet. To není můj případ, já se odosobňuji a jdu po argumentech. Třeba ten tvůj "EU největší bordel, jaký jsem kdy zažil o tom opravdu není pochyb". Tys asi měl za komanča funkci, že?

  reagovatTo Vám2018-07-24 14:15:27

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • špekáčky

  z Agrofestu se stahují největší humus který jíme, bůh ví co byvá v koblihách!

  reagovatJasně2018-07-24 07:12:40

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • pro To Vám

  Ty magore (To Vám) Nedělko. To, že je EU největší bordel, jaký jsem kdy zažil o tom opravdu není pochyb. To bývalé RVHP byl jen slabý odvar. To, že nás Germání vysávají jako houbu, to chceš zpochybňovat ? Ve které díře žiješ. Naprosto přesný a pravdivý článek. Co za něco stálo a stojí, mají ve svých rukou Germáni a lidi tu makají za zlomek toho ,co platí lidem doma. A to, že Germáni jsou hlavní postavou EU budeš také zpochybňovat vole ? Pokud vím, tak se za hlavní hráče EU označuje milka Merkelová a růžový Macron. Nikomu neříkej, kdo má jak vypláchnutý mozek. Ty, už bohužel mozek nemáš žádný. Ty už ani nemáš co vyplachovat.

  reagovatHonza2018-07-24 06:23:11

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Stop migraci! Stop Drahošovi! Euro je škodlivé, to ví přece každý! Němci žijí z naší práce! Prostřednictvím EU nás okrádají! Parlamentnidristy.cz a Ljulka nám konečně otevřely oči! Strčte si někam tu vaši dálnici za naše peníze proprané přes Kuflandy, my si postavíme svoji, za naše, a lepší!

  reagovatjasně2018-07-23 19:33:39

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Rozkradené jsou země Čechy a Morava. To jsme to dopracovali po plyšáku. Kdo za to může? Mohou za to ti, kteří ve volbách neustále volí politiky - vlastizrádce. Jediné řešení je vystoupit ze zlodějské EU. Dokud v tom spolku budeme, bude nás EU neustále ždímat a vyhrožovat.

  reagovatLjulka2018-07-23 18:35:32

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Pane ^ jasne ^ myslite, ze zisky ceskych firem zustavaji v CR. Vsichni investori precerpavaji prachy sem tam aby neplatili moc dani. Je to jedno odkud jsou. Pravymi vlastniky tohoto obezneho kapitalu jsou ruzne investorske fondy a skupiny a ty caruji s bankami s tema penezma krizem krazem svetem. Tak se dela globalni byznys. Normalni firmy jen plati povinne odvody tam kde jsou a to co v te zemi vyzdimaji presunou zas tam, kde to zase vydela. Tak to je, vis.

  reagovatNo no no2018-07-23 16:22:39

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Dej peníze a můžeš mít i maso.

  reagovatTAK TÁK2018-07-23 13:52:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Ať táhnou odkud přišli. My chceme náš, český kapitál, ať zisky zůstanou v ČR. Že prý se dá dobře vydělat na špekáčcích, i když se tam někdy dá maso.

  reagovatjasně2018-07-23 13:38:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Přečtěte si článek pořádně,než někoho obviníte z vymýšlení kravin. Třeba pochopíte.Jestli ne,tak škoda času.

  reagovatpenzista2018-07-23 13:37:57

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Akcionář Philip Morris

  Ty čuráku,co jsi psal ten plátek,co máš za problém?Podniky jste prodali za žida Havla a ted chcete,aby se dávaly dividendy vám? Nasrat!!!Měl sis koupit taky a ne to prochlastat a prožrat,mohl si taky pobírat.

  reagovatBojovník2018-07-23 13:36:05

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • A kde psali to o té tisícileté ekonomické říši, to taky s někým souhlasíte, nebo jste tu kravinu vymyslel sám?

  reagovatTo Vám2018-07-23 13:21:20

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Nepotřebuju vyplachovat

  Nepotřebuju pomoc od Grebeníčka ani od nikoho jiného,jen jsem vyjádřil souhlas s článkem a za tím si stojím.

  reagovatpenzista2018-07-23 13:11:39

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • i z Veolie a Dalkie tam posílaj prachy na tu jejich říši. Psali to v parlamentnidristy.cz

  reagovatjj2018-07-23 13:06:42

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Nepotřebuju vypachovat mozek

  A jak to funguje - zisky např. z Kauflandu (z Hyundaie, z Amzonu, z PVK apod.) jdou do státní kasy Německa nebo do kasy Unie? Nebo stát Německo je vlastníkem mj. Kauflandu a skrze něj buduje tu tisíciletou říši? To jste se, penzisto, hodně hluboce zamyslel, nepomáhal Vám přitom Grebeníček?

  reagovatTo Vám2018-07-23 13:02:14

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Nepotřebuju vypachovat mozek

  stačí se trochu zamyslet.Nebo si myslíte,že EU bohatým bere a chudým rozdává ? K tomu co jsem napsal mě nemusí nikdo vyplachovat mozek.Že za tím stojí především Německo je vcelku logické.Když se Německu nepodařilo vytvořit tisíciletou říši vojensky,tak to zkouší ekonomicky.

  reagovatpenzista2018-07-23 12:53:33

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Vždy jsem tvrdil,

  teda, důchodče, EEB pěkně vypláchlo mozek. Mohli jsme jít cestou Ukrajiny a Běloruska, Tádžikistánu nebo třeba Gruzie. Tam o nic nepřišli ani nepřicházejí. Doporučuju zajet se tam podívat, příroda je tam úchvatná.

  reagovatTo Vám2018-07-23 12:21:14

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Co s tím má společného unie? Přece stačí znárodnit zahraniční kapitál a všechno bude v cajku.

  reagovatche2018-07-23 11:45:12

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Vždy jsem tvrdil,

  že tzv.dotace z EU , jsou jen zlomkem toho , o co jsme přišli a stále přicházíme.

  reagovatpenzista2018-07-23 09:45:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Vloženo zvláště pro ekonoma a sluníčko Nedělku. V Reflexu ani ve Forum 24 to nenajdeš.

  reagovatEEB2018-07-23 08:34:33

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoBývalý Ministr Prachař kandiduje

publikováno 26. 07. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 47
"Bývalý ministr dopravy Antonín Prachař, který se před více než dvěma lety rozešel s hnutím ANO, chce udávat tón přerovské komunální politiky.

vyloučené lokality a neb bezdoplatkové zóny jen pro někoho

publikováno 23. 07. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 14
u úřadu práce v Přerově je ubytovna, přímo v centru města.

Malé nedělní ohlédnutí za "úspěchy" SpP.

publikováno 22. 07. 2018 sekce: Vaše články
komentářů: 129
Na podzim roku 2014 byla znát ve městě atmosféra úlevy - ve volbách s převahou vyhrálo Společně pro Přerov a nálada obyvatel se začala zlepšovat.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy