Vandas se v Ústí potkal s předsedou romské strany a zelenýmLiškou. A toto se strhlo

Demonstrační akce Dělnické strany

sociální spravedlnosti v Ústí nad Labem přinesla mimo jiné plamennou výměnu názorů mezi šéfem zelených, nejvyšším představitelem proromské politické strany a zástupci nespokojených „dělníků“.

Jeden nabídl předsedovi zelených Liškovi, aby strávil zdarma měsíc ve Varnsdorfu.

Trika se zelenými logy nebylo možné na Mírovém, náměstí v Ústí nad Labem přehlédnout. Ondřej Liška se baví se šéfem romské Strany rovných příležitostí. Člen DSSS s vlajkou v ruce se ho ptá:
„Co tu děláte? Jste účastník demonstrace?“
„Ano, my jsme účastníci demonstrace. Chceme si poslechnout, co přišel říct předseda vaší strany Tomáš Vandas,“ reaguje v klidu Ondřej Liška. Po chvíli podotýká, že nejsou provokatéři.
Německému novináři v jeho jazyce vysvětluje, o co straně jde.„Sledujeme to. Organizujeme happeningy a podobně,“ říká mimo jiné. Na svých webových stránkách Strana zelených před akcí uvedla, že nenásilnou blokádou neonacistů v Ústí nad Labem chce upozornit před eurovolbami na extremismus v celé Evropě.

Začalo to tátou od těhotné.

Vedle stojící člen DSSS je jeho slovy zjevně zasažen. „Nevíte nic. Jde vám jen o voliče. Já vám dám na měsíc garsonku ve Varnsdorfu, na Kovářské. Grátis. I jídlo vám budu nosit. Abyste viděl, jak se nám tam žije. Tam máte možná voliče,“ oboří se na něj. Liška se snaží ukočírovat nečekaný dialog a reaguje, že zoufalí jsou všichni lidé bez ohledu na barvu pleti. „Protože nemají práci, dost peněz a podobně. A je jedno, jakou má pleť,“ oponuje.
Varnsdorfák mu popisuje, jak jeho těhotná dcera byla žádat o pomoc na výboru. „Nedostala nic. Poslali ji domů, ať se o ni postará táta. A sousedka? Přes dvacet tisíc a k tomu pračku a podobně,“ popisuje svou osobní zkušenost s nerovností k romským a neromským obyvatelům.

Slovní přestřelka se rozrůstá. Připojují se Romové v čele s předsedou Štefanem Tišerem. Do toho další sympatizanti „dělníků". Padají slova o chudobě, vyžírcích, znásilňování žen a dětí, o cikánech. „Cikáni lžou a kradou. My jsme Romové,“ podotkne Štefan Tišer. „Jo, ale říkáte: Vy Češi. Rozdělujete na ´my romové´ a ´vy češi“ vpálí mu do obličeje sympatizant DSSS. „Vy jste snad čistej Čech?“ ptá se ho Tišer. „Jo, já jsem čistej Čech,“ říká přesvědčivě muž v modré košili. „Každej jsme odněkud přišli,“ hodlá s ním Tišer filozofovat.

Hrdá Romka, co si čistí zuby.

Do toho neudrží emoce na uzdě jedna z Romek. Kritika se jí velmi dotkne. „Já přece patřím k vám. Moje je také tato zem! Já pracuju! Mám mezi vámi přátele. Každé ráno vstanu, vyčistím si zuby a jdu do práce!“ křičí do davu opakovaně.
V té chvíli se do kotle vřavy vmísí šéf dělníků Tomáš Vandas. „Co je to tu za divadlo?“ ptá se a rozebírá situaci s Tišerem: „Tak si ji trochu uklidněte.“ Oba pánové hovoří v klidu, o žádné rozbušky prý nikomu nejde. To potvrzuje i zelený Ondřej Liška. „Pochopte, ovládli ji emoce. Je to žena,“ snaží se Tišer chlácholit Vandase a dodává: „Jen jsme si to sem přišli vyslechnout.“ Vandas opakuje výzvu ke zklidnění a dodává: „Těžkej život máme dneska všichni.“

Pochod centrem Ústí nad Labem DSSS řádně na 1. Květen ohlásila. Vedení města ve spolupráci s dalšími orgány připravilo opatření k zajištění bezpečnosti občanů. Ve městě se v tu dobu konala řada dalších prvomájových akcích na různých místech.

 

 

Vloženo: 01. 05. 2014       Kategorie: Vaše články   Autor: Parlamentní listy

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, Přerovsko



Policejni sluzebna na nadrazi-populismus

publikováno 02. 05. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 31
to neni o nejake sluzebne, nybrz o lidech, jak rikavali komuniste; vse je v kadrech.

S primátorem na kole na Jadran

publikováno 30. 04. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 12

Na první jarní projížďku po cyklostezce Bečva se vydali v sobotu milovníci tohoto sportu.

Přerov má opravdu myslící lidi.Zase to můžete smazat,ale pravdu nevymažete

publikováno 30. 04. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 18
David Rohan, Přerov Středa, 30.

Co je důležitější pro zastupitele?

publikováno 29. 04. 2014 sekce: Vaše články
komentářů: 35

S těžkými víčky jsem sledoval poslední, téměř 10 hodin trvající jednání zastupitelstva města Přerova.

 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát

reklama

 

 

 

Stojan Interiéry

Podlahy a interiéry

Stěhování Přerov 

Pela Trade

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy