RADKOVA LHOTA OPĚT OŽIJE KOŇMI, ALE NA SVÉ SI PŘIJDOU I DĚTI

news img

DEN KONÍ 2014 V

 RADKOVĚ LHOTĚ představí široké veřejnosti různorodé využití koní v současnosti a prostřednictvím soutěže v předvádění se uskuteční i neoficielní výstava koní.

Již tradičně se svátkem koní spojují organizátoři této akce v Radkově Lhotě i blížící se "Den dětí".
V sobotu 24. 5. 2014 se do Radkovy Lhoty sjedou milovníci koní a příznivci jezdeckého sportu ze širokého okolí, aby se zúčastnili tradičního, již 12. Ročníku "Dne koní", který se koná v rámci celosvětových oslav těchto čtyřnohých krasavců. Koně patřili do života lidí již tisíce let a mnohdy hrály velmi význačnou roli v dějinách nejedné země. Celá akce je snahou přilákat k tomuto krásnému sportovnímu a rekreačnímu ježdění více lidí. Oživit tak i hipoturistiku v příslušných lokalitách. Dnešní uspěchaná doba přímo potřebuje chvilky pro relaxaci a krásný požitek s jízdy na koni je tou správnou cestou.
Bohatý program je tedy zaplněn nejen koňmi a jezdci, ale i soutěžemi pro děti různého věku. O zapojení do soutěží však nepřijdou ani dospělí návštěvníci této akce. Chybět nebude i jízda na koních.
Den dětí: V rámci dopoledního pro děti, který začíná od 8:00 hodin, je připraveno několik soutěží o ceny, kdy se aktéři, kteří splní všechny aktivity zařadí do slosování o ceny, věnovanými Jezdeckým klubem Radkova Lhota. Hlavní cenou pak je pobyt na týdenním výcvikovém kurzu v Radkově Lhotě. Mezi asi nejzajímavější patří již tradiční "Dětská cross country" přes koňské překážky, která se bude běžet ve třech věkových kategoriích: benjamínci (do 7-mi let vždy dovršení věku v letošním roce) skautící (ve věku od 8 - 11-ti let) a skoro dospěláci (od 12-ti do 15-ti let). Nebude chybět ani malba na tváře Vašich ratolestí.
Děti, které si zakoupí vstupenku, obdrží u brány lístek, na který jim za splnění úkolů na stanovištích pořadatelé vytisknou příslušná razítka. Podepsaný lístek s adresou pak po absolvování dětské cross country odevzdají na příslušném stanovišti. Slosování proběhne zhruba 2 hodiny po ukončení všech disciplín (přibližně kolem 15:00 hodiny). Současně obdrží i lístek na jízdu na koni a anketní lístek o nejhezčí jezdeckou masku a nejsympatičtějšího koně předvádění.
Novou zajímavostí bude dětská dražba, kdy mohou svým ratolestem, stejně jako při některých úkolech pomoci i rodiče. Předvedena bude klisna Rose of Dakota, která je sice nabízena svojí majitelkou k prodeji, ale v rámci tohoto dne poslouží jako ukázkový dražební kůň. Dražitel bude mít napsanou cenu a ten, kdo dovrší tuto cenu jako první obdrží sladkou odměnu a 3 výukové hodiny v jízdě na koni zdarma. To proto, abychom nedražili do půlnoci.
Dospělí návštěvníci pak obdrží anketní lístek o nejhezčí jezdeckou masku a nejsympatičtějšího koně předvádění. V rámci dne pak bude provedeno sečtení hlasů a vylosování třech šťastlivců v každé vypsané anketní kategorii. Současně bude i vyzván vylosovaný kůň a jeho majitel, aby si spolu s vítězem převzali zvláštní cenu.
Nyní se však vrátíme k programu, spojeného s koňmi.
Den koní: Celý den vypukne v 8:00 hodin, kdy začne první disciplína a současně i neoficielní výstava koní. Postupně se přihlášení vodiči s koňmi ukáží divákům a rozhodčím. Vypsáno je několik kategorií. Jako první nastoupí pony plemena a malé koně. Následovat budou kolekce koní v tomto pořadí: anglický plnokrevník, arabský plnokrevník a polokrevník, spojená skupina českého, moravského a slovenského teplokrevníka, chladnokrevná plemena, skupina koní barokních a kříženci všech plemen tuto první část dne ukončí.
Volně pak navazuje rej masek, kdy si jezdci z jednotlivých stájí připraví masku. Hodnotí se nápaditost, kvalita provedení popřípadě soulad koně s jezdcem.
Po vyhodnocení začnou malé jezdecké disciplíny jako jízda zručnosti a křížkový parkur na limit, dále pak vozatajský parkur, který první polovinu dne ukončí. V mezi přestávce bude odběhnuta dětská cross country a po ukázce JK Gracie Dřevohostice pak začnou již skokové jezdecké soutěže v různých obtížnostech a to dvoufázové skákání (pony 50/60) (50/60) (70/80) (90/100) a cross country (pony 60) (mini 60) (střední všestrannostní 80) (velká květnová cross country 90). Westernové disciplíny (tyč) (barely) (klíčová dírka)celý den pomyslně ukončí.
Pomyslně proto, že po jejich ukončení v případě pěkného počasí bude zažehnut táborák.

 

Fotogalerie

Foto 2

Foto 2

Foto 3

Foto 3

Foto 4

Foto 4

Foto 5

Foto 5
 
 
Vloženo: 18. 05. 2014       Kategorie: Vaše články   Autor: Milan Foukal

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • PfnrXyMJiYIhabGRGD

  jAxEfg Muchos Gracias for your article.Thanks Again. Great.

  reagovatcrorkservice2014-07-19 11:32:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • nabídku půjčky

  Dobrý den,
  My rozdávat following.Business úvěry, osobní úvěry, možnost úvěr splatit účty, kreditní karty úvěr a mnoho more.Are jste hledali peníze, platit účty? Napište nám nyní přes ........ (cooperative_investment @ Hotmail . com) pro datumovka.

  Díky pan David
  (Cooperative_investment@hotmail.com)

  reagovatMr David2014-05-28 22:00:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoRekord v nehoráznosti. Véčka překonaly rekord v nehoráznosti.

publikováno 20. 05. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 2

Pokud ho lidi zvolí europoslancem,

Prvorepubliková chlouba dále chátrá

publikováno 19. 05. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 23
V roce 2011 se plánovala oprava pasáže ve středu města a nic se neděje.

Zasláno taktéž do NP jako reakce na článek o bezpečnosti u nádraží - prý to otisknou?

publikováno 19. 05. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 40

Musíme zareagovat na článek v NP

Velmi výstižné!

publikováno 18. 05. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 11
Prosím co nejdřív zařadit do slabikářů pro 1.

Když ptáčka lapají...

publikováno 17. 05. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 83
Ano, vážení, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Zlepšeme Přerov

publikováno 17. 05. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 21
Pomozte zlepšit Přerov díky tomuto projektu.

Neziskové organizace nejlukrativnější podnikatelský záměr v dnešní době v česku

publikováno 16. 05. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 0
...dar neziskové organizaci.....co vy na to občané, ještě dáváte dvacku do krabiček, já už dávno NE ! Nebo si koupíte od neziskovky nějakej nesmysl. Prostě NE !

Bývalý hotel Strojař stále nikdo nechce, bude dál zlevňovat

publikováno 16. 05. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 4
Přerov – Ani druhou nabídku ministerstva obrany, které se snaží zbavit bývalého armádního hotelu Strojař v Přerově, nikdo nevyslyšel.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát

reklama

 

 

 Stojan Interiéry

 Podlahy a interiéry

 

 

Pela Trade

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy