TO BYLA ALE ZLÁ DOBA .....

news img Ach, jo.

.. To byla otrava, jít do obchodu a vůbec se nezajímat o to, zdali tam prodávají bezpečné hračky pro děti, jídlo v restauraci má stejnou gramáž, složení a cenu v Aši jako v Praze.

Ach, jo... To byla otrava mít ještě před maturitou, vyučením jisté umístění a připravené pracovní zařazení hned po prožitých posledních prázdninách!

Ach, jo ....

Každý musel do práce a to si ještě mohl vybírat, zda přijme práci, kde se upíše třeba na 10 let a oni mu za to dají podnikový byt nebo nenávratnou půjčku na stavbu rodinného domku.

Ach, jo... A ve spořitelně po narození potomka mu odepíšou z novomanželské půjčky 4.000,- Kč.


Ach, jo... Například jistota, že pokud budu makat a neudělám průser, budu mít práci třeba až do penze, lidi neskutečně deptala...

Ach, jo.... Neskutečné násilí bylo pácháno na nemocných. Místo, aby byl vybírán regulační poplatek u lékaře a poté v lékárně včetně tučného doplatku jako v každé demokratické společnosti za léky, odbyli pacienta tím, že za jeden recept musel zaplatit jen jednu korunu a operační lůžko bylo vždy k dispozici jak pro otylého, tak pro štíhlého. Léky byly podávány personálem nemocnice a nemuseli jsme běžet do lékárny, kde to zaplatíme z vlastní peněženky, abychom dopřáli svým blízkým předepsanou léčbu lékařem při pobytu v nemocnici!

Ach, jo... A co teprve vnucování sociálních jistot, že si můžeme s rodinou vyrazit na podnikovou dovolenou a vybrat si z několika nabídek, kde uhradil podnik polovinu ceny. A po odpracování 25 let v pracovním procesu měl člověk právo na odměnu a také při dosažení různých životních jubileí.
Ach, jo... Ženský si vybrečely oči , když odcházely do důchodu po porození dvou dětí již v 55. letech. Kolik lidí tenkrát snilo o tom, aby mohli pracovat o 10 - 15 let déle.

Ach, jo.... Po operacích se dělo lidem také bezpráví. Zpravidla 6 týdnů se člověk zotavoval v nemocnici a poté doma. Vůbec mu nebylo dopřáno sladkého pocitu hrůzy, zda ho po návratu do práce hned nepropustí. A co teprve, když vás do půl roku po operaci poslali do lázní. A ti komunističtí tyrani nám nedali žádnou možnost finanční spoluúčasti. Ne přátelé, nedali nám možnost zaplatit si ani třetinu. Letci, horníci,policajti měli každoročně plně zdarma nařízeny lázně pro rehabilitaci organizmu.

Ach, jo... A co to omezování osobní svobody, kdy každý člověk musel povinně bydlet a nemohl se ani zajít svobodně vyspat do kanálu, nebo pod most, a ještě byl nucen chodit do práce a také nemohl ani svobodně a demokraticky žebrat.
Ach, jo... Bylo to opravdu děsivé a devastující období našich dějin. Z lidí a hlavně z dětí se stala bezcitná zvěř. Za komunistů mladší vstávali v autobuse, aby pustili sednout ty starší. Dnešní mladí již znají svá práva v demokratické společnosti a pěkně zůstanou sedět. A tak to má být ! Vždyť jsme si je tak v demokracii vychovali!!!

Ach, jo... Již nikdy nechci zažít sociální jistoty ani morální zhoubu, atd., atd., atd., která tenkrát panovala!!! Konečně máme svobodu a nikdy se nevrátí ty špatné časy! Vždyť nám vůbec nevadí, že většina národa podvádí stát a okrádá nás všechny, jak se dá - své okolí, přátele, ba dokonce i rodiče! Vždyť my si rádi při léčbě v nemocnici zaplatíme léky a pobyt nebo také umřeme, když na nás nemá nikdo čas z ošetřujícího personálu !
Vždyť my si rádi koupíme potraviny přesycené éčky nebo už prohnilé, aby se náš život maličko zpestřil! Vždyť my rádi vzděláváme děti za naše peníze už od školky, které neznají v dospělosti
ani státní hymnu, natož pak český jazyk a matematiku, ale znají PARTIČKU a COMEBACK!
Vždyť my rádi pijeme alkohol a mluvíme svobodně a vulgárně, nejen mezi sebou, ale také na prknech, co kdysi znamenaly svět. Také v TV, rádiu a divadle - tímto nás hned v cizině poznají, jsme přece nejlepší - jsme Češi! Vždyť my víme, jak mít situaci pod kontrolou a budeme vždy stát za naším parlamentem a vládou, protože jsme teď konečně spokojeni a vyhovuje nám tento život ve svobodné společnosti, která nám to vše umožňuje a plně nabízí z výdělku těch, kteří si ještě neuvědomili, že je směšné chodit denně do práce.
Vždyť stačí zajít občas na sociálku nebo někoho přepadnout a zajet si na dovolenou, zajít s kamarády do herny nebo někde zapařit a ráno zalehnout a odpočívat celé dopoledne. Žijeme přeci jenom jednou! Co bude - "to neřeš!" To je přece skvělé žití v té naší zemičce, kde gauneři mají svá práva a jejich oběti nemají práva žádná. Tak čtěte dál svůj bulvár a koukejte na seriály, v tom je naše budoucno! Vědět, kdo s kým spí, kdo má nejlepší sex a jak často atd., atd., atd.!!! Protože přesně tohle nás jedině zachrání!!! Vždyť jíž máme co jsme chtěli a zloději si žijí v klidu, přepychu a blahobytu.

KU..VA, TO BYLA DOBA .....

 

Fotogalerie

Foto 2

Foto 2
 
 
Vloženo: 08. 08. 2017       Kategorie: Vaše články   Autor: Vzpomínka

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • RE: asi víš skvělá určitě nebyla,ale dalo se v klidu a hlavně v míru přežit.

  Nezlob se,ale bylo určitě lépe.Bez banánů by jsme se určitě obešli.Technika tenkrát začínala v celém světě.Technologie jsme měly jedny z nejlepších na světě.Plánování bylo také dobré,Mládež se dokázala bavit.Byly nedělní čaje třeba v Komuně kde hrál orchestr Alfa v MD Krab a nebyly žádné drogy alkohol se neprodával a přitom se všichni bavili.Dnes jít večer ven je vždy ryziko.Manžel pro mě chodí i do cvičení.Černá verbež se na vás přisaje a bez pomoci vás okradou .

  reagovatAlena2017-08-10 08:29:10

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE: Pane Nedělko zeptám se vás a prosím férově odpovězte.

  Tenkrát jste byl jen malé děcko,ale kdyby jste byl dospělý a byly hranice otevřené emigroval by jste?A co by jste tam dělal?Myslím ,že by jste brzy přijel domů jako všichni bývalí emigranti.Ono tady oblbovat jak se májí na západě je již přežitek.Je fakt ,že mají více peněz.To je dáno jenom tím ,že naši vědci udělali z ČR montovnu a zlikvidovali veškerou naši výrobu.Vše se rozkradlo a nebo rozbilo.Třeba cukrovary,Přerovské strojírny,Meopta atd.To je ten průser pane Nedělka.Komouši mě také srali ,ale né tak jako tato zdegradovaná a zločinecká banda , spoustu příživníků,neziskovek,stran,a zatím nepostižitelných teroristů a vrahů.To nám přinesla slavná Havlova sametová revoluce.ČR bude jen tranzitní zem a budeme rádi ,že možná přežijem.Nesmíme,ale poslouchat sprofanovanou ČT která mladým vymetá mozečky.Mladí by měli být záloha Českého národa.Ovej ty,ale ve většině baví jen tecnopárty,raději nic nedělat,drogy a chlast.Tak nevím co nová generace zvládne.Já osobně mám velké pochybnosti.A co vy?Berete to asi sportovně.Po nás potopa.

  reagovatjen tak2017-08-10 08:15:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Za komoušů jste nadávali,ted za zlodějů zase a za Dirgů budete nadávat zase.

  reagovatArtaban2017-08-10 06:21:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Asi ta doba byla přímo skvělá,protože televize čerpá do programů jen z materiálů z té doby,a to neustále dokola

  reagovatasi2017-08-09 22:48:48

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Lidi jsou rozezrani cim dal vic sobecti...

  reagovatno jo2017-08-09 17:20:12

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Nebylo to tak zlé jak se dnešní mocipáni a jím na ruku jdoucí média líčí a i někteří zde. My toaletní papír neměli akorát, když jej máti nekoupila a nebo opravdu momentálně nebyl, protože jej všichni kupovali do zásoby, uherák sice jsme neměli každý den, ale na rodiných akcích ano, včetně čabajek a v tuzexu jsme jej rozhodně nekupovali, to že byl jen tam je BLBOST. Že jsem v zimě neměl banán nebo pomeranč mi připadalo normální, byly jablka. Z pohledu přerováka se toto hodnotí mnohým blbě, protože tady bylo zásobování určitým zbožím mizerné jak za komančů tak i dnes. Co se týče sociálních výhod ty byly opravdu velké a i když dnes na ně tenhle stát prý nemá a to platíme jedny z nejvyšších daní, si myslím, že by se dyly použít např. když ministři křičí, že populace stárne tak ať podpoří mladé rodiny a porodnost, při dítěti odečet částky z hypotéky, vyšší daně pro svobodné dnes tzv. singly a tak by se tu dalo psát. Prostě nebyla to doba temna ale ani ráj, stejně jako dnes není

  reagovatkd2017-08-09 17:11:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jojo,

  dobře už bylo.....

  reagovatObčan2017-08-09 17:00:52

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Ale hesla...

  Ta byla kouzelná. Neskutečně nyni pobaví :-)

  reagovatPetr Nedělka2017-08-09 12:15:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:Pane Nedělko. To co máme dnes tak to je opravdu neztrouchnivělý.To spadne za pár měsíců.

  Ty si tou držkou ještě zaryješ studente, to ti garantuji, zatím si ještě v klidu chrochtej

  reagovatJoe2017-08-09 11:47:20

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Srovnání, ale ...

  Nelze jednoduše srovnávat s dobou tehdy, ale i ten bývalý režim by se vyvíjel nějakým tempem. Západní ekonomové odhadují, že bez transformace, privatizace, zkrátka ekonomické sebevraždy a při stabilním hospodaření by naše společnost byla bohatší zhruba o 20 bilionů korun. To už není srovnání s frontami na banány a toaleťák. Že tu nebylo spotřební zboží (většina se ho u nás vyráběla pro export do západních zemí a SSSR) byl důsledek ubohého myšlení pár zblblých stranických potentátů. Dolarů bylo dost. Rusovi bylo pendrek po drobných podnikatelích, cestování do ciziny. Rus potřeboval vojsko na západní hranici, za kterou byli Američani. Normalizaci a šlapání lidem po krku nám dělali především čeští a slovenští potentáti. Po sametu se nechali koupit globální ideologií a s úspěchem dusí celou naši společnost se svými pohrobky dosud. Až tak moc se toho nezměnilo.

  reagovatKotěšovský2017-08-09 11:22:39

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Lenko

  Stručně a myslím, že trefně popsáno.

  reagovatPetr Nedělka2017-08-09 11:07:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • kdyby byly otevřené hranice, nebylo by embargo téměř na vše, tak by to bylo lepší. Z dob komunizmu jsme měli převzít to lepší a to horší zrušit. Jenže my jsme smetli po revoluci všechno, chovali jsme se jako hloupé stádo a tak se chováme i dnes, 70% národa se chce mít dobře a nepracovat, nebo málo pracovat. Dřív nám sociální věci hlídala strana vláda, dnes si to musí člověk hlídat a zajištovat sám. Podle toho to tak vypadá.

  reagovatLenka2017-08-09 10:09:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Ano....lidi si byli bližší a víc drželi pospolu...to je fakt. Něco bylo fajn, něco ne. Byly sociální jistoty. Ale práce typu....pojedu s fůrou 6 pytlů 5 krát.....100%, a když pojedu s 3 pytlama 10 krát=200% práce....to by dnes nefungovalo. Podnikatelé by takto existovat nemohli. Státní statky byly v dezolátním stavu..bez dluhu, ale v dezolátu. Těžko říct, jak by to dopadlo bez sametu, já si myslím, že by to soudruzi nedotáhli. Komunistická zem, uprostřed svobodné Evropy? Možná kdyby soudruzi otevřeli hranice...ne ne, to jsou jen spekulace...

  reagovatPetr Nedělka2017-08-09 09:26:43

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • to byla ale zlá doba

  Prožil jsem oba režimy-přesněji komunistický od roku 1943 a po pádu KSČ nynější. Mohu tedy porovnávat-nebyly banány,nebyly vložky,toaletní papír(stříhal jsem rudé právo).,v ulicích bylo bezpečno,(policie kontrolovala bulače a flágače)-ale zdravotnictví zadarmo,podnikové byty,podnikové bezúročné půjčky,podnikové rekreace,laciné potraviny,školky,jesle zadarmo atd.Divím se že jsem to vydržel ! Dokonce i cigáni předstírali že pracují !

  reagovatpavel2017-08-09 09:08:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Pane Nedělko. To co máme dnes tak to je opravdu neztrouchnivělý.To spadne za pár měsíců.

  Jděte se také zeptat těch, kteří se před vedoucí úlohou KSČ a před vpádem vojsk SSSR neohli, nelezli do KSČ, SČSP, LM, BSP, SSM, ROH a do dalších zrádcovských organizací a mnohdy šli za to do kriminálů a život prožívali v kotrmelcích. Je sice pravda, že drtivá většina národa byla (promiňte mi ten výraz) posraná, ale o to více dnes remcá. Já včera viděl jednoho soudruha důchodce jak si kupoval štanglu uheráku a další dobroty, které byly dříve v Tuzexu. No a když se potkal zřejmě s dalším bývalým kolaborantem, tak remcal, jak se má zle. A ještě jsem zaslech, jak pojede na Malorku, ale prý, až přejdou ta vedra. Kdepak, je potřeba si občas zarýt držkou v zemi jak svého času zapěl Karel Kryl.

  reagovatstudent gymnazia2017-08-09 08:30:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Pane Nedělko. To co máme dnes tak to je opravdu neztrouchnivělý.To spadne za pár měsíců.

  To je jen lízátko co nám tady naši mocipání strkají pod nos.Jak se výborně máme,jakou máme perspektivu,že máme všude bezpečno,dobré potraviny a nakonec je všechno jinak.Mám dost křížků abych si pamatoval kolik stálo máslo,a základní potraviny,nebo třeba ,že učitelé měli pevný závazek na celý rok a nemuseli být propouštění a dva měsíce roznášeli někde pivo v hospodě.Lidé pracovali a měli právo na práci,nebyli bezdomovci,podniky se staraly o své zaměstnance,pro novomanželé byly bezúročné půjčky a to bych mohl tady jmenovat desítky dalších příkladů.Dnes mají lidé strach,v očích nenávist,a hlavně zavidí ,že ten druhý se má okapánek lepší.Stále se vyhrožuje válkou,děti se očkují nějakou vakcínou proti x nemocem a jelikoš jejich organizmus to nezvládá a imunita žádná jsou stále nemocni,Lékaří kteří asi studovali v Plzni dělají přehmaty a nic se neděje,léky jsou čím dál dražší,potraviny plné E, tak jak tento bordel může ještě dlouho vydržet?

  reagovatšťoural2017-08-09 07:18:04

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Něco na tom pochopitelně je....ale bohužel, i sami komunisti věděli...že by to neutáhli. Samet byl i vysvobození, pro komunismus sebe sama. Komunismus, jakožto myšlenka autora, stejně nikdy nikde neexistoval...idea nebyla naplněna. Takže si nebarvěte, že by dnes bylo dobře....spadlo by to, jako ztrouchnivělá stodola...:-)))

  reagovatPetr Nedělka2017-08-09 00:44:13

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Spravedlivé tresty pro zločince!

  táhni do piče

  reagovatdacane2017-08-08 23:23:52

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Spravedlivé tresty pro zločince!

  Zločinci typu Hučína byli spravedlivě odsuzováni do kriminálu. Dnes za své zločiny proti státu dostávají vyznamenání a dokonce status válečného veterána. Je to hrůza a děs.

  reagovatLevicový volič2017-08-08 22:20:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoNěco tu nehraje.

publikováno 09. 08. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 12
Kolem afrického moru divokých prasat novináři melou stále dokola různé technické záležitosti.

110 LET od založení SKAUTINGU

publikováno 08. 08. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 0
Lord Robert Baden-Powell of Gilwell zahájil skautskou činnost 1.

Klíče

publikováno 07. 08. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 9
Dobrý den, dnes ráno, cca v 9,30 byly v ulici Kabelíkova nalezeny klíče, pravděpodobně od auta.

Dopravní situace v Přerově

publikováno 07. 08. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 14
Co nás čeká a nemine.

Z Komenské do Palacké OK jen bacha ve směru od centra

publikováno 04. 08. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 40
Obousměrní Palacké je pro řidiče OK.

Emigranti - vyvrhelové a odpad Afriky

publikováno 04. 08. 2017 sekce: Vaše články
komentářů: 7
K děsivé běženecké invazi.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy